Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a kormány 75 ezer egyetemis...

Ha a kormány 75 ezer egyetemistának kiadja a diplomáját nyelvvizsga nélkül, akkor nekem miért kell nyelvvizsgát szereznem?

Figyelt kérdés

Forrás: [link]


Első éves egyetemista és roppant igazságtalannak találom, hogy nekem meg kell szereznem a nyelvvizsgát, míg 75 ezer másik embernek meg nem. Ráadásul olyan területen vagyok, ahol a nyelvvizsga teljesen felesleges.



2020. ápr. 7. 11:36
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
42%
Akkor most 75ezerrel több konkurencia lett. Lesz valami jelzés a diplomájukon, hogy hogyan jutottak hozzá vagy olyan lesz, mint a nyelvvizsgásoké? Meg lehet majd különböztetni vagy ha elárasztják a munkaerőpiacot, akkor ugyanolyan diploma lesz, mint aki tanult, fizetett a nyelv miatt? ( sok szakmámban nem kell nyelv,csak feltétel a diplomához, szürő volt csak)
2020. ápr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 szántóvető ***** válasza:
0%
mikor törölték el?mint írtam,most vezették be nemrég.
2020. ápr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
Nyelvvizsga != nyelvtudas ;)
2020. ápr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
56%

" Lesz valami jelzés a diplomájukon, hogy hogyan jutottak hozzá vagy olyan lesz, mint a nyelvvizsgásoké?"


Önéletrajza nem tudod beleírni, hogy van nyelvvizsgád, mert nincs. Szóval lesz. Másrészt, ha a munkáltató megköveteli az angolt akkor nem fog tudni ott dolgozni. Nem tudom miért fáj nektek, hogy mások megkapják.

2020. ápr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
33%
Az emberek eddig is "diplomásként" dolgoztak, akiknek nem volt nyelvvizsgájuk. Szinte minden cég felvette az embereket már azzal, hogy leállamvizsgáztál. Miben lesz másabb most? Egy papírral.
2020. ápr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
48%

"mikor törölték el?mint írtam,most vezették be nemrég."


Tavaly jelentkeztem 2. szakra, nem kellett nyelvvizsga, és csak utána szereztem meg a nyelvvizsgámat.


Barátnőmnek sincs nyelvvizsgája, ő is tavaly jelentkezett át máshova. Neki nincs nyelvvizsgája.


Valóban volt arról szó, hogy bevezetik, de végül lemondtak róla és csak az emelt szintű érettségi maradt meg.


Szóval ne hazudj.

2020. ápr. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

Nálunk eddig se érdekelt senkit, hogy van-e nyelvtudás, csak a diploma számított, nem kellett nyelvet használni, csak a diplomához kellett.Az államvizsga nem volt elég.


Majd megmondom , ha kérdik, hogy csupaszív lelkiismeretes vagyok, nem irigykedem, azért is nincs állásom, mert nem sajnáltam a munkát átadni annak, aki eddig nem érdemelte meg, mert nem volt nyelvvizsgája, de most hirtelen megkönyörültek rajta és lett neki, igy én is megkönyörülök rajta és átadom az állást, álláslehetőséget.

2020. ápr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
74%
Én tudom, hogy a nyelvvizsga nem egyenlő a nyelvtudással. De inkább kapjon olyan diplomát, aki valahogy összekapar egy B2 nyelvvizsgát, mint most több ezer ember, akinek szerintem igen nagy százaléka nem ismer semmilyen idegen nyelvet.
2020. ápr. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Még sok évtized áll előtted; nemegyszer fogsz úgy járni, hogy akár tartós, akár átmeneti jogszabályváltozások kedvezően, vagy kedvezőtlenül érintenek. Akár úgy is lehet kedvező, hogy kimaradsz kedvezőtlenből, vagy úgy is lehet kedvezőtlen, hogy kimaradsz kedvezőből.


Ilyenkor édesanyám özvegyi nyugdíjas esete szokott eszembe jutni. Nem sokkal édesapám halála előtt történt a megszüntetése, így édesanyám nem lett jogosult özvegyi nyugdíjra, de akik korábban szereztek jogosultságot, kapták. Aztán vissza lett állítva, de ő abba már nem tartozott bele. Sok évet élt özvegyen, rengeteg kortársa kapta az özvegyi nyugdíjat, ő, sosem. Ha édesapám néhány héttel korábban hunyt volna el, vagy jó egy évvel később, akkor édesanyám évtizedeken át kapott volna özvegyi nyugdíjat.


Tenni, nem tudsz mit. Ezzel most így jártál, legfeljebb, reménykedhetsz számodra kedvező változtatásban.

2020. ápr. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
56%
Újabb kißaszás azzokkal akik tisztességesen megcsinálták, feccöltek bele, nem voltak lusta disznók.
2020. ápr. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!