Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az EU miért hagyja, hogy a...

Az EU miért hagyja, hogy a magyaroknak ki kelljen dolgozni a belüket a megélhetésért, miközben egy német az mini job-ból is bőven meg tud élni?

Figyelt kérdés

Egyre jobban kezd elterjedni Nyugaton főleg a németeknél a mini job, ami ilyen napi 2-4 óra munka. Egész egyszerűen azért mert annyi is elég a megélhetéshez amiben benne van az albérlet vagy a törlesztő is. Jó nem lesz belőle luxus jachtod az Adrián, de alapvető megélhetésre bőven elég.

Itt meg mit látok? Az álláskereső fórumokon rengetegen keresnek 14 órás munkát is, mert olyan alacsonyak a munkabérek, hogy sokan egész életüket csak a munkával töltik, hogy megélhessenek. Egy szín tiszta munka alapú rosszléti társadalom. A munkáltatók is ehhez vannak szokva, lassan itt már 8 órás munka az sci-fi kategória, kinevetnek és ufónak néznek lassan, hogy "csak" ennyit akarsz dolgozni, miközben a német meg dolgozik napi 2 órát ugyanazért az életszínvonalért.

Kérdem én, milyen unió az, amelyik ilyen különbségeket enged meg az egyes tagállamai között? Nem apró különbségekről van szó, hanem gyökeresen qrva nagyról.



2020. szept. 20. 21:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%

Erre a válasz azért nem olyan egyszerű, hogy "miért hagyja".

A németek erre nagyon jó példa, ők rengeteget és főleg exportra termelnek, ami szépen hozza is a hasznot nekik. Nálunk bőven át kellene alakítani a gazdaságot, hogy jobb legyen a megélhetés.

2020. szept. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
79%
Miért gondolod azt, hogy az eu-nak érdeke lenne "szintbe" húzni egy országot? Pont ellenkezőleg: szükség van olyan országokra amik sokkal de sokkal rosszabb körülmények között élnek, így nagyon olcsón tudnak dolgoztatni a bevándorlókkal a németek, britek stb. Ez ki van találva. Hogy tudna egy angol napi 60 fontért dolgoztatni valakit? Egy "őslakos" fel se kelne reggel, ha nincs meg a napi 100 font minimum...
2020. szept. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
23%
Magyarország is exportra termel...
2020. szept. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
81%
Nem mellékesen nagy multik gyárai (Audi, BMW) is magyarországon vannak, és lóf*sz pénzért folyik a gyártás, pontosan a színvonalbeli különbségek miatt. Hülyék lennének ezen változtatni, hisz pénzt hoz a fejlett nyugati országoknak.
2020. szept. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
28%
#3 De nem olyan mennyiségben mint például Németország.
2020. szept. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
82%

Ezt nem a németeken kell számon kérni.

Hanema magyar kormányokon, akik gyakorlatilag mesterségesen alacsonyan tartják a fizetéseket, hogy a nyugati cégek számára vonzóak legyünk, mint összeszerelő gépsor.


Vagyis, a magyar választokon mulik elvileg.

Jó kormányt kell(ene) válaszatni akika magyar emberek érdekeit nézik

2020. szept. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
50%
#4 azért ott bőven magyar átlag felett van a fizetés.
2020. szept. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
54%
Ha te a németeknél a minimálbérből meg tudsz élni úgy, hogy félre is tudj tenni, akkor gratula. Én Londonban dolgoztam minimálbérért. Épphogy kijött a lakhatás + kaja + a heti utazás. Mivel hiába több a minimálbér átszámolva, mint itthon, a megélhetés is drágább. Heti 75 fontot fizettem a szobára + 23 fontot az utazásra. Ez már 98 font csak egy hétre és akkor még nem ettem. Bár lehet, azóta felment a minimálbér, de akkoriban 5 és fél fontot fizettek egy órára.
2020. szept. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
69%
Átlag felett? 250-270 ezer forint havonta átlag felettinek számít? Én azt tudom, hogy elég fiatal vagyok, NEM szalagmunkás és ebben a sávban vagyok, de vannak ismerőseim akik szalagmunkások ott, és szintén ennyit keresnek. Én egy év múlva vélhetőleg a dupláját fogom keresni. Szerintem ez nagyon nincs az átlag fölött... ahol 230-240-et nem adják meg, oda ki menne dolgozni?
2020. szept. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
8 mit dolgoztál? Kulimunka (robot egy hotelben, mosogatás, pincérkedés), vagy rendes, szakma szintű komoly munka?
2020. szept. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!