Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mindenki hatósági házikarantén...

Mindenki hatósági házikaranténba kerül, aki külföldről érkezik?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy Angliából érkező magyar állampolgár repülővel érkezik Magyarországra. Neki is 2 hét, rendőrség által naponta ellenőrzött karanténba kell vonulnia a saját otthonába?


Erről konkrét infót nem találtam a neten, csak azt hogy aki Olaszországból jön, azokat ellenőrizgetik naponta a helyi rendőrök.



2020. ápr. 19. 23:29
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Most jövök a reptérről. Matricát kaptam, egy papírt aláírtam, de egy szóval sem mondták, hogy minden nap járnak majd ellenőrízni..


Viszont most a vonaton átnéztem a papírt amit kaptam, és most látom, hogy elírták az utcanevet.. 😅

Lehet baj ebből?

Persze, nyilván helyben le kellett volna ellenőriznem, de a fejfájással és a tudattal hogy nem érem el az utolsó vonatot (mert vagy 1 órát úgy álltam, hogy 5. voltam a sorban), ez nem tudott az eszembe jutni.

Nyilván nem járkálok ki jókedvemben az utcára egyébként, de mégis cink hogy elírták 😅

Hasonlóan hangzik a két utcanév egyébként, biztos a maszk miatt hallották félre.

2020. ápr. 20. 23:11
 12/15 anonim ***** válasza:
ha nem találnak meg, nem biztos, hogy keresni fognak. látszat ez az egész vagy ilyen megfélemlítés szerű...azt hozzáteszem, hogy öcsém úgy van most fateromnál, hogy a rendőrök neki azt mondták, hogy csak öcsémre vonatkozik a karantén, faterom korlátozás nélkül mehet bármikor bármerre...nyilván nem megy, mert pont ezért így oldottuk meg, mert ő otthon tud maradni, de azért vicc kategória ez így.
2020. ápr. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Megtaláltak, mivel a nővéremnek jól írták le a címet és ugye egy helyen vagyunk.

Azt hittem legalább személyit néznek a rendőrök, de azt sem. Csak bepipált minket és ment 🤷‍♂️

Még azt sem tudtam végigmondani, hogy elírták a címem 😅

De végülis megtaláltak azon a címen szóval oké.

2020. ápr. 21. 12:41
 14/15 anonim válasza:
51%

Franciaországból érkezett a napkban az egyik ismerősöm. Naponta 2x ellenőrzik a rendőrök, hogy betartja-e az otthoni karantént.

Nem gondolod amúgy, hogy hazajössz külföldről és derogál 2 hétig otthon maradni, ezért hogy a komfortérzeted meglegyen, jössz-mész és HA fertőzött vagy (hiába nincs tüneted) továbbfertőzöl.

Ha nem tudnád kijárási korlátozás van, szóval az emberek Magyarországon amúgy sem mászkálnak össze-vissza.

2020. ápr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

# 14

Nem gondolnad amugy....esetleg vki hzamegy 3 honap utan kulfoldrol, nincs ismerose, meg vasarolni sem tud semmit. Akkor mi a franc van?!? (tudom senkit nem erdekel)

Magyarorszagon nem lehet elkapni a virust? A reptertol 200 km-re lakam, Barkitol elkaphatom es tovabb adhatom!

2020. ápr. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!