Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az LMBTQ mesekönyvek hasznos...

Az LMBTQ mesekönyvek hasznos érzékenyítések vagy ártalmas politikai manipuláció?

Figyelt kérdés

Szerinted mi lehet a háttérben? Egy hasznos, ártalmatlan érzékenyítés vagy más érdekek?


Helyes bevinni az óvodába vagy sem?


2020. okt. 19. 08:19
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
24%

#30 csak "apró" különbség, hogy ezt a mesekönyvet az óvodásoknak szánták, míg a közszolgálati politikai műsorait meg nem.

Az elfogadás nem önfeladást jelent, ez az amit nem értetek meg. Attól mert egy katolikus elfogadja hogy van aki házasság nélkül él együtt a párjával még nem jelenti azt hogy számára ne a házasság intézménye lenne a "szent", vagy csak mert elfogadja egy hitoktató, hogy vannak homoszexuális párok még ne azt tartaná normálisnak és követendőnek ha nem a homoszexualitás reklámozzák meg dicsőítik az óvodákban.

2021. jan. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
33%

Nem szánták óvodásoknak, ez az, amit marha sokan félreértenek vagy belemagyaráznak. Még a kiadó is kilenc éven felülieknek ajánlja, maguk a mesék meg elég vegyesek, van olyan, mit csak 16 év fölöttieknek ajánlanék személy szerint, és nem azért, mert meleg királyfi van benne, hanem azért, mert a gyász feldolgozásáról szól, amit kisebb gyerekek nem feltétlenül értenének meg.

Nem dicsőítik a homoszexualitást az óvodákban. Csak arra tanítanak, hogy legyünk elfogadóbbak. Amúgy összesen kettő ilyen mese van benne, és nem propaganda. Tudom, hogy hülye példa, de te agresszív lettél a Tom és Jerrytől? Ugye, nem.

2021. jan. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
100%

Na, nem tudom a kommentelők közül hányan olvasták a könyvet. Én a Dúró Dóra féle felhajtás miatt kíváncsiságból megvettem, és végig elolvastam.

- A mesék alapvetően ártatlannak tűnnek, nem hinném, hogy bármelyik gyerek emiatt akarna homokos, vagy árva, vagy cigány, vagy mélyszegény lenni

- A mesék a sok mai mesekönyv átlagához képest (kétgyerekes anyaként mondom) valamivel igényesebben vannak megírva, de attól még bőven a középmezőny

- Óvodás és kisiskolás gyerekeimnek nem fogom elolvasni őket, mert ameddig lehet, szeretném távoltartani őket az élet problémáitól (mélyszegénység, stb)


Summa summarum: vihar a biliben. Ha nem lett volna a nagy Mihazánkos hiszti/hírverés, egy lett volna a sok könyv közül a könyvesboltban, eltünt volna a süllyesztőben.

2021. jan. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
34%

33

És olvastad a könyvhöz ajánlott felhasználási útmutatót is?


Mert ha valaki nem vállalta volna magára a figyelemfelkeltés -NEM "hiszti/hírverés"- népszerűtlen feladatát, akkor nem tudták volna a szülők, semmi tájékoztatást nem kaptak volna a már részvételt ígérő óvodáktól, hogy milyen tervük volt.


Az nem emeli ennek a kiadványnak a szintjét, hogy a többi MAI mese milyen színvonaltalan.

2021. jan. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
76%

Bármilyen programban résztvevő óvodáknak illik tájékoztatni a szülőket, és kikérni a véleményüket. Ez szervezeti kérdés, a mihazánkos hisztinek/hírverésnek ehhez nem volt sok köze. Ha jól emlékszem nem az óvodák és a szülők között hoztak létre párbeszédet, hanem iratmegsemmisítővel darálta látványosan a könyv lapjait.


Az "útmutatót" még régebben olvastam (a könyvhöz csak most sikerült hozzájutnom), vegyes érzéseim voltak azzal kapcsolatban is. Szerintem ráér középiskolás korban foglalkozni ilyen témákkal, a kisebbek hadd élvezzék az életet mélyszegények, alkoholisták, stb nélkül.


Az utolsó mondatod nem tudom mire vonatkozik, én magam is azt írtam, hogy egy középszerű könyv. Bitzos vagyok benne, hogy észrevétlen érdektelenségbe fulladt volna, ha nincs a Dúró Dóra féle reklám. Ha hinnék az összeesküvéselméletekben, azt gondolnám, hogy közösen találták ki, hogy kellene egy ilyen könyv. Dúrónak politikai haszon, hogy ezzel rémisztgethet, a kiadónak meg egy rakás pénz. Win-win. :)

2021. jan. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
34%

#35 Igazad lenne HA nem láthatnák hogy más országokban már mi történt. Ott is ezzel indult, hogy "csak egy könyv" meg "csak ajánlás az óvodáknak" aztán kötelező lett és már nem is szólhatnak bele a szülők, hogy akarják-e hogy a fiuknak szoknyába kelljen iskolába menni kötelezően vagy sem, mert ha szólni mernek máris fasisztának vannak kikiáltva.

Pontosan azért tanulja meg minden gyerek a kismalac és a farkas meséjét még az óvodában, hogy megtanulja, először kicsiben kezdődik, csak az egyik lábát engedik be a melegre, aztán furakodik be a "gonosz farkas" és próbálja felfalni a malackát. Akkor kell figyelned a veszélyre amikor még megállíthatod a folyamatot, amikor még van lehetőséged tenni ellene. Bár én sem értek egyet a könyvdarálással és bizony, tőlem is árulhatnák azt napestig ahol akarják, ha nem teszik meg akkor senki nem tud arról, hogy ez a mesekönyv az óvodásoknak készült és oda szeretnék bejuttatni. Egy figyelemfelkeltő akció volt amit lehet nem szeretni, de a célja éppen ez volt, hogy te is én is felfigyeljünk rá. Mert most MÉG megbeszélhetjük, hogy ennek nincsen helye az óvodában és most MÉG tehetünk arról, hogy ne is kerüljön be oda. Mert ha már bekerült és csak akkor tudjuk meg, akkor már késő.

2021. jan. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
86%

#36 Én kicsit szkeptikus vagyok ezzel a "mi zajlik más országokban". Én is, és több ismerősöm is "más országokban" élünk jelenleg, és nekem úgy tűnik, hogy mindenhol normális keretekben zajlanak a dolgok.

A Földön élő 9 milliárd emberből lehet az év minden napjára találni egy idiótát (pl. "Amen and awomen"), akivel aztán lehet rémisztgetni, hogy "más országokban" már ez megy. De valójában ott sem ez megy, hanem ott is mindenki hülyének nézi ezt az 1-1 idiótát és ott is normális mederben folynak a dolgok. Szóval én egyelőre nem aggódok.

2021. jan. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
73%

37

Ha megengeded, én inkább résen lennék a "más országokban élő" magyar állampolgárokkal, és véleményükkel, az állítólagos tapasztalataikkal.

2021. jan. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
86%
Hát, szerintem jobb képet ad egy baráti beszélgetés, mint pl. egy forrásmegjelölés nélküli Facebook bejegyzés, egy kétes hírű portál cikke, vagy Bayer izzadságszagú rémhírei. De ha más nem is, akkor itt a saját 8 éves tapasztalatom a nagy ballib külföldön, ami alapján kialakítottam a véleményem.
2021. jan. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
71%

Ezen kívül ott vannak a "más országok" napilapjai és azok cikkei.


Azok a magyar állampolgárok, akik ráVEHETők voltak a máshol hass/alkoss/gyarapításra, megbízható források lennének?

"tiszta" források azok ahhoz, hogy igyuk a szavukat?


Bayernek nagyszerű humora van, érdemes olvasni, hallgatni.

2021. jan. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!