Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet úgy hazafiasnak lenni,...

Lehet úgy hazafiasnak lenni, ha nem kedvelem se a 19. század végi, 20. század eleji parasztromantikát, se a modern székely romantikát?

Figyelt kérdés

Nem kedvelem a népzenét, se a mulatóst, se a virágmintás giccses népművészeti tárgyakat. A legtöbb Attila és Bocskai öltönyt viselőt feltűnési viszketegségben szenvedőnek tartom. A parasztromantikából következik az a szerintem káros mítosz is, hogy az igazi magyar férfi szalonnát eszik kolbásszal, ami jobban csúszik pálinkával meg borral. A mítosz szerint a nagyapáink is így csinálták, legalább 150 évig éltek, és sose voltak betegek.


A ma népszerű székely nemzeti romantikával kapcsolatban: A "nő nem ember, a medve nem állat, a pálinka nem játék" a leggázabb macsóskodó baromság, amit valaha hallottam. Aki Szlovákiánál idősebb, az a székely zászlónál meg pláne idősebb. Az eredeti csíki sör pedig a Ciuc. A legtöbb székely pedig akivel találkoztam... Inkább nem fejtem ki, mert nem szép dolog általánosítani, de hogy ők lennének a "magyarabbak a többi magyarnál", afelől erős kétségeim vannak.


Mindezek ellenére büszke vagyok a művészeinkre, feltalálóinkra, sportolóinkra, és a történelmi városainkra / városrészeinkre. És imádom a magyar tájat, főleg a Dunakanyart és a Balaton-felvidéket. És nem vagyok benne biztos, hogy jó, hogy ha Shanghaj, New York, Párizs és Budapest utcáin ugyanazokkal a franchiseokkal, gyakorlatilag ugyanazzal a globális kultúrával találkozom, és elvész minden egyediség.


2020. júl. 3. 19:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ezen múlik, hogy valaki szereti-e a hazáját.

A népi kultúrát én mondjuk kedvelem (nem, a mulatós és az operett nem az, azokat én sem szeretem). A hagyományos magyar népi gasztronómia meg több a szalonnánál és a pálinkánál... Érdemes megnézni, hogy tájegységenként hogyan változnak az ételek..

"A magyarság nem kalapdísz, hanem a szíve mélyében viseli a magyar, mint tenger csigája a gyöngyét." - ezt Gárdonyi Géza írta. Szerintem sajnos ma sokan elfelejtik, akik a magyar kultúrát egy "brand"-dé silányítják úgy, hogy már semmi nem maradt az eredetiből.

2020. júl. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

a sör nem ital, az asszony nem ember, a medve pedig nem játék. - ez kb olyan, mint, hogy Kanadában mindenki milyen kedves és rendes és mindig bocsánatot kér - van olyan aki nem olyan. Ez egy mém

Én Székelyföldön élek és itt is sok a papucsférj :D

2020. júl. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!