Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jó lenne egy...

Szerintetek jó lenne egy nagyon nagy bérfejlesztés az állami szférában?

Figyelt kérdés

Örömmel nézném ahogy a sok multinak meg magyar vállalkozónak felkopna az álla, mert a legjobb IT-sük, mérnökük, pézügyesük volt-nincs, mert elvitte a Rendőrség, a Posta vagy a Máv 80%-kal magasabb bérért, amit ő nem tud megadni.


És akkor ők is azon agyalnának, hogy lehetne fizut emelni, nem azon, hogy mégis mire költsék a vállalatból osztalékra, management díjakra kivett évi 200 milliót.


2020. júl. 30. 11:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó.
2020. júl. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
:D
2020. júl. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Volna létjogosultsága...
2020. júl. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egyébként 15 évig voltam állami alkalmazott kézimunkás és már akkor is lobbiztam azért, hogy a közmunkás fizut nettóban 200 ezer fölé fel kéne tolni mert nincs ember. Itt is írtam erről néhány kommentet.
2020. júl. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
19%
Igen - ha utána lenne egy 70%os létszám csökkentés és a magasabb beru emberek hatékonysága olyan lenne, mint a versenyszféra hatékonysága. Amúgy nem.
2020. júl. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
5-ös! Kiket építenél le? A rendőrséget a honvédséget, a oktatást, az egészségügyet stb. Mondjuk azért arra kíváncsi lennék, hogy mondjuk ha kirúgod a gyógytornászok 70%-át, csak egy példát mondjak, akkor a többi 30% tornájától a combnyaktörött nénike majd fél óra torna után szalad haza, vagy hogy gondolod ezt?
2020. júl. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

#6

Ha volnál olyan kedves hőzöngés helyett elolvasni a kérdést akkor láthatod, hogy "IT-sük, mérnökük, pézügyesük" -ről van szó, nem rendőrről vagy gyógytornászról.

2020. júl. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Ha van rá fezedet akkor igen.
2020. júl. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Csakhogy nincs rá fedezet és rossz ötlet lenne. Maradjon meg a versenyszféra versenyszférának. Legyen béremelés az állami szférában azoknak akik megérdemlik de nekik se akkora mint, hogy a versenyszférásoktól meneküljenek amúgy sincs rá semmi fedezet.
2020. júl. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%

7-es! Ha volnál olyan kedves nem magyarázkodni, akkor láthatnád, hogy a kérdés ez:


Szerintetek jó lenne egy nagyon nagy bérfejlesztés az állami szférában?


Az állami szféra az egy jó nyolcszázezer embert foglalkoztat a tanároktól a katonákig.

Amikor valaki így nyeglén bedobja a populista dumát, ami minden kocsmában jól cseng a pultfilozófusok közt, hogy "kikellrúgnianagyjadologtalaaaaant" akkor én erre mindig szeretem felhívni a figyelmet, hogy miért beszélnek hülyeséget. most te voltál az, aki bedobta ezt pár. Most ne magyarázkodj, nem szégyen hülyeséget mondani, de megmagyarázni utána, hogy nem is úgy értetted, az már kínos.

2020. júl. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!