Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Határon túliként kire szavazha...

Határon túliként kire szavazhatnék?

Figyelt kérdés

A Fideszre nem szeretnék, mert nem értek egyet azzal az iránnyal, amit az utóbbi időben képviselnek, illetve túl sok kétes ügyük volt már, rejtélyes meggazdagodások és miegymás.

Az ellenzéki összefogásra Gyurcsány miatt nem szavaznék, hisz nyíltan utál minket és ellenünk uszít másokat.

A Mi Hazánk esélytelen, túlságosan radikálisok, az ő gyűlöletkampányuk és könyvdarálásuk is távol áll tőlem.

Marad a Kutyapárt, vagy van egyéb értelmes jelölt is?



2020. dec. 28. 03:24
1 2 3 4 5
 11/46 Shai-Hulud ***** válasza:
81%
Szavazz a saját országod politikusaira. Nem tudom, miért akarod megszabni, hogy minket ki vezessen? Mi sem akarjuk eldönteni, hogy számodra ki lenne jó.
2020. dec. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
27%
Aki a kutyapártra szavazgatna, annak kutyaszar való csak!
2020. dec. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
32%

Inkább a kommentelőkhöz szólnék. Srácok, ha egyszer jogszabály garantálja, hogy szavazhat, akkor szavazhat. Totál felesleges arra biztatnotok, hogy ne éljen vele, ha egyszer teljesen jogszerűen van rá lehetősége. Ha nektek ez nem tetszik, akkor TI szavazhattok olyan hazai politikai pártra, amely programjában hirdeti, hogy a külhoni szavazókat megfosztja a magyar országgyűlési választásra érvényes szavazati jogától. Ez az egyik része. A másik, hogy ezeknek az embereknek 4 évente egyszer van egyetlen, kizárólag listás szavazatuk, itt ők marhára nem tudják eldönteni, hogy ki kerüljön kormányra, a 199 országgyűlési képviselői helyből választási részvételtől függően 0, 1, vagy maximum 2 helyet tudnak eldönteni még akkor is, ha mindannyian ugyanoda szavaznak. Gyenge, ám igen álságos próbálkozás rájuk fogni, hogy miattuk van a Fidesz hatalmon, vagy akár miattuk van kétharmados többsége. Az viszont érthető módon egyáltalán nem mindegy nekik, hogy az anyaország hogyan bánik a diaszpórával, ennek szerintem 1-2 mandátumnyi súlya igenis legyen (nem kell benne egyetértenünk, de én így látom). Nem vagyok határon túli magyar, a rokonságomban és az ismerősi körömben sincs ilyen, de azt viszont kifejezetten nem szeretem, ha Magyarországon valaki a belpolitikai, rövidtávú haszonszerzés reményében alapot ad pl. a szerb, szlovák, román sovinizmusra és nemzettársaink támadására (lásd. 2004. december 5.). Ti miért hibáztatjátok őket, ha azzal az elenyésző mennyiségű szavazatukkal szeretnék kifejezni, hogy az ő helyzetüket melyik magyar párt segítené a legjobban? Világos, hogy jobban tudja őket képviselni a magyar politikai vezetés, mint a szerb, szlovák, román stb. Ők nem szimplán külföldiek, ők a magyar nemzet része. Talán nem uszítani kellene ellenük, hanem elgondolkodni, hogy miért éppen a Fideszre adják a szavazatukat...mert ugye nem a Holdról jöttünk, ez erről szól. Ha valamiért ők a DK-ra szeretnének szavazni, akkor Gyurcsány Ferenc is mellettük kampányolna. Csak éppen ő pár évvel ezelőtt úgy döntött, hogy a határon túliak szavazataiért nem kell küzdeni, ő önként átadta az egészet a Fidesznek. A normális bizony az lenne, ha a hazai politikusok egymással versengve igyekeznének a külhoni magyarok helyzetét minél kedvezőbbé tenni.


Szintén álságos a Londonba áramló magyarokkal történő összevetés (akik egyébként szintén tudnak itthonra szavazni, de nagyon helyesen nem esnek egy megítélés alá). Ez a réteg ugyanis kiköltözött, általában nem végérvényesen. Önként tette, bármikor hazajöhet, magyarországi lakóhelyét feltételezhetően megtartotta. Nagyváradról meg nem költöztek a magyarok sehova, csak egyik napról a másikra minden román lett körülöttük. Ettől ők még nem lettek románok, nem jogos szerintem azt mondani, hogy nekünk semmit nem kell foglalkozunk velük és felejtsük el őket. Egyébként a világ számos országa foglalkozik a diaszpórájával. Vajon mindenhol van egy helyi Gyurcsány Ferenc, aki ez ellen kampányol?

2020. dec. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
28%

Él 5 millió magyar (és talán egyre több) külföldön. Nekik a képviseletüket biztosítani kellene olyan módon, hogy az őket érintő dolgokba legyen beleszólásuk, és az olyan dolgokba, ami nem érdekli őket és semmi közük hozzá, abba meg ne legyen beleszólásuk.


Ha tetszik, ha nem tetszik Magyarország 15 millió ember megítélését határozza meg és 15 millió ember sikerét nevezi sajátjának. Mikor a magyar külügyminiszter rosszat szól, annak következménye lehet az, hogy Beregszászon embereket mérgeznek meg vagy Romániában gúnyosan hergelik a magyarokat, hogy "még a saját anyaországotok is gyűlöl titeket".


Olyan rendszer kellene, ahol nem verjük egymás faxával a csalánt. Aki pedig azon a véleményen van, hogy Magyarországnak NEM KÖTELESSÉGE 15 millió magyart képviselni, az írja bele a programjába az ország átnevezését valami mássá, mert abban az esetben ez az ország már nem Magyarország lenne.

2020. dec. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
91%

#1 vagyok.

Nem az a kérdes szavazhat-e. Természetesen szavazhat. De mivel megkérdezte a közösséget, azt javasoltam, ne éljen a törvény adta jogával.

Senki sem lesz magyarabb, mert a magyarországi választásokon szavaz.

Persze valós érv, hogy befolyásolja a sorsát Magyarország kormánya is. De a mi sorsunkat is befolyásolja pl. az Egyesült Államok, Oroszország és Németország vezetése. De a választás közvetlen következményeit az adott ország lakói viselik.

2020. dec. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
84%

14:

Én meg azt látom, hogy a határon túli magyarokat piszok jól lehet manipulálni hangzatos szólamokkal. ŐK csak azt látják, hogy a magyar külügyminiszter keményen odamondott a románnak/ukránnak/szlováknak és akkor tökös gyerekek vagyunk. Kevesen gondolnak bele, hogy kompromisszumokkal, diplomáciai érzékkel 99%-ban többet el lehet érni, mint odamondogatással. Most Ukrajnának mondogatunk oda. Értünk el vele valamit? Egy 50 milliós országban 250 ezer fős kisebbség az porszem. Nem kéne, hogy érdekelje a nacionalistákat, akik amúgy az oroszellenességre vannak kihegyezve. De nekünk sikerült elérnünk, hogy az ukrán nacionalisták célpontja lett ez a maroknyi kisebbség, és a nagyobb pártok is ki tudják játszani a nacionalista érzelmeket ellenünk. Választáskor magyar politikusok akartak odautazni, ami egyértelmű beavatkozási kísérlet lett volna Ukrajna belpolitikájába. Aztán szépen nem engedték be a politikusokat. Nem nekem volt ez kínos, sőt én nem is csodálkoztam ezen. Azon csodálkoztam, hogy Orbánék ezen csodálkoznak.

Ellenben ha jó viszonyra törekedne ezekkel a kormányokkal a magyar kormány, akkor egyszerűen a jó viszony okán többet el lehetne érni. Pl. meg lehetne értetni az ukrán kormánnyal, hogy egy maroknyi kisebbség anyanyelvi oktatása nem vethet föl olyan aggályokat, mint mondjuk az orosz kisebbség esetében, épp ezért nem is érdemes ugyanúgy tekinteni a két dologra. De erre csak akkor lesz füle az ottani kormányoknak, ha egyébként bizalom és jó viszony van a két kormány között.

Ha rossz a viszony, akkor meg a másik kormányfő vállat von és olyan oktatási, kulturális stb. jogszabályokat alkot, amilyeneket akar. Ui. az ottani belpolitikát nem Orbán és Szíjjártó határozza meg. Ők csak indirekt módon tudnák ezt befolyásolni: okos diplomáciával, a jó viszony építésével puhítani, az asztalt csapkodó mentalitással meg keményíteni. Tessék eldönteni, melyik a határon túli magyarok valóságos érdeke!

2020. dec. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
10%

"De a mi sorsunkat is befolyásolja pl. az Egyesült Államok, Oroszország és Németország vezetése."


Így aztán, ha mi amerikaiak, oroszok vagy németek lennénk, akkor nem is lenne gond azzal, ha mi is szeretnénk ezekben az országokban szavazni. A határon túli magyarok magyarok (nem pedig románok vagy amerikaiak), így szerintem nincs azzal gond, ha annyi lehetőséget biztosítunk részükre is, mint most.

2020. dec. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
75%
Én felvidéki magyarként mindennap, számtalan szemszögből és megközelítésből figyelem a magyar politikát és én arra jutottam hogy ezekre nem szabad leszavazni. Sem a kormányra, sem az ellenzékre.
2020. dec. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
35%

16-os, egyetértek veled!

Az USA politikája pl. gyakorlatilag az egész világot befolyásolja. Akkor most az egész világon minden felnőttkorú ember szavazhasson az USA elnökválasztásakor? Nonszensz!

De nem tudok arról sem, hogy az USA-ban és Kanadában élő sokmilliós (tán 50 milliós is lehet) kivándorolt ír kisebbség szavazhatna az írországi választásokon. Nevetséges is lenne, mert akkor ők döntenék el a választás eredményét, nem az otthon élők.

2020. dec. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 mindentudó99 ***** válasza:
69%
Szerintem az ellenzéki összefogásra szavazz. Legalább egy szavazatot kapnak határon túlról is.
2020. dec. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!