Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek az SZFE...

Mi a véleményetek az SZFE kapcsán?

Figyelt kérdés

2020. okt. 25. 19:10
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
89%

Bevallom, én nem látok tisztán, de talán nem vagyok ezzel egyedül. Nem tudom, hogy a Kormány hogyan akar kivonulni a finanszírozásból, ha ő maga nevezi ki a kuratórium tagjait ? Miért lenne jobb egy alapítványi működés ? Miért pont Vidnyánszkyt választották kuratóriumi elnöknek, amikor egy "visszahonosodott" állampolgár nyilván mindent megtesz, hogy nyalja az aktuális hatalom alfelét és fricskát mutasson az itt született pályatársainak, hogy látjátok, mégis én mondom meg a tutit ??

A hallgatók meg talán nem ismerik az örökbecsű mondást, hogy az erősebb kutya b@szik ?

2020. okt. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 A kérdező kommentje:
Egyetértek veled, utolsó, és az a legfurább az egészben, hogy Vidnyánszky saját fia is a hallgatókkal ért egyet. Igazad van a mondást illetően, de ha már itt tartunk, akkor: "Sok lúd disznót győz(-het)", reméljük győz.
2020. okt. 25. 20:34
 13/56 anonim ***** válasza:
28%
Nagyobb volt a dolog füstje mint a lángja.
2020. okt. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
19%

Kérdező, az a baj, ahogy meg is mutattad, hogy nem tudod mi miért történt, de ítéletet mondasz róla.

Az szfe nem működött jól, évtizedek óta nem működött jól. Egy apró egyetem, alig 400 nappalis hallgatója van, ehhez viszont majdnem 180 dolgozója. Megy a hiszti egy évtizede, hogy nem jól működik a felsőoktatás, kevés benne a pénz - most megpróbáltak egy külföldön már bevált (és nálunk is már több egyetemen bevezetett, jól működő) alapítványi rendszert kialakítani, amivel több pénzt is kapott volna az egyetem. Pontosan arra, hogy minőségi oktatásban részesülhessenek a hallgatók, ne legyenek kötve a többi állami finanszírozású egyetemhez hasonlóan az alkalmazottak, oktatók bérei.

A kuratórium nem elbocsátásokkal, nem bérmegvonással, nem a hallgatók hátrányba hozásával érkezett, hanem azzal a céllal hogy javítsanak a helyzeten. De ezt meg sem várták. Nem amiatt kezdtek tüntizni, hogy mi az új vezetés elképzelése, hanem egyszerűen amiatt hogy van új vezetés. Márpedig ehhez nincsen joga az egyetemistáknak, még kevésbé ahhoz, hogy megakadályozzák az oktatást.

Az egész megmozdulás előre eltervezett volt - ezt már ők maguk is elismerték. Pontosan emiatt volt "véletlenül" nem sokkal az egyetemfoglalás előtt a hallgatók számára meghirdetve olyan előadás, amin megtanították nekik, hogyan kell épületet elfoglalni, tiltakozni stb. Az egész célja pedig annyi, hogy kiváltsák a kormány, a hatalom agresszív közbelépését. Arra számítottak, hogy majd lehet mutogatni, amint az új vezetés erőszakkal lép fel az egyetemfoglalókkal szemben, amint fenyegetőznek vagy amit nagyon vártak, hogy majd a rendőröket vezénylik ki a diákok ellen.

De hiába vártak rá, csak nem ment senki ellenük. Nincs rendőri támadás, nincs fenyegetőzést, nincs erőszak - az új vezetés szimplán megvárja amíg megunják és hazamennek. Csak éppen addig a dolgozóknak nincs aki fizetést adjon, a hallgatóknak nem lesz meg a féléve stb. stb.

Éppen úgy mint a ligetvédők ostoba tüntizésénél, itt sincsen igazuk, nincs is valódi okuk, a cél nem is ez, hanem maga a tüntetés és hogy ellenreakcióként a hatalom erőszakot használjon végre. Nem fog, ez nem az a kormányzat.

Te meg kérdező láss a színfalak mögé! Értsd meg, hogy itt pontosan azt tette volna a kormány, amit 10 éve követelnek pontosan a most tiltakozók: legyen minőségi oktatás több pénzzel az egyetemeken. Most ezt éppen ők akadályozzák meg ezzel a tüntizéssel. Igen nevetséges hogy az állam túlhatalmát meg diktatúrát kiabálva követelik, hogy ismét az állam legyen az egyetem tulajdonosa és újra ne független, hanem alárendelt intézmény legyenek.

2020. okt. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
33%
Ha más egyetemről lenne szó igazat adnék a diákoknak, de itt egy belső liberális csoport uralkodott, ezt maguk a diákok mondták egy nethuszáros riportba amit aztán más hallgatók nyomására levettek. Tehát ha Vidnyánszky lenne a legkompetensebb ember a pozícióra akkor se ő kerülne hanem akit választanak innen kezdve fölösleges autonómiáról beszélni mert nem az. Nem helyes persze a kormány részéről, hogy mindenki akaratát figyemen kívül hagyják, de szerintem nincs itt igaza senkinek, ez itt csak harc a kultúra irányításáért jobb- és baldoldal közt.
2020. okt. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 A kérdező kommentje:
Kedves 14, nem mondok róla ítéletet, mert ahogy te is írod, nem teljesen vagyok vele tisztában, hogy mi miért történik, többek között ez volt az egyik oka annak, hogy kiírtam a kérdést. Abban értek egyet, hogy nem látok tisztán, de az akkor is furcsa, hogy V. fia ellenkező véleményen van, mint az apja.
2020. okt. 25. 22:48
 17/56 anonim ***** válasza:
31%

#16 Szerintem olvasd el ezt, sok dolgot másképp mutat meg!

[link]

2020. okt. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
80%
'56 is egyetemen kezdődött.
2020. okt. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
9%
14-es jól megfogta a lényeget, amit korábban én is, tüntetés a tüntetésért, stb., hosszan válaszolt, erre lepontozzák.
2020. okt. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
60%
#18 Bizony, a Műegyetemről!
2020. okt. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!