Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a kormány 75 ezer egyetemis...

Ha a kormány 75 ezer egyetemistának kiadja a diplomáját nyelvvizsga nélkül, akkor nekem miért kell nyelvvizsgát szereznem?

Figyelt kérdés

Forrás: [link]


Első éves egyetemista és roppant igazságtalannak találom, hogy nekem meg kell szereznem a nyelvvizsgát, míg 75 ezer másik embernek meg nem. Ráadásul olyan területen vagyok, ahol a nyelvvizsga teljesen felesleges.



2020. ápr. 7. 11:36
1 2 3 4
 21/35 szántóvető ***** válasza:
62%

16 te hazudsz.Az erről szóló rendelkezést még 2014 decemberében fogadta el a kormány.mivel 2/3 van ezért azt hiszem mondhatjuk hogy a fidesz.szóval nemcsak arról van szó hogy nem hazudok,hanem épp te bizonyítod a példáddal hogy igazat írtam az 1. kommentemben.tudod:káosz,zűrzavar,követlezetlenség.

"Nem kötelező.Ezt már ejtették régen"-ez hazugság,nem vonták vissza a rendelkezést.

"Valóban volt arról szó, hogy bevezetik"-ez is hazugság mert mint írtam megszavazta a parlament,utána tudsz nézni.milyen kormány az amelyik nem tartja be az általa megszavazott rendelkezést?

2020. ápr. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
54%

Elég szomorú, hogy valaki diplomát kap, s közben képtelen letenni egy nyelvvizsgát.

75 ezer végzett diplomás... Borzalom.

2020. ápr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
42%

Elvégezte az egyetemet. Elvégezte az összes tárgyat, összes vizsgát megcsinálta. Államvizsgázott, szakdolgozoatott írt. A szakmájához valószínűleg ért. Mi köze ennek a nyelvvizsgához?


Jobban fog tudni DH transzformációkat számolni vagy munkatért szerkeszteni, mert angolul betud mutatkozni?


Gondolkozz utolsó kérlek.

2020. ápr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
69%

Akik nevetségesnek tartják vagy hurrognak azok sose jártak egyetemre még vagy csak irigyek arra, hogy más megkaphatja.


Kíváncsian várom a választ, hogy a nyelvvizsga miként függ össze az egyetemi kurzusokon tanult tananyagokkal amiket a munkád során használsz.

2020. ápr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
42%

Én azt nem értem hogy miért az egyetem alatt kezdnek el kapkodni sokan nyelvvizsga után? Én gimiben 2 db nyelvvizsgát tettem (angol,német) le mert (az egyetemi évekhez képest) kb végtelen mennyiségű időm volt. A suli 90%-a legalább 1 nyelvvizsgával érettségizett le.

Ez az intézkedés kicsit meh, engem annyira nem zavar, már lediplomáztam, dolgozom és napi szinten kell használnom az angolt esetenként a németet is.

2020. ápr. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
46%

#23


Ahhoz, hogy követni tudd a szakmádban bekövekezett feljődéseket jó, ha tudsz egy két világnyelvet. Különben csak DH transzformációkat fogsz számolni egész életedben. Amíg be nem tanítanak erre egy "majmot".

Én két világnyelvet beszélek szakmai szinten, plusz egy nyelvet társalgásin.

2020. ápr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
69%
És ezekhez a dolgokhoz nyelvvizsga szükséges vagy inkább angol tudás? Na ugye.
2020. ápr. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
30%

27: attól mert vannak, akik nyelvvizsgával se tudnak beszélni, hidd el, sokan vannak, akik nyelvvizságával is tudnak beszélni idegennyelven. Attól mert valakinek nyelvvizsgája van, nem jelenti azt, hogy nem tud, sokkal inkább jelenti azt, hogy tud társalgási szinten. Természetesen - mint mindenhol - vannak kivételek, de nem ez a jellemző.

Értem, hogy szerinted nincs szükség a nyelvvizsgára, de szükság van a nyelvtudásra, és pont azért találták ki a kötelező nyelvvizsgát, hogy aki diplomát akar, az tanuljon meg min. egy nyelvet.

2020. ápr. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
69%
Igen. De a nyelvvizsgán szakmai nyelv van vagy általános társalgás? Na ugye.
2020. ápr. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
30%
Akinek szakmai nyelv kell a munkájához, annak ott van a szakmai nyelvvizsga. Akinek nincs ilyenre szüksége, annak tökéletesen megfelel az általános.
2020. ápr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!