Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért diszkriminálják a...

Miért diszkriminálják a férfiakat a nyugdíjakkal, amikor ők, sokkal kevesebb ideig veszik igénybe a nyugdíjat, mint a nők?

Figyelt kérdés
A magyar nők átlagosan 23 évet, a férfiak 16 évet töltenek nyugdíjban, miközben a férfiak által befizetett nyugdíjjárulék arányosan jóval magasabb a több munkában töltött év miatt. (Most az adott esetben a keményebb munka miatti magasabb bért ne is számoljuk, vegyük azt, hogy a bér x %-a a nyugdíj.) Ehhez képest a járulék megállapításánál ugyanolyan arányszámokat használnak, holott az lenne az igazságos, hogy legalább másfélszer annyi nyugdíjat kapjon így egy férfi, mint egy nő. Ráadásul a nők 40 év munka után elmehetnek nyugdíjba, amíg a férfiak nem, ami szintén rettentően diszkriminatív a férfiakra nézve. Ezzel együtt pedig még igazságtalanabb a nyugdíj, tehát egy átlagos magyar férfinak az élete során ugyanannyi igénybe vett nyugdíjhoz másfélszer annyit kell fizetnie, mint egy nőnek. Értem én, hogy a nők szülnek, meg otthon vannak a gyerekkel, de normális esetben úgyis a közösen megkeresett pénzből élnek, a döntés is közös, mégis nyugdíjas évekre a férfiak nagyon rosszul járnak a nőkhöz képest.
2020. febr. 15. 14:27
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Az elején csak gyanítottam a szöveg stílusa alapján, hogy a kérdező valójában nem tudja, mit kérdez. Elolvasván eddigi észrevételeit, most már tudom is.
2020. ápr. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!