Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vállalnád, hogy megfertőznek...

Vállalnád, hogy megfertőznek COVID-19-cel, de a felgyógyulás után szabadon mozoghatnál, dolgozhatnál?

Figyelt kérdés

A fertőzés című filmhez hasonlóan a gyógyultak (mivel a tudomány jelenlegi állása alapján többször ezt a vírust nem kapod meg) kapnának egy karszalagot, amivel igazolhatnák, hogy nem tudnak fertőzni. Cserébe szabadon mozoghatnának, dolgozhatnának, gyülekezhetnének a 2 hét betegség után.


Őszintén én simán vállalnám, most úgyis kötelező Home Office-ban vagyok, és egy kis lázat+ köhögést simán kibírnék, ha egyáltalán lenne tünetem. 0% körüli annak a valószínűsége, hogy meghalok, viszont a gazdasági károk engem is ugyanúgy érinteni fognak, mint bárki mást, sőt engem valószínűleg jobban, mint a nyugdíjasokat/krónikus betegeket, akik nem munka/tőkejövedelemből élnek.



2020. márc. 15. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

És ennek mi az értelme?

Most is szabadon mozogsz, karszalag nélkül.

Ajánlás, hogy ne mászkálj, ha nem muszáj, de itt nem lesznek fegyveres katonák az utcákon, akik visszaterelnek a házadba.


A tudomány mai állást pedig rosszul tudod. Simán elkaphatod másodszorra is. Még mindig semmit nem tudunk a vírusról, de olyan már van, aki újra elkapta.


Kissé értelmetlennek érzem a kérdést.

2020. márc. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én egy 100 millióert vállalnam de lehet 10 ert is.
2020. márc. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Nem vállalnám szándékosan nem lennék soha beteg

Nem érne semmit a karszalag:

[link]

2020. márc. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"(mivel a tudomány jelenlegi állása alapján többször ezt a vírust nem kapod meg)"


Sajnos téves az információd.


Szar ügy tudom, de tény hogy olyan mint az influenza. Simán elkapod újra és újra.


A kérdésed okafogyott.

2020. márc. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2020. márc. 15. 14:30
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

" (mivel a tudomány jelenlegi állása alapján többször ezt a vírust nem kapod meg)"


Többször is elkaphatod. Ahogy az influenzát is elkapod. Azért kell minden évben oltatnod magad.

2020. márc. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A szándékos megfertőződés több okból is nagyon rossz ötlet, és szerintem még büntetőjogi kategória is. Egyrészt, "a tudomány jelenlegi állása alapján" a betegek kb 50%-a életkortól függetlenül kórházi ellátásra szorul, így jó eséllyel egy olyan fertőzöttől foglalnád a helyet, aki önhibáján kívül lett beteg. És az már biztos, hogy a mortalitás ellátás hiányában kb.15-20%. Másfelől jelenleg huszon-harminc évesek is vannak lélegeztetőgépeken,tehát előfordulhat, hogy nem csak egy kis láz-köhögést vállalsz be. A járvány kezdeti szakaszában torzít a statisztika hogy csak az idősek hallnak meg. Egyenlőre úgy néz ki, hogy az idősek nagyon hamar belehalnak, mert eleve gyengébbek,meg más bajuk is lehet, a fiatalok meg akár másfél hónapot is a lélegeztetőn dekkolhatnak mire lesz belőlük statisztika. Van egy olyan mondásunk, hogy nyugtával dicsérd a napot, vagyis majd ha túl leszünk az egészen akkor (sem biztos) lesznek majd pontos statisztikák.
2020. márc. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ti nagyon nem vagytok képben a vírussal kapcsolatban, és így tennének tönkre az egész gazdaságot...

[link]

2020. márc. 15. 15:43
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Viccelsz? Egy olyan statisztikát veszel készpénznek, amelyik az esetszámok miatt nagyrészt a kínai és iráni adatokra épül. A kínai adatokra elméletileg lehetne korrekt prognózist adni, mert már azt mondják lefutóban van ott a járvány, de mindenben hazudtak, majd pont most nem teszik? Vuhani karantén fel van már oldva? Jön ki onnan három hete bármii info cenzurálatlanul? Na ugye hogy nem. Hazudniuk kell, mert ha nem indítják be azonnal a gazdaságukat,akkor világméretű gazdasági összeomlás következik nagyon rövid idő alatt. Ez egy olyan járvány, hogy elég ha egy vírushordozó beteszi a lábát egy városba, és ott nagyon rövid idő alatt katasztrófa lesz. Már az olaszok is sunnyognak, pedig először közölték rendesen az adatokat. Ki is mondta hogy ne azt nézd mit mondok, hanem hogy mit cselekszek? Nézd körbe a világban, hogy azok a döntéshozók, akik valós információik birtokában vannak, mit cselekszenek.
2020. márc. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!