Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Határon túliként kire szavazha...

Határon túliként kire szavazhatnék?

Figyelt kérdés

A Fideszre nem szeretnék, mert nem értek egyet azzal az iránnyal, amit az utóbbi időben képviselnek, illetve túl sok kétes ügyük volt már, rejtélyes meggazdagodások és miegymás.

Az ellenzéki összefogásra Gyurcsány miatt nem szavaznék, hisz nyíltan utál minket és ellenünk uszít másokat.

A Mi Hazánk esélytelen, túlságosan radikálisok, az ő gyűlöletkampányuk és könyvdarálásuk is távol áll tőlem.

Marad a Kutyapárt, vagy van egyéb értelmes jelölt is?



2020. dec. 28. 03:24
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
26%

Goldmund73

Én egy szóval nem mondtam, hogy a jelenlegi kormány politikája jó vagy rossz.


De amúgy Erdélyben 1,4 millió magyar él. Ebből 200 000 ember szavazott. 14%-os részvétele volt az Erdélyi magyarságnak. Milyen alapon általánosítotok?


Azt, hogy az Erdélyiek ostoba politikát folytatnak, nem tudom honnan szűrted le. Pl. most az őket képviselő RMDSZ három minisztert ad a román kormánynak. Igaz, hogy sokaknak nem tetszik, de nem nacionalista politikát folytatnak, hanem jó helyzetbe hozzák magukat. Többet voltak kormányon, mint nem és mindig alkuképes pozícióban voltak. Szerintem te összekevered az erdélyi magyarokat a Borsodi Fidesz szavazókkal.

2020. dec. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
78%

22-es, egy dologban félreértesz.

Egyáltalán nem gondolom, hogy a határon túli magyarok saját pártjai rossz politikát folytatnak. Inkább ők a kompromisszumkészek. A konfliktust Budapestről gerjesztik, gyakorlatilag exportálva oda az itthoni jobboldal-baloldal ellentéteket.

A konfliktust két oldalról is szítja ez a kormány. Egyrészt az ottani kisebbségi pártok közötti különbségtétellel, ahol a fafejűbb, asztalt csapkodóbbat akarják támogatni, a kompromisszumkészet meg lejáratni. Ezzel 2010 után eléggé erősen próbálkoztak pont Erdélyben, talán mostanra már felhagytak vele. A másik, hogy az adott ország kormányával szemben gerjesztik a konfliktust, az ott élő kisebbségre való mutogatással. Ez szerintem abszolút kontraproduktív, és csak árt az ottaniaknak.

2020. dec. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
0%

#20.


"De nem tudok arról sem, hogy az USA-ban és Kanadában élő sokmilliós (tán 50 milliós is lehet) kivándorolt ír kisebbség szavazhatna az írországi választásokon. Nevetséges is lenne, mert akkor ők döntenék el a választás eredményét, nem az otthon élők."


Lehet játszani a hülyét, de ezzel nem a külhoni magyarok állnak párhuzamban, hanem pl. az '56-ban kivándorolt, majd vissza nem tért magyarok. Nem az ő szavazati jogukról van szó, hanem olyan emberekéről, akik NEM KÖLTÖZTEK SEHOVA.

2020. dec. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
0%

Megjegyzés 1 - nem vagyok sem MSZP, DK, Jobbik vagy összefogás párti. Nem is szavazok rájuk.


Megjegyzés 2 - szerintem mindenki ott szavazzon ahol él.


Most akkor mi van? #23-as, segíts!

2020. dec. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
14%

Néhány "okos" kommentelőnek:

1. Az adózásnak SEMMI köze a szavazati joghoz, szerencsére vagy 100 évvel meghaladtuk a cenzust.

2. MINDEN magyar állampolgárnak van szavazati joga, a határon túli magyarok kettős állampolgársága pedig a legkevesebb amit tehetünk értük.

3. Annak kell, hogy szavazati joga legyen, akit ÉRINT az eredmény. Hogy a francba ne érintené őket? Székely autonómia kérdése, magyarellenesség, támogatások stb, nagyon fontos nekik, hogy ki vezeti Magyarországot

4. A szavazatuk amúgy sem jelentős, összesen vagy 1 mandátumot ér, még csak a 2/3 sem ezen múlik.

2020. dec. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
33%

#26. A határon túli magyarok is ott szavaznak, ahol élnek. Csak az van, hogy ahol élnek, ott komoly, a mindennapi életüket is meghatározó kihatással van rájuk, hogy nálunk ki kormányoz. És az is van, hogy ehhez - tekintve, hogy ők is a magyar nemzethez tartoznak - még közük is van. Illene befejezni az ellenük való uszítást (ezt már nem neked írom, hanem általánosságban), mert több, mint gusztustalan.


#27. Ennyi.

2020. dec. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
18%

Én nem megyek el, nincs jogom beleszólni


Targu-Mures

2020. dec. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
4%

#27 vagyok. Le lettem pontozva, ami nem zavar, de azért kiváncsi lennék az ellenérvekre vagy valami indoklásra :D

De tényleg szívesen olvasnám hogy másnak mi a véleménye

2020. dec. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
24%

30-ra:

Pontonként válaszolok:


1. Ez egyrészt igaz, másrészt aki adózik, az tartja el az ország népét. És elemi joga, hogy befolyásolni tudja, mire költik az adóját. Természetesen a nappalin tanuló egyetemista és a nyugdíjas, vagy épp munkanélküli, gyeden/gyesen levő felnőtt szavazati jogát sem vitatja senki. De ők csak kapnak az államtól, míg mi befizetői vagyunk. Ez pedig más nézőpontot jelent, amikor dönt az ember.


2. Régebben annak volt szavazati joga, aki magyar állampolgár volt ÉS magyarországi lakóhellyel rendelkezett. Amikor a Fidesz erőltetni kezdte a kettős állampolgárságot, már sejthető volt, hogy szavazati jogot akarnak nekik adni. Azt gondoltam, majd kamu címekre bejelentik őket tömegével, de egyszerűbb megoldást választottak: eltörölték azt a feltételt, hogy legyen magyarországi lakóhelye. Én pedig már akkor igazságtalannak éreztem ezt. Nemcsak a határon túliak miatt, hanem pl. egy évtizedekkel ezelőtt kivándorolt ember is, ha vállalja, hogy odautazik a nagykövetségre, befolyásolni tudja a magyarországi választások eredményét.


3. 20-as válaszomat teljes egészében idézhetném ide.


4. Ha tényleg csak kevés mandátum múlik rajta, akkor az ebből fakadó ellenérzésem is arányosan enyhébb.

2020. dec. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
39%

#31. Ugyan nem nekem válaszoltál, de egyet kérdeznék én is.


"4. Ha tényleg csak kevés mandátum múlik rajta, akkor az ebből fakadó ellenérzésem is arányosan enyhébb."


A 30. hozzászóló igazat ír, valóban alig-alig múlik a határon túli szavazatokon valami, 2018-ban pl. konkrétan egyetlen mandátumra sem volt elegendő a Fidesznek az a ~200.000 szavazat, ami így érkezett rájuk listán. Ez előtt a beszélgetés előtt, ha jól értem, erősebb volt az ellenérzésed. Mekkora mértékűnek becsülted eddig a határon túli magyarok beleszólását a magyar választások eredményébe?

2020. dec. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!