Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A multinacionális cégek...

A multinacionális cégek általában miért az employer brandingot nyomják bérfejlesztések helyett?

Figyelt kérdés

A multik, ahol eddig dolgoztam, ott úgy működött, hogy kialkudtál egy fizetést, majd az a fizetést dobták meg évente egy kicsit.Bruttó Egyes helyeken 20-30 ezerrel vagy pár százalékkal, a legjobb ahol voltam, ott évente 4-5 százalékos emelés volt.


Ha meg egy értékes munkaerő, aki kulcsfontosságú projektben felmondott, sohasem marasztalják.



Viszont ezek a cégek, nyomják ezerrel az employer brandingot.Azaz gyümölcsnap , privát EÜ szolgáltatás....stb



Ha többet fizetnének, akkor abból a fizetésből mindenki eldönthetné,hány banánt és ananászt eszik vagy, hogy melyik magándokihoz akar elmenni.



"Motivációnak" meg adnak egyszeri prémiumot.Nagyon olcsón akarnak "motiválni".

Egyszer meg is mondtam a felettesemnek,hogy sokkal inkább motiváló lenne 15 százalékos béremelés, mint egy hűtőszekrény ára.


2019. nov. 1. 15:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A fizetést is nyomjak
2019. nov. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A felettesednek hiába pattogsz, ő is pont ugyanazokat a dolgokat kapja:

néhány %-os béremelés, gyümölcsnap, privát eü.biztosítás.


Ezeknek a cégeknek szinte kivétel nélkül külföldi tulajdonosa van. Az enyém pl. német. Ott a bér is más ketegóriába esik, így tényleg szimplán jófejségnek hat a gyümölcs meg a biztosítás.

Innen oda a legritkább esetben jut el, hogy eóaz emberek ezt negatívan élik meg.

Főképp, hogy a legtöbben egyébként örülnek a dolgoknak.

Igenis jó dolog a gyümülcsnap is meg a biztosítás is.

Meg a céges üdülő, meg a Mikulás-csomag, meg a többi.

A prémium meg igaz, hogy évente van, de magasabb, mint a havi fizetés.

Nyugodtan vissza lehet osztani, és máris megvan az általad elvárt 15%-os emelés.


A többit meg nem lehet igazságosan megoldani, és köszi, én maradok a mostani rendszernél.

Vajon ha azt az összeget hozzácsapná a fizetésedhez,

1. mire lenne elég?

2. arra költenéd, ami a munkáltatód célja?

Egy ilyen biztosítási csomag emlékeim szerint kb 10000 Ft körül van, egy fő, egy hónap.

Te jövő hónaptól 10 ezerrel többet keresel. Vajon fogsz ebből magánrendelésekre járni? Kizárt.

Egy szimpla vizsgálat többe kerül ennél, a csomag meg korlátlan járóbeteg-szakrendelésre jogosít, sőt még kisebb műtét is van benne.

Erre mondhatod, hogy majd te eldöntöd, mire költöd, de a munkáltatódtól ezt azért kapod, hogy vigyázzon az egészségedre, kevesebbszer legyél beteg, és ha problémád van, ne kelljen hónapokat várnod egy időpontra, meg ne ülj ott órákat egy tb szakrendelésen. Törődik az egészségeddel.

Ezt rosszul fogod fel, ha úgy érzed, hogy neked ez jár.

Ez egy plusz dolog.


A másik dolog, hogy van, aki sosem jár, mert nincs rá szüksége. Akkor ugye neki nem is járna béremelés, ha ez a szolgáltatás megszűnne.

És van a másik oldal, akik meg gyakran járnak, mert olyan betegségük van, vagy csak kihasználják a lehetőséget.

Én elég sűrűn járok, sok mindent megnézettem, amit lehet sose nézettem volna meg, ha nekem kell utánajárni. Ha ezt tb alapon tettem volna, már megőszültem volna, és lehet, még most is ott ülnék.

Ha megánban, de nekem kellett volna fizetni, több százezrem ráment volna.

Így viszont ingyen volt.

Akkor ha ezt tőlem elveszik, nekem jelentős béremeléssel tudnák csak kompenzálni.

Igazságosnak tartanád, ha én kapnék, te meg nem?

Részemről ez rendben van így, inkább legyen egy lehetőség, hogy mehet az ember magánorvoshoz, ha baj van.

2019. nov. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15%

Mert ha mindenkinek 10-15% emelést adnának évente, akkor elég gyorsan csődbe menne a cég.

Ha senki nem mondana fel, akkor szintén elég nagy bajban lennének egy idő után, mert a végtelenségig nem emelhetik a fizetéseket.

Elég bele gondololni, ha 5%-ot emelnek évente és senki nem mond fel, akkor 10 év után már több, mint 50%-kal többet kellene bérben kifizetniük.

2019. nov. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%

Huh utolsó... a kamatos kamat nem úgy megy, hogy minden évben 5%, az 10 év alatt 50%.

Sokkal több lesz az!


Első évben 5%, azaz 105%-ot keresel.

Második évben a 105-höz jön hozzá az 5%, azaz az eredeti összeghez képest 5,25%-os emelést kapsz. És ez évről évre nő.


Tehát ha 100000 volt a kezdő béred, és mindig 5000-et emelnek, akkor 10 év múlva nem 150 ezret gfogsz keresni, hanem 162889 ft-ot.


ez pedig még mindig nem a valóságban történik, mert ez jelenértéken van számolva,

10 év múlva nem annyit fog érni 162 ezer, mint most, hanem várhatóan kevesebbet.


Épp pár napja írtam le egy másik kérdésnél, hogy én 2007-ben kezdtem dolgozni, és az első fizetésem kb 60000 ft volt. Igen, hatvanezer. És ez akkor teljesen normális volt.

Ma, ugyanannál a cégnél, kb ugyanolyan típusú munkakörben kb 4x annyit keresek.

2019. nov. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
#4 tisztában vagy a "több" szó jelentésével? A "több, mint 50%-kal" azt jelenti, hogy nem 50 vagy kevesebb %-kal, hanem ennél nagyobb értékkel. Ez lehet 51, 80, 900 stb.
2019. nov. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

"Huh utolsó... a kamatos kamat nem úgy megy, hogy minden évben 5%, az 10 év alatt 50%"


És ki mondta, hogy 50% lesz?

2019. nov. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%

Nézd, kiszámolni nem tudtad, csak a biztos pontot írtad oda, tehát a matematikai tudományod a 10x5ig terjedt.

Most a több szócskával védekezel, rendben, tényleg odaírtad, de azért elég látványos, hogy mégis az 50 ezerre utaltál. Na mindegy, hagyjuk.

A másik mondatod is a WTF kategória, ha senki nem mondana fel... teljesen értelmetlen agymenés, de magyarázd meg ezt is, mert most hisztiből reagálsz.

2019. nov. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%

Hetes, én nem akarok bele szólni, de ha 10 év alatt kb. 240e forintos fizetést sikerült elérned, akkor én nem büszkélkednék vele, hogy tudok kamatos kamatot számolni.

Mire mentél vele? Semmire :)

2019. nov. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%

Nézd, érettségivel dolgozom, egy multinál ülök, kb semmit nem csinálok, mindezt kelet-Magyarországon.

Szerintem ez nem egy rossz fizetés, mikor itt sír mindenki, hogy ennek a felét keresi.

Én ebből teljesen jól megélek, és megtakarításom is van.

De tudjuk, itt a gyakorin mindenki milliókat keres.

Jó eséllyel te sem azért vagy itt, mert egy menő cégvezető vagy, lehet még ennyit sem keresel. De persze soha nem vallanád be.

Sebaj... írd le nyugodtan, hogy informatikus vagy, már úgyis mindenki az, a nettód meg legalább 900000, én meg esküszöm, elhiszem! :D

2019. nov. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%

Valóban informatikus, de még a bruttóm sincs 900, csak 700.

Bár én csak 4 éve dolgozom.

Ahhoz meg semmi közöm, hogy te mit hiszel el és mit nem :)

Csak vicces volt, hogy oltasz itt valakit a "matematika tudománya" miatt, aztán többen az egyetemről kikerülve többet keresnek, mint te 10 év munkaviszony után :)

2019. nov. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!