Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a kormány 75 ezer egyetemis...

Ha a kormány 75 ezer egyetemistának kiadja a diplomáját nyelvvizsga nélkül, akkor nekem miért kell nyelvvizsgát szereznem?

Figyelt kérdés

Forrás: [link]


Első éves egyetemista és roppant igazságtalannak találom, hogy nekem meg kell szereznem a nyelvvizsgát, míg 75 ezer másik embernek meg nem. Ráadásul olyan területen vagyok, ahol a nyelvvizsga teljesen felesleges.



2020. ápr. 7. 11:36
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó: De aki diplomás és dolgozik annak szaknyelv kell. Sok itt az ellentmondás nálatok akik höbörögnek. ;)
2020. ápr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
49%
Ki hőbörög és hol az ellentmondás? Akinek kell szakmai nyelvvizsga, az tegye le a szakmai nyelvvizsgát. Tanuljon szaknyelvet. Akár magától is megtanulhatja, az általánostól a szókincsben különbözik. Nekem is szakmai nyelvizsga kellett, ezért letettem a szakmai nyelvvizsgát. Nem értem a problémát.
2020. ápr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
65%

Én nem értem mi a problémád azzal, hogy megkapják a diplomájukat amiért megdolgoztak az egyetemi évek alatt. Hol itt a probléma? Attól, hogy nincs nyelvvizsgája még lehet jó szakember és angolul is megtud tanulni, sőt lehet jobban fog megtanulni angolul, minthogy stresszként rákényszeriték azt a vizsgázt ahol sok helyen pofára osztályoznak. Igen. Pofára. Rengeteg ilyen van. Haver hazajött Angliából 10 év munkavégzés után, ahol folyamatosan kommunikált és a nyelvvizsgát meghúzták, pedig ő ténylegesen használja a nyelvet, plusz feliratokat is fordított. ;). Na ennyi a véleményem a nyelvvizsgáról.


Tanitani kéne az angolt általános iskáltól normálisan és nem a nyelvtanra ráálli 90%-ban, és az osztályzást elfelejteni.


Amúgy meg most van egy érettségi nyelvből. Kéremszépen. Arra is felkell készülni, szóval ha ott átmész, már beszélsz 1 idegen nyelvet, és nektek ez kell, hogy beszéljenek az emberek más nyelvet. Akkor ez miért nem elég?



De még mindig kérdezem: Miért fáj neked, hogy most mások megkapják a diplomát, amiért megdolgoztak az egyetemen?

2020. ápr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
28%

Mit nem lehet megérteni azon, hogy ez kißaszás a többiekkel?

Bekerüléskor tisztán világosan tudott volt, hogy meg kell csinálni azt a retkes nyelvvizsgát. Nem nyelvismeret kell, hanem nyelvvizsga papír!


Semmi szín alatt nem kaphatná meg a diplomát az aki így került be, ez is egy feltétel volt a papírhoz, ahogy az összes többi tök értelmetlen tárgy a néhány értelmes mellett.


Irgalmatlan faxkalap ez az orbán-palkovics meg a többi.

Csinálják meg a nyelvvizsga körülményeket úgy, hogy le lehessen vizsgázni. Írásbelinél nem egy nagy truváj.

2020. ápr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
42%

És téged miért érint ennyire negatívan? Csak mert a fidesz hozta meg? Persze ha Gyuri bácsi lenne... :).


Ha túl vagy már rajta akkor mit izgat? Ha nem vagy túl akkor nem mindegy?

2020. ápr. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!