Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért nem értik meg,...

Sokan miért nem értik meg, hogy aki kimegy külföldre az nem hazaáruló, hanem esélyt ad magának egy jobb életre, többet tud keresni, minőségi életet tud élni?

Figyelt kérdés

Köln közelében dolgozom egy gyárban.Német nyelvtudással mentem ki, elsőnek munkásszállón laktam egy haverommal, majd két havi fizu után kivettünk egy lakást.70 négyzetméter, erkély is van két szoba, hatalmas nappali és konyha.

Leírom konkrétan múlt havi keresetem 1850 euro volt, haveromnak is.

egy nap túlóra volt benne, azt is pótlékokkal számolják el hivatalosan.

albérletünk egy kisebb településen van, havi 450 euro,innen járunk be saját kocsival.

Ennyi lovét nem tudnék keresni Magyarországon, főleg nem úgy hogy ilyen szép lakást bérelünk ennyi pénzért.

rezsi minimális.

Majdnem minden másnap étteremben eszünk 5-10 euró között van, és rengeteget félre tudok belőle rakni.

Miért nem tudják megérteni akik itthon lehurrogják a külföldön dolgozókat hogy itt sokkal nyugisabban és jobban lehet élni?

Minőségi életet tudunk élni, nincs stressz, minden profin el van számolva.

Itthon alig volt meló, meg minimálbérre bejelentve, a többit a vállalkozó zsebbe fizette, biztos sokat adózott utána.


2020. dec. 19. 16:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%
Mert szemét hazaáruló vagy! Nem gazdagítod Orbán és a NER köreit! Azért!
2020. dec. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%

Azért mert ez az ország életképtelen.

Gyakorlatilag épphogy Túl jutottunk egy komcsi diktatúrán, ahelyett hogy egy rendes normális demokratikus országgá válnánk, ez az ország egy ERESZtyén konzervativ mázzal leöntött, féldiktatórikus maffiaállammá vált.


Innen menekülni meg nem hazaárulás hanem a józan ész jele.

2020. dec. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Ez elsősorban az idősekre jellemző, akik még nagyon a szociban szocializálódtak.

Ugyanis a Kádárista propaganda szerint a disszidensek mind árulók voltak, meg még ki tudja mik.Egy 70 éves ember gondolkodását már nem fogod tudni megváltoztatni.



Én jobboldali vagyok és én is kint dolgozok,habár szellemi munkát.

Többször próbáltam Magyarországra visszamenni, de a cégek nem akarnak normális bért adni.

Egyébként bruttó 760 ezret szoktam mondani az interjún, ez kb nettó 500e, nem egy olyan hű de nagy összeg.


Egy nemzetközi multinak simán tudnia kellene ezt a bért megadni.

2020. dec. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%

Én gyávaságból és kompetenciahiányból maradtam itthon,de kínos lenne beismerni,hogy töketlen vagyok,és mindenhez hülye.(Jó,most ismertem be,de egy névtelen oldal nem számít.)

Szóval muszáj megmagyarázni,hogy nyugaton sincs kolbászból a kerítés,aki kiment,az rabszolga és hazudik a jólétről,meg ilyenek,különben azzal kellene szembenéznem,hogy magamnak köszönhetem a nyomorúságomat.Minél többen mennek ki,annál nehezebb hazudni magamnak.

Nem tartalak árulónak,max. irigy vagyok,mert neked volt bátorságod és piacképes vagy,én meg nem.

2020. dec. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
69%

Én azt nem értem, hogy aki kiment és neki egy könnyű, jó élet fontosabb mint a hazája, családja, barátai az miért jár gyakorira erről hülyeségeket kérdezni?

(3 euró egy sör de te 5 euróból kajálsz éteremben? Így itthon is simán lehet 1 órai melóból étterembe járni ha csak vizet fogyasztasz :) )


Senki se vitatja, nyugaton magasabb az életszínvonal, mivel téged oda jó eséllyel alja munkákra vesznek fel így nem fogsz olyan jól élni mint egy német de mint első generációs bevándorló te a magyar viszonyokhoz fogod a saját helyzeted nézni így elégedett leszel:)


De ha mindenki ezt csinálná akkor mitől lenne jobb Magyarországon élni, hogy fejlődne az ország? Persze lehet mondani, hogy ez nem a te dolgod de azért amíg az állampolgárok fizették a tanulmányaid, meg kaptál ingyen orvosi ellátást addig jó volt, amikor meg lehetne valamit visszafizetni a közösségnek akkor hirtelen már számítson mindenki csak magára :)

2020. dec. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

Kedves 5!


A 3. válaszoló vagyok.Mint írtam, én visszamennék Magyarországra, de a munkaerőpiaci helyzet még mindig nagyon rossz.

Nettó 500-at,nehogy már ne tudjanak fizetni egy diplomás alkalmazottnak.



Az a baj,hogy fillérb_szó g_ci az összes, már elnézést a pejoratív kifejezésért.

2020. dec. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%

Miért van az, hogy gépkezelőként jól meg tudok élni itthon, és már a saját lakásomat törlesztem, nem pedig a főbérlő zsebébe az albérletpénzt?

Semmi bajom azzal, aki kimegy dolgozni. De! Ha már odakint van, akkor ne hurrogja le az itthoniakat, és ne ossza az észt Németországról. Egyébként az ördög a részletekben lakozik, amit elegánsan kihagynak a tuti német jólétből.

Én személy szerint nem tudnám elviselni, hogy 2 évente állandóan költözzek, mert a főbérlőtől függök.

2020. dec. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
31%

ma 16:36 Mit adtál vissza a közösségnek ahonnan elmentél?

Mit teszel azért, hogy jobb legyen itthon a fizetés?


(a kint megszerzett nagy tudásoddal és rengeteg pénzzel lehet itthon céget alapítani és tisztest bért adni másoknak :) )

2020. dec. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%

Amúgy milyen éttermekbe jártok, amikor Németországban zárlat van?

Ez a sztori így elég hmm..."érdekes".

2020. dec. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

nem most járunk te okostojás.

Míg nem volt lezárás, akciós menük 5-10 euró között jöttek ki.

Kisváros köln mellet,mégegyszer, mielőtt okoskodni akarna.

2020. dec. 19. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!