Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az, hogy ki melyik pártra...

Az, hogy ki melyik pártra szavaz, az racionális gondolkodástól vagy inkább az indulatoktól függ?

Figyelt kérdés
Tehát többségében vannak azok, akik épp akkor arra a pártra szavaznak, amelyiknek a programját a legjobbnak tartják és ez lehet mindig másik párt is. Vagy pedig személyfüggő, és arra szavazol, aki a leginkább szimpatikus/az ellen, akit szívből megvetsz.
2020. dec. 17. 13:01
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
9 10-nek: nézd, én azt írtam le, MI hogyan szavazunk.
2020. dec. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
87%
Általában az emberek azt a pártot/szervezetet támogatják amelyik a leginkább képviseli a világnézetüket. - sajnos az utóbbi manipulálható- :)
2020. dec. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
15%

#5!


Az feltűnt neked, hogy a következtetésed mind teljesen alaptalanok?

A fiatalok alapból lázadók és hiányosak a történelmi ismereteik. Gimnázium, egyetem mellett szinte senkit sem érdekel a politika, de már kialakul a politikai szipátia.

Fiatal kollégáim minden nap tolták a ballib propagandát. De amikor néha feltettem nekik egy-egy kérdést, akkor kiderült, hogy fogalmuk sincs a dolgokról, de nem is érdekli őket. Értelmes emberek, de fiatalon a lázadozás határozza meg őket.

1990-ben én is bekajáltam a liberalizmust, aztán felnőttem, rájöttem, hogy hülyének néznek.

2020. dec. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
64%
#13. Hülyének nézhetitek a fiatalokat de a jövő a miénk és csak annak a pártnak van jövője akiket mi támogatunk. Barátkozz meg a gondolattal, tata. :)
2020. dec. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
72%

#13: bocs, de nekem az elég megalapozott, amit tapasztalok :D Annál többre nincs szükségem, mert minek? Képes vagyok ez alapján behatárolni, hogy melyik oldal politikája felelne meg számomra.

Ahhoz meg nem kell történelmi ismeret, hogy tudják az emberek, hogy mit akarnak. A történelem az egy felesleges múlt, ami pont a politikában nem ér semmit, hacsak nem régészkedni akarsz.

Én nem vagyok már fiatal, de nekem, az életkörülményeimhez képest ez a rendszer baromira nem szimpatikus. Elhiszem, hogy neked az, mert le van ragadva a gondolkodásuk, és elsősorban azt az elvet képviselik, hogy jó minden úgy, ahogy, de sajnos nem jó... ha a fidesz statisztikái szerint nem is az ország fele gondolja ezt (bár érdekes módon több saját statisztikát is készítettem, amiben a legutóbbi szerint 68% az ellenzéket támogatta), de az országnak, és a lakói nagy részének fejlődésre van szüksége, nem arra, hogy minél több szart varrjanak a nyakunkba, és hogy továbbra is azért támogassam fizetésem 40%-val a kormányt, hogy szarjon a fejemre, meg a nevemben ki akarjon lépni az EU-ból (a korábbi lopások miatt) annak ellenére, hogy a legtöbb támogatást onnan kapjuk, nem Viktortól.

Ezek számomra összeegyeztethetetlen dolgok, ezért kell, hogy végre az általad emlegetett lázadó fiatalok is érvényesülhessenek, és közös erővel egy olyan országot építhessünk ki, ahol a kormány azt a feladatát látja el, amiért a pozíciójában ül: szolgálja a népet.

2020. dec. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
83%

#14!


Ne feledd Sándor György klasszikusát: "Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz."


Öcsisajt! :)

Ott bukik az álmod, hogy 4-5x annyi "felnőtt" szavazhat, mint fiatal. Ezért van mindig 17% körül a troll pártok maximuma.

2020. dec. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
15%

#15!


Látod, ezért kellett volna azt a fránya történelmet tanulni.

A liberalizmus a felvilágosodás korában volt modern, most már egy 200 éves kövület. A szocializmus pedig szerencsére 3 évtizede megbukott nálunk.

Mindkettőre jellemző a gyakorlatban, hogy a saját maga által kinyilvánított idealista célokat semmibe vette. Ezért kell történelmet tanulni, mert az ideák szépek, csak nem árt tudni, hogy milyen a megvalósítás, mit jelent a gyakorlatban a liberális gazdaságpolitika.


Az USA-ban is volt "működő" szocializmus. New yorky maffia néven keresd! (A félelem város / Netflix)


Leírod, hogy milyen vagyok és milyen a konzervativizmus. Csak egyikről sincs fogalmad. A konzervativizmus nem más, mint a megteremtett értékek megőrzése, annak az alapnak a megóvása, melyre építeni lehet.

A másik serpenyőben pedig ez van: A múltat végképp eltörölni...

2020. dec. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
75%

#14

Ez nem a jövőről szól, hanem az elkövetkező 4 esztendőről, ami ugyanúgy érint egy idős embert, mint egy fiatalt.

Bár való igaz, Gyurcsány Ferenc 5 éves kormányzásának azóta is isszuk a levét.

2020. dec. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
21%

"A konzervativizmus nem más, mint a megteremtett értékek megőrzése, annak az alapnak a megóvása, melyre építeni lehet."


Milyen értékek ezek, amikre még építeni is lehet? A mérnöki karrierem alatt még soha nem kellett csujjogató népzenére építenem semmit.


Nekem ez elég elvetemültül idealista kijelentésnek hangzik, közel sem realista. Ha már filmekkel jössz, nézd meg a national geographic genius sorozatának az első részét, amely betekintést nyújt Einstein életébe és felfogásába. Lelövöm a poént: a te felfogásod szerint "libsi" lesz.

2020. dec. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
62%

#19

Ez a baj, hogy sokan a konzevrativizmust múltban rekedtségként értelmezik. Nem vagy tisztában egy fogalommal, mégis hozzászólsz egy róla szóló vitához, elég nagy ökörségeket összehordva.

2020. dec. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!