Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért diszkriminálják a...

Miért diszkriminálják a férfiakat a nyugdíjakkal, amikor ők, sokkal kevesebb ideig veszik igénybe a nyugdíjat, mint a nők?

Figyelt kérdés
A magyar nők átlagosan 23 évet, a férfiak 16 évet töltenek nyugdíjban, miközben a férfiak által befizetett nyugdíjjárulék arányosan jóval magasabb a több munkában töltött év miatt. (Most az adott esetben a keményebb munka miatti magasabb bért ne is számoljuk, vegyük azt, hogy a bér x %-a a nyugdíj.) Ehhez képest a járulék megállapításánál ugyanolyan arányszámokat használnak, holott az lenne az igazságos, hogy legalább másfélszer annyi nyugdíjat kapjon így egy férfi, mint egy nő. Ráadásul a nők 40 év munka után elmehetnek nyugdíjba, amíg a férfiak nem, ami szintén rettentően diszkriminatív a férfiakra nézve. Ezzel együtt pedig még igazságtalanabb a nyugdíj, tehát egy átlagos magyar férfinak az élete során ugyanannyi igénybe vett nyugdíjhoz másfélszer annyit kell fizetnie, mint egy nőnek. Értem én, hogy a nők szülnek, meg otthon vannak a gyerekkel, de normális esetben úgyis a közösen megkeresett pénzből élnek, a döntés is közös, mégis nyugdíjas évekre a férfiak nagyon rosszul járnak a nőkhöz képest.
2020. febr. 15. 14:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

“ hisz ugyanannyit kereső nő ugyanannyit fizet mint amennyit az ugyanannyit kereső férfi. Nem csodálom amúgy, hogy hajlamos vagy elveszteni a fonalat ha ilyen egyszerű összefüggésekbe is belezavarodsz. :D”


Ok. Tehát a bérnél akkor még sincsenek diszkriminálva. Ok, megnyugodtam. Viszont te sem nagyon értetted a kérdésem lénygét.

2020. febr. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
52%

"Ok. Tehát a bérnél akkor még sincsenek diszkriminálva."


Nem, sajnos itt sem sikerült értelmezni a dolgokat. Az, hogy ugyanannyi adót vagy járulékot vonnak ugyanannyi bérből annak bizony nincs köze a nemi vagy bármi egyéb alapú bérkülönbségek problematikájához. De ettől még létezhet vagy nem létezhet a nemek közötti bérkülönbség és ha mondjuk létezik akkor a kérdező álláspontját rontja! Ezért sem logikus, hogy ezen lovagolsz mikor a kérdező álláspontját szeretnéd elvileg védeni. Azt kell, hogy mondjam nem kicsit vagy összezavarodva a dolgokat illetően!

2020. febr. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Nem, csak te nem érted, amit írok. Bár nem a kérdéshez kapcsolódik, de kit érdekel, hogy mennyit adnának le ha annyit kapnának mint a férfiak. Azt állítottam, hogy sokan siránkozanak hogy egy nő nem keres annyit, mint a férfi. Akkor nem is fizet be annyit. És nincs ha, meg akkor , meg feltételes mód, hogy adna ha keresne...

Ha meg annyit keres, mint egy férfi, ugyanazzal a munkával, akkor nincs negatív diszkrimináció. Ennyi. Ahol én élek, inkább már pozitív diszkrimináció van. Csak azért van nálunk egy csaj 5 éve, mert meg kell lenni a női kvótának. Elnézik neki hogy 5 év alatt lövése sincs semmihez, csak mosolyognak rajta, és megcsinálják helyette a munka nagy részét.

És nem, nem jó jő, nem rokona senkinek, és nem is teljesít máshogy a főnöknél, vagy nagyon jól titkolja. Ja, és egységes bér van, táblázat alapján. Tehát azt kapja a semmiért meg a 2 hetente otthonmaradásokért amiért nekünk meg szívni kell. Kicsit elkanyarodtunk, a a lényeg hogy általában már pozitív lesz az a diszkrimináció.

2020. febr. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"egy nő nem keres annyit, mint a férfi. Akkor nem is fizet be annyit..."

:O

Lehet létezik a különböző bérezés lehet nem, fárasztó módon azt nem vagy képes érteni, hogy itt ennél a dolognál ez miért nem számít. Nem fogod, fel, hogy itt most csak az értelmezhető, hogy UGYANANNYIT FIZET BE TB-RE MINT AMENNYIT EGY VELE TELJESEN EGYFORMÁN KERESŐ FÉRFI FIZET BE. Pont ugyanannyit!!! Ebben a vitában nem tényező az amúgy létező vagy nem létező bérkülönbség, mert itt a kérdező szerint igazságtalannak ítélt nyugdíjazással ellentétben nem egységesen érvényesül a kedvezmény, hanem minden nő az egyéni keresete alapján tb-zik és mindezt teljesen egyezően az ugyanennyit kereső férfiakkal! A te érved akkor állná meg a helyét, ha a nők kevesebbet keresnének ugyan vagy többet tök mindegy, de a véletlenül pont velük ugyanannyit kereső férfi béréből valami mást vonnának le százalékosan mert egy egységes kedvezményesebb százalék jár nekik nőként. A TB fizetés egészen egyszerűen nem igazolja és nem is cáfolja a bérkülönbség problémát hisz ugyanannyi függetlenül attól, hogy férfi vagy női bért terhel, viszont ha ettől függetlenül létezik bérkülönbség a nők hátrányára akkor az meg a kérdező álláspontját gyengíti! Egyszerűen egy irreleváns dolgot érzel valamilyen fals logika mentén most az én TB-s példámhoz tartozónak és ha magadtól nem érted, hogy egy ilyen világos össze(nem)függés esetén miért érvelsz hibásan akkor mondjuk én meg nem értem magamat, hogy miért gondolom, hogy el lehetséges neked magyarázni mit nézel be! :D

2020. febr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

“ hogy el lehetséges neked magyarázni mit nézel be!”


Talán mert ezt inkább elmagyartalanázásnak lehet leginkább nevezni. :D

2020. febr. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Kár belemenni abba, hogy mennyit keres egy nő és egy férfi, mert az más kérdés. A kérdésem esetében ráadásul teljesen irreleváns is, mivel logikusan a több fizetéshez több nyugdíj is fog tartozni. A problémám az, hogy ha egy egzakt csoport egyértelműen csak kétharmadannyi ideig fog járulékot kapni, mint egy másik csoport ugyanannyi befizetés mellett, akkor akkor lenne egyenlő a visszaosztás mértéke, ha ez a csoport többet kapna, mivel rövidebb ideig kapja.
2020. febr. 15. 20:30
 17/21 anonim ***** válasza:

#16 Az a baj, hogy csak durva átlagokat lehet vonni. Az, hogy általában egy nő tovább él, mint egy férfi, csak átlagban jön ki, egyénenként simán vannak hatalmas eltérések (például mindkét nagyapám évekkel tovább élt, mint nagymamáim), és ha már itt számításba veszed, akkor egy rakás más ilyen átlagot is lehetne (városiak általában tovább élnek, mint a falusiak, fehérek tovább, mint a feketék, ezeknél is ki akarnád igazítani átlag szerint?)

Én az egyenlő nyugdíjkorhatár mellett állnék, mást nem tudsz igazságosan kialakítani. Annyi kellene, hogy a férfiak is mehessenek negyven év után.

2020. febr. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Kérdező egy mamahoteles incel lehet. Azok szokták itt teli szájjal szidni a nőket és azt mantrázni, hogy nem dolgoznak.

Milyen érzés lehet anyaként, hogy egy ilyen féreg a fiad? :/

Várom én is a nullázást a sok nőgyalázó, lusta herétől, aki a saját anyját is a földbe taposná, mert nő.


[link]

2020. febr. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

18, nem a nőkkel van probléma, hanem az olyanokkal, akik a körömrreszelésen kívül mást nem csinálnak, hercegnősködnek otthon, a pasi meg megcsinlja a házimunkát is, a ház körüliek után, a nő meg nagy hangonosztja, hogy a ha a pasi grillez, akkor a nő csak mosogat utána. (Van ahol ez igaz de pont ott nem veri a nő a tamtamot).

Nem az anyukákról szól ez.

2020. febr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Dorci1999 válasza:
Be kéne vezetni hogy a férfiak is el tudjanak menni nyugdíjba 40 év munkaviszony után. Adott egy építőmunkás vagy egy szakács, 1962-ben született férfi, aki 18 éves kora óta megállás nélkül dolgozik keményen. És szerintem nem fer hogy 58 évesen nem mehet el nyugdíjba, hanem várhat ezzel 65 éves koráig. Persze annál még mindig jobb, hogy van ez a 40 évnyi munka utáni nyugdíjba vonulás csak a nőknél, mintha az se lenne. Csak egy kicsit a férfiakra is gondolhatnának jobban. Ezt nőként mondom.
2020. ápr. 25. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!