Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy egészen kis hányad miatt...

Egy egészen kis hányad miatt szenvedjen a jelentős többség?

Figyelt kérdés

A maszkhordás végett van a legtöbb parázsvita itt is és a közösségi média egyéb szcénáiban. Ez nem egy maszkról szól önmagában, hanem lényegesen összetettebb. Nehéz dolgom van, mert annyira szélsőséges érzelmek vannak a témában. Mindkét oldal részéről. Igazából nem is értem, hogy a józan mérlegelés és együttgondolkodás helyett inkább fanatizmust érzek. És alig vagyunk páran középen.

Én nem sorolom magamat sehová, nem tekintek magamra lázadó és gyerekes, laposföldhívő módon gondolkodó vírustagadónak sem éppúgy, mint az intézkedéseket és a média által keltett dolgokat kritika nélkül, etalonként elfogadónak sem.

Én középen vagyok és igyekszem reálisan gondolkodni. A hivatalos infók szerint ugyebár van, létezik a Covid-19 vírus. Ezt nem tagadom. Virulens, azaz könnyen fertőz. Ezt sem tagadom. Ám leírták komoly, hiteles szakemberek, virológusok, orvosok, hogy az emberek nagyon nagy többsége, ha meg is fertőződik, jóformán észre sem vesz tüneteket, vagy maximum nagyon enyhéket. Közvetlenül a koronavírus rendkívül ritkán okoz halálesetet, szinte kivétel nélkül az összes halál esetén volt alapprobléma. Legyengült immunrendszer, időskor, kardiovaszkuláris betegségek stb. Tehát nyugodtan kijelenthetjük, hogy életveszélyben rendkívül kevesen vannak a Covid-19 miatt. Tudvalevő, hogy a vírus leghatásosabb ellenszere az immunrendszer. Egy jó immunrendszer, egy ép testben ép lélek, bármivel könnyedén felveszi a harcot, míg egy legyengített organizmus kevésbé. Legyengíthetnek betegségek, de azt is tudjuk, hogy a lelki tényezők az alapja szinte minden elváltozásnak, immunrendszeri sajátosságnak.

No és itt jön az, hogy értetlenül állok sok dolog előtt. Van egy enyhén veszélyes vírus, ami rendkívül ritkán öl, akkor sem csak "ő". Ahelyett, hogy az immunrendszert acéloznánk és mentális egészségünket növelve védenénk ki azt a minimális kockázatot, ehelyett pánikkeltés, megfélemlítés sikeredik. Rettegésben tartani az embereket. Következetlen intézkedéseket rájuk erőszakolni gyakorlatilag Rákosi-rendszerre hajazó terrorista módszerekkel. Logikátlan és minimális hatékonyságú védekezések be nem tartásáért szinte inkvizíció és boszorkányüldözés van Magyarországon (és szerte a világban).

A koronavírus veszélyességének ilyetén túlértékelése tényleg olyan, mintha pl azért lenne tilos az utcán dohányozni, mert sosem tudni, hogy éppen nem akkor és ott fog elkezdeni szivárogni egy gázvezeték a közelben. Ennek sem zéró az esélye, de elég kicsike.

Az emberiség ezrelékben is alig kifejezhető hányada miatt kell a többség, a jelentős többség életét fenekestől felforgatni. Nem túlzás kicsit? Néhány krónikus beteg miatt millióknak kell távolságot tartani, maszkot hordani, szinte fürödni a hosszútávon bőrromboló fertőtlenítőszerekben? És ez korántsem csak annyi, hogy felveszünk egy maszkot vagy sem. Annál sokkal ijesztőbb hatalmi dráma van kibontakozóban. És ez nem konteó, csak nyitott szemmel kell járni. Meg kell nézni, hogy mik az effektív veszélyei a Covidnak és miket teszünk ellene. Verébre ágyúval, vagy monhatni kiöntjük a vízzel a gyereket. Felbecsülhetetlen károkat okoznak az észnélküli korlátozások, erőszakolt rendelkezések. Tényleg nem értem, mi ebben a jó. Mindez tényleg maroknyi ember miatt, akik esetleg veszélyeztetettebbek?



2020. szept. 17. 08:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy már mások is biztosan írták. Nem a halálesetek száma a mérvadó. A kezelésre szoruló emberek magas száma, a betegség miatt kieső munkavállalók, az ismeretlen szövődmények, a problémák politikai és gazdasági kihatásai, stb, stb. Rengeteg dolog befolyásolja az intézkedéseket.


Amúgy az "elenyésző kissebség" szöveg elég brutális. Nem tudom mit szólnál, ha pl az édesanyád lenne az az elenyésző kisebbség, akire a javaslatod szerint tennének magasról.

2020. szept. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
85%
A probléma a gyors terjedés. Pont az a baj, hogy az elején Kína is hasonlóan gondolta, és ezért jutott ki onnan egyáltalán. Ma a világban lassan 1 millió halottnál járunk, ami valóban kicsi hányada az egész emberiségnek, és valóban javarészt idős, beteg emberekből áll. De ott vannak, lassan 1 millióan. Ha mindenki más is hagyja ész nélkül terjedni a vírust, akkor lesznek még sokkal többen, mint így. Hogy ezt ki hajlandó és ki nem vállalható veszteségként elkönyvelni, az már teljesen más kérdés.
2020. szept. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
63%
A legrosszabbak mindig, akik azt állítják, hogy ők pártatlanok. Mert meg vannak győződve, hogy ők pontosan érzékelik a valóságot, szemben a szakemberekkel, kormányokkal és a majd egymillió halottal. Ők egy pontra koncentrálnak. Fel sem tűnik nekik, mennyi sok pont van.
2020. szept. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
86%

Van egy enyhén veszélyes vírus, ami rendkívül ritkán öl, akkor sem csak "ő".


Összekevered az okokat az okozattal. Nem azért nem öl gyakran, mert gyenge vírus, hanem azért, mert nagyon hatékonyan védekezünk ellene (igen, ágyúval verébre). Ha pont annyira lesz*rnánk, mint az influenzát szoktuk, akkor ezrével halna a magyar.


Másrészt meg az utolsó mondatod azt üzeni, hogy inkább a beteg családtagom dögöljön meg, minthogy te felvegyél egy tetves maszkot. Hát lóf*szt állsz te középen! Ugyanolyan ostoba birka vagy, mint a többi.

2020. szept. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Hidd el, én úgy voltam vele hogy nekem aztán nem lesznek tüneteim, vagy gyengék lesznek.

Aha, jó gondolat volt, nem jött be. Volt egy nap amikor annyira felment a lázam mint soha és az ágyból nem volt erőm kikelni.

19 vagyok, teljesen egészséges

2020. szept. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!