Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az SzFE miért lázong az...

Az SzFE miért lázong az átszervezés ellen, amikor az ország sok más egyetemén a struktúraváltás, vagy magánegyetemmé szervezés állami szinten egyetlen szó ellenvetés nélkül gördülékenyen megtörtént?

Figyelt kérdés

2020. okt. 19. 15:15
1 2 3 4 5 6
 31/53 Andizsuzsi ***** válasza:
41%

"Mert ennyi üres hely nincs, mint ahány "színész" évente végez az SZFE-n."


Hány színész végez évente az SZFE-n? Az átalakítás után kevesebb színészt képeznek?

2020. okt. 20. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
52%

Én már nehezen bírom követni a dolgokat, de a Vidnyánszki nem tűnik akkora surmónak, amilyennek most megpróbálják beállítani.


De igazából mit tudom én, a #8 írta meg tökéletesen, én műszaki ember vagyok, és egy-két dolgot leszámítva nem annyira érintette a képzést a politika.


Szerintem az is szerepet játszik, hogy egy ilyen karon inkább amolyan művészlélek hallgatók tanultak, nekem van is ilyen ismerősöm (csak ő festő, nem színész), elég furán tudnak működni. Egyszer valamit a fejükbe vesznek, aztán pár bal múlva megint mást gondolnak. Ráadásul az érzelmeiket is hevesebben fejezik ki.


Mi, mérnökpalántaként látjuk, hogy a vezetés sz-r, van egy híg f-s ellenzék, bejárunk egyetemre, végigküzdjük a 3,5-5,5 évet az egyetemen, majd, akár egyetem mellett is, elkezdünk dolgozni. ...

2020. okt. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
100%

Egy vicc az egész SZFE és amit ott művelnek oktatás címszó alatt. Rokonok közül többen is próbáltak oda felvételezni, volt aki 5-ször(!) próbálkozott meg vele, 5 k.va éve ráment a próbálkozásra, közben színházban dolgozott meg minden, de az SZFE-n szóra sem méltatták. Még a pontszámát sem tudták közölni vele, merthogy majd megküldik (nem küldték). A híres színészek gyerekei meg érdekes módon egyből bekerülnek, pedig kötve hiszem, hogy ők ennyivel jobbak lennének. Végül Kaposváron első próbálkozásnál felvették, ami azért elgondolkoztató.


Szóval a véleményem az, hogy igenis kell az átszervezés, mert az SZFE beltenyészetté vált.

2020. okt. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
55%

#33


Igazi libsikeltető.

2020. okt. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
49%
Ma derült ki, hogy az ellenzéki pártok tüzelik ezeket a kis gyerekeket. Amihez Gyurcsányéknak közül van, az elromlik, tönkremegy.
2020. okt. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
75%
#34: Higyj amit akarsz, ez az igazság. Nézd csak meg milyen "művészeket" képeznek ott, nézd csak meg a magyar filmeket, amiken utána dolgoznak ezek a hallgatók: Vígjáték vígjáték hátán, de mindegyik olyan, hogy egyszer megnézed és elfelejted (ok, van néhány jó magyar film, de a többség nem az). Az oktatási épület is múlt évszázadbeli konstrukciót tükröz, mint ahol megállt az idő, pedig elég busás bevételük van, ebben biztos lehetsz. Kérdezem én, miért baj az, hogy nyugati színvonalra akarják emelni a művészet ezen ágának oktatását? Miért baj, hogy normális, hozzáértő menedzsert kap az egyetem? Miért baj, hogy egyenlőbb körülményeket akarnak teremteni az oda jelentkezők számára? És egyáltalán a tiltakozó hallgatók hogyan jönnek ehhez? Ők hallgatók, semmi közük nincsen az egyetem működésbeli ügyeihez.
2020. okt. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
63%

"hogy nyugati színvonalra akarják emelni a művészet ezen ágának oktatását?"


Mitől nyugati?


"Miért baj, hogy normális, hozzáértő menedzsert kap az egyetem?"


Pont egy olyan személyben bízzanak, akiről már kiderült, hogy jogtalanul bocsájtotta el korábban a beosztottját? Állítólag 10 éve gazdaságilag rosszul működő egyetemnek a kancellári pozíciójába egy olyan embert neveznek ki, aki azt sem tudja, hogy mi szükséges ahhoz, hogy a bérek el legyenek utalva és ezt ország világ elé tárja. Tényleg ez lenne a megnyugtató munkakörnyezet?


Meg legyünk már őszinték, tegnap még külföldről képzett ügynöknek nevezni valakit, azzal holnap simán együtt fog dolgozni?


Miért nem hangzott el egyetlen szakmai érv, ha már hirtelen számítani kezdett, hogy a minisztérium kérésére az egyetem által jelölt személyek miért nem alkalmasak a kuratóriumi tagnak vagy felügyelőbizottsági tagnak?

2020. okt. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
0%
Az ellenzéki pártok is ott lesznek 23-án, ma mondták be. Nincs miről beszélni. Ezek ugyanazok.
2020. okt. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
55%

"pedig elég busás bevételük van, ebben biztos lehetsz. "


Honnan van plusz forrásuk? Komolyan azt hiszed, hogy az állam tolja bele a pénzt a felsőoktatásba? Ha igen, akkor álomvilágba élsz.

2020. okt. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
11%
39-es, szerintem te élsz álomvilágban. Véletlen lenne, hogy az ellenzéki pártok valamiért már rázzák magukat a 23-i tüntetésre? Szerintem ez így volt eltervezve, most léptek ki a függöny mögül a valódi szervezők.
2020. okt. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!