Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzelhetö hogy amíg nem...

Elképzelhetö hogy amíg nem lesz oltàs addig felfüggesztve maradnak a szórakozáshoz való jogok, évekig kell élni biorobotként?

Figyelt kérdés

Orbán már szeptembertöl második hullámot vizionál. A világsajtoban többen olyan kijelentésekkel hogy emberek szokjàk meg sosem fognak már úgy élni mint a koronavirus elött, és dolgozni fogunk járni,meg maszkok mindennapjaink része marad nyáron is.

Söt aki dolgozhat legyen hálàs. Mert több millio ember fog munkanélkülivé válni,akiknek kárpotlásként napszámosmunkát/közmunkát igér Orbán.


Önkormanyzatban levö diktátorok meg lezárnak minden zöldterületet.


Kórházak üresen,fogorvos egészségügyi ellátás hónapok óta nincs, tízezrekre becsülhetö az elmaradó ellátás miatt elhalálozok száma.


Szerencsére sok áldozatnak meg van az eredménye,csak 3000 fertözött,bár millio felett is lehet mert emberek 90% tünetmentes. De a lényeg hogy semmi sem drága megmenteni 65+ felettieket. Ezért ha évekig is biorobotként kell élnünk magyaros kötelességünk. Dolgozz,Rettegj,Viselj maszkot, a koronatól óvjon meg minket Orbán.



2020. máj. 3. 13:57
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

"Igen, erre utaltam a korábbi kommentemben, miszerint egyesek a valós tények helyett konteós kamublogokra és a bulvármédia pánikkeltésére alapoznak."

Felfogni sem vagy képes/hajlandó, amit írtam. Gyanítom, hogy még csak el sem olvastad. Semmilyen kivételes esetet nem hoztam fel, egyedül közismert tényekre és a józan paraszti logikára hagyatkoztam.


"Például honnan veszed, hogy sokkal magasabb a fertőzöttek száma?"

Leírtam ezt is a hozzászólásban, amire reagáltál. El sem olvastad. Egyre inkább kilóg a lóláb, hogy fizetett troll vagy.


"A valós tények mellett ugyanis tudományos kutatási eredmények állnak, mint pl.:"

Az általad linkelt cikk is a torz statisztikákra alapoz.


"Ja, meg még egy apróság, ugyanis a saját logikád is téged cáfol. Ugyanis az influenza sem mindenkinél okoz tüneteket."

Nem mindenkinél, de nagyobb arányban okoz, mint a koronavírus. A koronavírusra tesztelt személyek 80%-a nem mutatott semmilyen tünetet. A nem tesztelt személyek között vélhetően sokkal nagyobb ez az arány.


"Azért az rohadt érdekes, hogy ha megnézzük a sportolókat, az elmúlt ÉVEKben nem halt bele kb. senki influenzába"

Ezt a hülyeséget honnan szedted?


"Vajon hányszorosa lenne a halottak száma, ha nem is hozzák meg az országok a korlátozásokat?"

Kb. ugyanannyi. Lásd Svédország vagy Japán, ahol nem vezettek be semmilyen komolyabb korlátozást, és láss csodát, egyik országban sincs kiugróan magas halálozási statisztika.

2020. máj. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

"Leírtam ezt is a hozzászólásban, amire reagáltál."

Csak úgy benyögted, semmivel sem támasztottad alá. Szokás szerint, ahogy egyetlen konteódat sem tudtad ezidáig sosem bizonzítani...


"A nem tesztelt személyek között vélhetően sokkal nagyobb ez az arány."

Amit megint csak úgy leírsz, de azon kívül hogy te ebben akarsz hinni, szokás szerint ennek sem bizonyítja semmi a valós alapját.


"Kb. ugyanannyi. Lásd Svédország vagy Japán, ahol nem vezettek be semmilyen komolyabb korlátozást, és láss csodát, egyik országban sincs kiugróan magas halálozási statisztika."

Magyarországhoz képest pont nyolcszoros a svédeknél a halálozás. Ráadásul tekintve hogy számtalan más országban, mint UK, USA, stb, ahol szimplán csak később kezdték a korlátozásokat, mennyire megugrottak a fertőzések és halálozások, értelemszerűen a svédek a kivétel, akik nem jártak olyan rosszul, mint más országok tucatjai, akik hasonlóképp próbáltak hozzáállni. Amivel elég látványosan igazoltad vissza amit az imént írtam rólad. Nevezetesen hogy veszel egy-két kivételes esetet, és megpróbálod azt hazudni, mintha az lenne az általánosan jellemző.

2020. máj. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

"Csak úgy benyögted, semmivel sem támasztottad alá. Szokás szerint, ahogy egyetlen konteódat sem tudtad ezidáig sosem bizonzítani..."

Alátámasztottam logikával és észérvekkel, amiket el sem olvastál, nemhogy megcáfoltad volna.


"Amit megint csak úgy leírsz, de azon kívül hogy te ebben akarsz hinni, szokás szerint ennek sem bizonyítja semmi a valós alapját."

Mert szerinted kik között tesztelnek többet? Akik majd megfulladnak a köhögéstől, vagy akiknek semmi bajuk nincs? :D


"Magyarországhoz képest pont nyolcszoros a svédeknél a halálozás."

Belgiumhoz vagy Spanyolországhoz képest pedig kevesebb, mint fele, pedig ezekben az országokban is komoly korlátozások vannak/voltak. De Svédországot halálozás terén megelőzi még Olaszország, Nagy-Britannia, Franciaország és Hollandia is. Egyébként már linkeltem neked máshol is, hogy már a WHO is elismerte a svéd modell sikerét:

[link]

2020. máj. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

"Alátámasztottam logikával és észérvekkel"

Hol? Egy bizonyítatlan állítást egy másik biyonzítatlan állítással megpróbálni magyarázni nem számít alátámasztásnak.


"Mert szerinted kik között tesztelnek többet? Akik majd megfulladnak a köhögéstől, vagy akiknek semmi bajuk nincs?"

Nyilván a gyanús esetek tesztelése a prioritás, de azt kellett volna alátámasztani, hogy a nem teszteltek között utal bármi is arra, hogy magas arányban lennének azok, akik tünetmentes fertőzöttek voltak. Ez megintcsak nem sikerült.


" De Svédországot halálozás terén megelőzi még Olaszország, Nagy-Britannia, Franciaország és Hollandia is. "

Ami azt bizonyítja, hogy Svédország a szerencsés kivétel, ezzel cáfolva a kiinduló feltételezésed.


"Egyébként már linkeltem neked máshol is, hogy már a WHO is elismerte a svéd modell sikerét"

Amivel újfent sikerült saját magad megcáfolni, gratula :D

Ha nem lettél volna lusta hozzá hogy a címen kívül a saját magad által linkelt cikk szövegét is elolvasd, akkor talán az is feltűnt volna, hogy a különbség alapja hogy a svédek maguktól is betartják azokat a szociális korlátokat, amiket máshol elrendeltek, így egyszerűen nincs miért rájuk kényszeríteni, amit maguktól is van annyi eszük, hogy megtesznek.

2020. máj. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
36%

Csávókám a te "józan paraszti eszed" nem más, mint a teljes erővel a tömeg ellen tiltakozás és tagadás. Ami sok esetben bejön mert a tömeg tényleg hülyítve van a média által.

De ez a vírus tömegesen produkál az embereknél egy komoly tüdögyulladást. Amire nincs és fogalmuk sincs!! mikor lesz gyógymód. Nem tudom, hogy neked volt e már életed során komoly tüdőgyulladásod kivánom hogy ne legyen, de még a leg gyógyszerellenesebb ismerősöm is kénytelen beszedni rá valamit. Na és itt a baj, hogy a koronánál ilyenre nincs lehetőség, ezért szükséges a korlátozás. Ha vissza mennénk pár száz évet, akkor a közönséges tüdőgyulladásra is azt mondanád, minek félünk tőle?

A korona, és több, MÉG! nem elterjedt vírus a modern világban ugyan azt jelentheti mint a történelemben eddig kialakult világjárványok. Csak most meg van a tudásunk, hogy előre felkészüljünk és megakadályozzuk ezeket. És most ezen van a világ.

Nem tudom hallottál e a 2003as SARS járványról. Annál nem csinált túl nagy hisztériát a média, de ha az adatokat megnézzük (idézet wikipédiáról):: 2002 novembere és 2003 júliusa közt egy csaknem világméretű SARS-járvány az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai alapján 8096 ismert megbetegedést okozott. A betegek 9,6 százaléka, 774 ember meghalt.[6] 2003 elején a Kína Kuangtung tartományából indult járvány hetek alatt szétterjedt és a világ 37 országában okozott megbetegedéseket. Sokkal kevesebb áldozatot szedett, de alig volt 20 éve, és máris itt van egy fejlettebb vírus abból a családból.

Az ilyen vírusok mindig is jelen lesznek az emberiség életében, és könnyen terjednek, a fejlett kereskedelem, meg utazások miatt. NEM TÖRŐDNI ezzel az szimpla szerencse játék, MERT NEM TUDHATJA az ember a járvány kialakulásakor, hogy végül mekkora pusztítás fog kialakulni belőle, ezért fontos a megelőzés!

Ha ezzel nem ért egyet valaki, akkor az vagy nagyon naiv, vagy magasról tojik az emberiségre.

2020. máj. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
26%

Nem tudom hogy aki ennyire tiltakozik, utána nézett e egyáltalán, hogy hogyan zajlik le ez a betegség, azoknál akiknél elfajul.

A vírus, sok mindentől függ, hogy bejut e, de ha bejut a tüdőbe, és megtámadja, és az adott illető éppen nem immunis rá mint az emberek többsége, irritálni kezdi a tüdőt, a tüdő elkezd megduzzadni és megtelik folyadékkal, amit nem lehet eltávolítani! , tehát magyarul ott ragad, és egy idő után nem vagy képes lélegezni magadtól. Ezért van szükség lélegeztető gépekre nem csak úgy heccből. :)

Ha szerencsés vagy, a tested egy idő után felveszi a harcot és elkezdi kilökni magából ezt a tüdőben képzett váladékot, ez általában hetek! Olaszországban azért (is) van annyi halott, mert nincs elég lélegeztetőgép, és csak az legesélyesebbeket kötik rájuk.

Amíg nincsen gyógymód, mégis hogy kéne akkor okoskám szerint lassítani a dolgot, hogy ne többszörös túljelentkezés legyen ezekre a kórházi gépekre, ha nem ezzel a korlátozással?

2020. máj. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!