Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az SzFE miért lázong az...

Az SzFE miért lázong az átszervezés ellen, amikor az ország sok más egyetemén a struktúraváltás, vagy magánegyetemmé szervezés állami szinten egyetlen szó ellenvetés nélkül gördülékenyen megtörtént?

Figyelt kérdés

2020. okt. 19. 15:15
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
76%

#40


Én felsőoktatási intézménybe dolgozok, szóval érdekelne, hogy milyen egyéb bevételi forrásokhoz jutottak, amelyikhez más magyar egyetemek nem.

2020. okt. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
60%
Ki fogja kárpótolni azokat a tanulókat, akik szeretnének is tanulni? Ki állja a rendőri biztosítás költségeit? Koronavírus van, ha nem tűnt volna fel. Jobb helye is lenne a pénznek. Vagy terheljék rájuk, vállaljanak felelősséget. A tanulni vágyó hallgatóknak nincsenek jogaik csak a ripacsoknak?
2020. okt. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
94%

#39: Számold ki mennyi bevétel bejön nekik csak a jelentkezőkből a felvételi időszakokban, plusz ott van még a százezres felkészítő tanfolyam is. Az egész felvételi folyamata náluk arra megy rá, hogy bezsebeljék a sok pénzt. Plusz ott vannak a szakmai kapcsolataik, a rendezvényeik meg minden. Ennek ellenére az elmúlt tízen évben nulla, azaz nulla fejlesztést tudtak felmutatni, ami egyértelműen utal arra, hogy alkalmatlanok az egyetem vezetésére.


Egyébként a kinevezett kancellár is azt nyilatkozta, hogy ő maga nem ért annyira ehhez, de van mögötte egy rakás szakember, aki tud ebben segíteni. Ha én egy egyetem vezetőjeként választhatnék, hogy hanyatlani hagyom az egyetemet vagy odaadom egy szakértői teamnek, akik fel tudják futtatni, akkor lehet meggondolnám, hogy esetleg átadom a helyemet... Pláne, hogy egy egyetem vezetése amúgy is mandátumokon alapszik, amit most megvontak a régi vezetéstől.

2020. okt. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
20%
Így van, ahogy a 43-as írta. Nekünk is van a családban, aki jelentkezett. Méregdrága már a felkészítés is, illetve egy csomó fizetős tanfolyamuk van Ott van az Ódry Színpad is. Egyszerűen fel nem foghatom, miért nem lehetett mondjuk csak fél évet várni és ha a Vidnyányszkiék tényleg olyan rosszak, akkor tüntetni stb.
2020. okt. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
59%

"Ki fogja kárpótolni azokat a tanulókat, akik szeretnének is tanulni? "


Miért nem indult el a képzés máshol, ha már annyit beszéltek róla?


" Ki állja a rendőri biztosítás költségeit?"


Állam, ugyanúgy ahogyan az elmúlt évtizedekben az összes tüntetésnél vagy mikor volt máshogy?


"Jobb helye is lenne a pénznek."


Persze, hogy lenne. Közalkalmazotti bértáblához mondjuk 2008 óta nem nyúltak, ennek köszönhetően keresek ma garantált bérminimumot, egy olyan egyetemen, ahol hónapról hónapra élünk, pedig régebbi az SZFE-nél és pár ezerrel több hallgatója van. Persze a kormány a kuratórium egyetlen kérésére máris megduplázta az SZFE jövő évi költségvetését.


"Koronavírus van, ha nem tűnt volna fel."


Mivel nem rendelik el az online oktatást, ezért nem tűnt fel.

2020. okt. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
18%

45-ös, gondolom egy ilyen képzést összehozni nem pár nap.


Nem sokszor volt ilyen pandémiás helyzet az elmúlt évtizedekben. Vagy valamiről lemaradtam?


Ha nem vagy elégedett, válts munkahelyet. Mondom ezt úgy, hogy nekem is meg kellett hoznom egy nagyon nehéz döntést ilyen téren, de most van egy lakásom és majdnem egy kocsim :)


Az online oktatást ott rendelik el, ahol vannak igazolt fertőzöttek és sok a kontakt. koronavirus.gov.hu-n mindent megtalálsz.

2020. okt. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
26%

Na kezdjük azzal, hogy mitől nyugati azt még mindig nem tudni.


Másodszor, alapból a kancellári pozícióra tényleg nem volt más jelentkező csak olyan, aki nem ért annyira hozzá és külön emberek kellenek neki, hogy képbe legyen a jelenlegi dolgozókon túl? Miért nem neveznek ki valakit abból a csapatból, aki ért is hozzá?


"gondolom egy ilyen képzést összehozni nem pár nap."


Az meglehet, csak azóta hónapok teltek el. B terv nem volt?


"Nem sokszor volt ilyen pandémiás helyzet az elmúlt évtizedekben. Vagy valamiről lemaradtam?"


Ha nincsenek korlátozások, akkor mi a gond? Majd a rendőrség megbünteti az aktuális védekezési szabályokat be nem tartókat. Fradi meccsen is kint vagyunk 8 ezren azzal sincsen gond.


"Ha nem vagy elégedett, válts munkahelyet"


Köszönöm a tippet tervezem, csak most kicsit nehéz Belgiumba kiköltözni.



#43


Én elhiszem, csak az a kérdés, hogy azok a bevételek képesek-e befoltozni a költségvetési lyukakat. Nálunk is annyi pénzt hoznak a külföldi önköltséges diákok, hogy egy családi házat medencével tudnék venni abból a pénzből, mégsem elegendő a költségvetési lyukak befoltozására.


2014-ben azért hozták létre a kancellári pozíciót, hogy felügyeljék az intézmények költekezését, emellett ott vannak az EMMI és ITM, mint fenntartók. 2015 májusában már jelezte az ÁSZ a fenntartó felé, hogy milyen gondok vannak, mégsem történt komoly változás. Most ugyanezen kormányzat emberi nevezik az új felelősöket.


"Egyszerűen fel nem foghatom, miért nem lehetett mondjuk csak fél évet várni "


Szerintem legfőképpen azért, mert túl gyorsan akarták átnyomni.


Ajánlom ezt a cikket:

[link]


Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen átalakulása egy 7 éves folyamat lezárása. Ugyanez a SZFE-nél 5 hónapos időtartam.


Adott a másik irányból is a kérdés, hogyha az egyik egyetemnél tudtak évekig tárgyalni, akkor itt miért nem?

2020. okt. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy most őszintén ki mit gondol az egyetemisták mit szeretnének? Hogyan viszonyuknak az egész modellváltáshoz?
2020. okt. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 A kérdező kommentje:
Én egyszer sem láttam azt, hogy konkrétan a modellváltás, átszervezés ellen egyetlen konkrét érvet, jobb javaslatot felhoztak volna. Gyakorlatilag annyi az egész narratíva, hogy a kormány beleszól abba, hogy egy egyetem hogyan működjön. Hát nyilván hogy beleszól, mivel állami fenntartású volt. Másképp nem is lehet, így joga van. Érdekes, az ellen senki nem ágál, hogy az állami iskolákban mondjuk a krétát is a minisztériumi közbeszerzés útján lehet csak beszerezni, de egy ilyen modellváltás, ami gyakorlatilag a hallgatókat nem korlátozza semmiben, az meg így felkavarja az állóvizet. Akkor melyik is a nagyobb kormánykontroll?
2020. okt. 21. 00:19
 50/53 anonim ***** válasza:
13%

#33, 36


Igazat adok neked.

Pont ezt írtam, az SzFE a mostani állapotában nem más, mint egy igazi libsikeltető, ahová csak a nagy fejesek gyerekei kerülhetnek be. Beltenyészet.


Történelem! Ebben a kontextusban már a numerus clausus bevezetése Horthy idején is jobban érthető...

2020. okt. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!