Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy egészen kis hányad miatt...

Egy egészen kis hányad miatt szenvedjen a jelentős többség?

Figyelt kérdés

A maszkhordás végett van a legtöbb parázsvita itt is és a közösségi média egyéb szcénáiban. Ez nem egy maszkról szól önmagában, hanem lényegesen összetettebb. Nehéz dolgom van, mert annyira szélsőséges érzelmek vannak a témában. Mindkét oldal részéről. Igazából nem is értem, hogy a józan mérlegelés és együttgondolkodás helyett inkább fanatizmust érzek. És alig vagyunk páran középen.

Én nem sorolom magamat sehová, nem tekintek magamra lázadó és gyerekes, laposföldhívő módon gondolkodó vírustagadónak sem éppúgy, mint az intézkedéseket és a média által keltett dolgokat kritika nélkül, etalonként elfogadónak sem.

Én középen vagyok és igyekszem reálisan gondolkodni. A hivatalos infók szerint ugyebár van, létezik a Covid-19 vírus. Ezt nem tagadom. Virulens, azaz könnyen fertőz. Ezt sem tagadom. Ám leírták komoly, hiteles szakemberek, virológusok, orvosok, hogy az emberek nagyon nagy többsége, ha meg is fertőződik, jóformán észre sem vesz tüneteket, vagy maximum nagyon enyhéket. Közvetlenül a koronavírus rendkívül ritkán okoz halálesetet, szinte kivétel nélkül az összes halál esetén volt alapprobléma. Legyengült immunrendszer, időskor, kardiovaszkuláris betegségek stb. Tehát nyugodtan kijelenthetjük, hogy életveszélyben rendkívül kevesen vannak a Covid-19 miatt. Tudvalevő, hogy a vírus leghatásosabb ellenszere az immunrendszer. Egy jó immunrendszer, egy ép testben ép lélek, bármivel könnyedén felveszi a harcot, míg egy legyengített organizmus kevésbé. Legyengíthetnek betegségek, de azt is tudjuk, hogy a lelki tényezők az alapja szinte minden elváltozásnak, immunrendszeri sajátosságnak.

No és itt jön az, hogy értetlenül állok sok dolog előtt. Van egy enyhén veszélyes vírus, ami rendkívül ritkán öl, akkor sem csak "ő". Ahelyett, hogy az immunrendszert acéloznánk és mentális egészségünket növelve védenénk ki azt a minimális kockázatot, ehelyett pánikkeltés, megfélemlítés sikeredik. Rettegésben tartani az embereket. Következetlen intézkedéseket rájuk erőszakolni gyakorlatilag Rákosi-rendszerre hajazó terrorista módszerekkel. Logikátlan és minimális hatékonyságú védekezések be nem tartásáért szinte inkvizíció és boszorkányüldözés van Magyarországon (és szerte a világban).

A koronavírus veszélyességének ilyetén túlértékelése tényleg olyan, mintha pl azért lenne tilos az utcán dohányozni, mert sosem tudni, hogy éppen nem akkor és ott fog elkezdeni szivárogni egy gázvezeték a közelben. Ennek sem zéró az esélye, de elég kicsike.

Az emberiség ezrelékben is alig kifejezhető hányada miatt kell a többség, a jelentős többség életét fenekestől felforgatni. Nem túlzás kicsit? Néhány krónikus beteg miatt millióknak kell távolságot tartani, maszkot hordani, szinte fürödni a hosszútávon bőrromboló fertőtlenítőszerekben? És ez korántsem csak annyi, hogy felveszünk egy maszkot vagy sem. Annál sokkal ijesztőbb hatalmi dráma van kibontakozóban. És ez nem konteó, csak nyitott szemmel kell járni. Meg kell nézni, hogy mik az effektív veszélyei a Covidnak és miket teszünk ellene. Verébre ágyúval, vagy monhatni kiöntjük a vízzel a gyereket. Felbecsülhetetlen károkat okoznak az észnélküli korlátozások, erőszakolt rendelkezések. Tényleg nem értem, mi ebben a jó. Mindez tényleg maroknyi ember miatt, akik esetleg veszélyeztetettebbek?



2020. szept. 17. 08:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
"Én középen vagyok és igyekszem reálisan gondolkodni." Ne áltasd magad, nem sikerült.
2020. szept. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Érveld le, mire alapozod?
2020. szept. 17. 08:43
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

egyes vagyok


Csak a végletesen rossz szituációt, a mortalitást veszed figyelembe. Akik megfertőződnek, de nem halnak meg, azok:

túlterhelik az ellátórendszert (kis marhaságba is bele fognak halni az emberek, akik a covid fertőzöttek miatt nem jutnak el dokihoz)

a fertőzöttek nagy része kiesik a munkából: gazdási visszaesés

a fertőzöttek egy részénél maradnak ám vissza komplikációk, és az életminőség romlása

stb (van más következménye eü-i és gazd-i értelemben a pandémiának, majd kibogarászod a szakirodalomból, ha tényleg érdekel a dolog)


Tehát azért nem vagy objektív, mert csak egyetlenegy negatív hozadékot veszel figyelembe, az összes többi figyelmen kívül hagyod.

2020. szept. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező

Az ebola halálozási aránya kb. 80-85%-os. Elég ha egy sok milliós országban megjelenik egy kis településen pár embernél, máris egész területeket zárnak teljesen karantén alá, és éppen hogy nem azért hogy "Egy egészen kis hányad miatt szenvedjen a jelentős többség", hanem hogy az a többség ÉLETBEN MARADHASSON, amiatt hogy ezzel a korlátozással MÉGVÉDIK EZT A TÖBBSÉGET.

A járvány nem válogat, nem nézi hogy hiszel-e benne hogy létezik, vagy tudod-e, elfogadod-e hogy bele lehet halni - hanem terjed és téged is elér ha nincsenek a korlátozások.

Nem egy lottó, hogy venni kell szelvényt ahhoz hogy valakit kisorsoljanak rajta. A korlátozások pontosan a többség érdekében születnek.

2020. szept. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
És mi van azokkal az elhalálozásokkal, amik attól következnek be, hogy sokan a koronára való hivatkozással nem kapnak ellátást, nem mehetnek orvoshoz stb?
2020. szept. 17. 09:10
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

Én meg azt gondolom, hogy egyszerűen nem tudjuk mivel állunk szembe. A szakemberek erősen megosztottak, mi, úgymond civil emberek meg még annyira se tudhatjuk.

Vannak országok, ahol elég nagy a mortalitás (Olaszország, Florida stb.) És jelenleg nem tudhatjuk, hogy mi áll a különbségek mögött.


Az meg, hogy a maszkhordás, távolságtartás (azaz nem állunk a boltban egymás seggébe), rendszeres kézmosás mennyit segít, azt megint senki nem tudja. De legrosszabb esetben sem árt, talán kicsit segít a helyzeten...akkor meg miért ne?

2020. szept. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
Ez a "középen maradás" ez új név lesz a járványtagadók között? 🤔 mert amit itt te csinálsz ez az.
2020. szept. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
77%

Nekem ilyenkor mindig a japánok jutnak eszembe, bár az a kultúra alapvetően más, ott természetes, hogy ha már egy picit is meg vannak fázva, felveszik a maszkot, hogy másokat ne fertőzzenek. Én is így vagyok ezzel, felveszem, hogy másokat ne fertőzzek, ennyire egyszerű.


"Ahelyett, hogy az immunrendszert acéloznánk és mentális egészségünket növelve védenénk ki azt a minimális kockázatot, ehelyett pánikkeltés, megfélemlítés sikeredik."


Ezzel nem értek egyet, ugyanis vannak autoimmun betegséggel küszködőek, ők hogyan erősítsék az amúgy is nemlétező immunrendszerüket? Egyébként édesanyám is autoimmun beteg, ráadásul egészségügyben dolgozik, már csak őérte is felveszem a maszkot.


"Az emberiség ezrelékben is alig kifejezhető hányada miatt kell a többség, a jelentős többség életét fenekestől felforgatni."


Lepontozhattok emiatt, de nekem minden élet fontos. Számomra elég szomorú azt látni sok helyen, hogy mennyi ember gondolkodik így, ahogy a kérdező. Nem mondják ki, de konkrétan simán a halálba küldenék ezeket az embereket, ha rajtuk múlna. Az már más kérdés, hogy a bolygó túlnépesedett, ez tény, de akkor meg nem a szaporodást kéne propagálni, hanem a már megszületetteket kéne védeni és számukra normális ellátást biztosítani, de persze ez már csak az én naiv vágyam.

2020. szept. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Ha valakinek van valamilyen alapbetegsége (ami miatt az eddigi ismeretek szerint ő nagyobb kockázatnak van kitéve) akkor hiába erősíti az immunrendszerét. Egyébként meg karbantartani tudod. Tudsz tenni, hogy nem ronts rajta. De konkrétan erősíteni nem lehet.

És mi az, hogy kisebbség? Akkor egy csoport, akik kevesebben vannak, mint egy másik, nagyobb csoport, már nem is számít? Ők nyugodtan meghalhatnak? Neked nincs se idősebb, se krónikus beteg ismerősöd, rokonod, barátod? Vagy mitől vagy ilyen érzéketlen.

Akinek a maszk hordása ennyire nagy áldozat, annak meg az életben még soha nem volt semmi problémája, ha ebből ekkora ügyet csinál.

2020. szept. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%

Az első olasz hullám alapján készített statisztika szerint nem csdak idősek, hanem középorúak is kerülnek lélegeztető gépre. Az adatok szerint aki elkapja annak 20%-a kerül lélegeztetést segítő készülékre. Akik viszont ilyen készülékre kerültek azoknak a 90%-a nem tér vissza az éetbe.


Namost ennek tudatában te hogyan járnál el kérdező ?

2020. szept. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!