Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Határon túliként kire szavazha...

Határon túliként kire szavazhatnék?

Figyelt kérdés

A Fideszre nem szeretnék, mert nem értek egyet azzal az iránnyal, amit az utóbbi időben képviselnek, illetve túl sok kétes ügyük volt már, rejtélyes meggazdagodások és miegymás.

Az ellenzéki összefogásra Gyurcsány miatt nem szavaznék, hisz nyíltan utál minket és ellenünk uszít másokat.

A Mi Hazánk esélytelen, túlságosan radikálisok, az ő gyűlöletkampányuk és könyvdarálásuk is távol áll tőlem.

Marad a Kutyapárt, vagy van egyéb értelmes jelölt is?



2020. dec. 28. 03:24
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:
#40: Azért, mert attól, hogy ott dolgozom és fizetek adót, még nem felejtem el, hogy hogyan beszéltek rólunk és hogyan viszonyultak hozzánk, nem tudom ezt figyelmen kívül hagyni. Természetesen nem a teljes ellenzéki összefogásra gondolok, hanem csak egy részére. Részemről ez elvi kérdés.
2020. dec. 28. 19:17
 42/46 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező!


Nézd, én rühellem az ellenzéki összefogást, a Fideszt egy kicsit jobban. Én azt javaslom, minden prejoratív felhang nélkül, hogy arra szavaz, aki szerinted az ország hasznára válik. Persze itt figyelembe kell venni sok szempontot. A Fidesz sosem fog rólatok rosszat mondani. Ez pl. egy lényeges szempont lehet. Viszont a Forint mélyponton van az Eurohoz képest, és bár egy kedves mantra, hogy "a gyenge Forint se nem jó, se nem rossz", ha nem német autógyártulajdonos vagy, akkor neked jó eséllyel rossz. Mellette álszentek, hazugok, korruptak.

Az ellenzéki összefogással az a baj, hogy Gyurcsány Ferenc megalomániában felveszi a harcot Orbánnal. Közel sem lopott annyit, mint a NER, de ő is lopott. Továbbá bár tudja, hogy ő a fő oka a mai helyzetnek, mégsem tűnik el. A Jobbik identitását vesztette (ők biztosan nem mondanak rosszat a határon túli magyarokra), és összeálltaka DK-val. Ez engem speciel nem zavarna, de sokakat igen.

Előzőleg többször is nullára lettem lepontozva, pedig nekem speciel nincs bajom a határon túliakkal. Nem azért hangoztatom az "oda szavaz ahol élsz" mantrát, mert biztos DK-s vagyok (nem vagyok), hanem mert ezzel megelőztem a DK-t. Ugyanis, ha valaki Farkaslakán, Londonban, vagy Ulámbátorban szavaz a Fideszre, akkor őt nem fogja érinteni, hogy milliárdok tűnnek el a költségvetésből, és a fizetésünk (hála a se nem jó, se nem rossz gyenge Forintnak) nem éri el a legtöbb Uniós tagállamban annak a bérnek a felét, amit ott kapnánk ugyanezért a munkáért. (Hogy miért nem megyek el? Egyrészt mert itt élnem, halnom kell - tudom, libernyák vagyok, nekem ez mégis szempont) De aki az összefogásra szavaz a fenti példa helységek egyikéből, az sem szembesül pl. azzal, hogy mi lesz, ha leváltják a jelenlegi kormányt? Ki fog kormányozni? Merre halad az ország? Stb.

NEM ellenséges vagyok veled.

NEM tiltom meg, hogy élj alkotmányos jogoddal.

A "Határon túliként kire szavazhatnék?" kérdésre adtam egy választ. Méghozzá, hogy határon túlról lehetőleg ne szavaz. Azt hittem, azért emelted ki, hogy határon túli vagy, mert határainkon túl élsz. (És igen, a trianoni döntés felháborító aljasság volt.)


Ami érdekelne:

Milyen válaszban reménykedtél? Hogy szavazz a Fideszre? Hogy szavazz az Összefogásra? Hogy szavazz a Kétfarkúakra? Ki akartad csalni a nyulat a bokorból, hogy csak mert határon túli vagy, mennyien utálnak?

Tényleg érdekelne, mi volt a célod. (Az is érdekelne, miért lettem lepontozva, de arra tudom a választ: a Fidesz szekta, és aki a szekta bálványát kritizálja, az ellenség.)

2020. dec. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:

#42: Azt azért leszögezném, hogy én nem szavaztalak le.

Köszönöm, hogy külön kiemelted, hogy a Londonban élők szavazatát sem tartod helyesnek, de sajnos másoknak nem ez az általános véleménye. Pedig ilyen szempontból az ott élők sem értem, hogy miért szólhatnak jobban bele az ország dolgaiba. Mert hazautalnak pénzt? Sokan ezt mondják. Ugyan már. Nem mindenki utal. Ha ebből indulunk ki, én pedig rengeteget vásároltam Magyarországon addig is, amíg nem éltem ott, ezáltal nem kevés áfát fizettem. Nyilván ne ebből induljunk ki, csak jelzem, hogy ennyi erővel ezt is nézhetnénk. Azért szavazhassanak, mert lehet, hogy majd hazaköltöznek? Lehet, de nem biztos. Sokan nem is akarnak, semmi esetre sem. Ilyen alapon bármelyik határon túlira el lehet mondani, hogy ha megfelelő kormánya lesz az országnak, akkor beköltöznek Magyarországra.

Mindegy, ezt csak zárójelben mondtam.


A kérdést azért tettem fel, mert kíváncsi voltam, hogy mások hogyan látják ezt, akik hozzám hasonlóan élik meg vagy csak hasonlóan látják a dolgokat, azok hogyan, mi alapján döntenek, mit mérlegelnek. Hogy szerintük van-e jó választás mindent figyelembe véve. Nem az volt a célom, hogy kiugrasszam a nyulat a bokorból. A reakciókra is kíváncsi voltam igen, de őszintén reménykedtem abban, hogy nem a szavazati jogon fognak fennakadni az emberek. Ha elolvasod a hozzászólásokat akkor láthatod, hogy a hozzászólok többsége egyáltalán nem ért meg és egyáltalán nem próbált meg építő válaszokat adni, ami számomra csalódás. Ellenségeskedéssel pedig semmire sem megyünk, és ezalatt most nem rád célzok.

2020. dec. 28. 20:52
 44/46 anonim ***** válasza:
100%
Én senkire nem szavazok Erdélyből...
2020. dec. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
84%

30-ra (hétfő 14.15-re, mert látom töröltek válaszokat, és minden elcsúszott), de 31-nek (hétfő 14.25) is szól a válaszom.:


"Ez előtt a beszélgetés előtt, ha jól értem, erősebb volt az ellenérzésed. Mekkora mértékűnek becsülted eddig a határon túli magyarok beleszólását a magyar választások eredményébe?"


Igen, erősebb volt. Én azt gondoltam legalább 8-10 mandátum múlott a határon túliak szavazatán a 200 fős parlamentben. Ha tényleg ennyire kevés múlik rajta, akkor természetesen nem ágálok ellene. Elvi szempontból most sem tartom helyesnek, de vagyok annyira pragmatikus, hogy ha egyszer nem befolyásolja érdemben az eredményt, akkor felőlem nyugodtan adjanak szavazati jogot a határon túli magyaroknak.

Meglepett, hogy az erdélyi magyarok jelentősen kisebb arányban szavaztak, mint a magyarországiak.


Végül is jó vita bontakozott ki, örülök, hogy megvilágítottátok ezeket a dolgokat. :-)

2020. dec. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
51%
Senkire
2020. dec. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!