Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karácsony Gergely mennyi...

Karácsony Gergely mennyi pénzt takarított meg a fővárosnak azzal, hogy leszedett egy csomó kukát?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy FKF-es alkalmazott fizetésének a felét?
2021. jan. 24. 11:37
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a 6-os is vélhetően utánaszámolt. Nem én vagyok az egyetlen.
2021. jan. 24. 13:00
 12/36 anonim ***** válasza:
Szuper, akkor oszd meg velünk a számolásod módszerét és eredményét. Nem is értem, hogy ha utánaszámoltál, akkor miért tetted fel a kérdést így. Miért nem azt írtad mondjuk, hogy "miért hazudik karácsony, amikor nem is igaz a 120mllió megtakarítás, én kiszámoltam és csak x Ft"?
2021. jan. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
Igen, te egy ilyen számolo zseni vagy. Meg nyelvujito: " karácsonyistáktól."
2021. jan. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Tessék:

Egy ürítő kocsiban két ember ül. Egyik vezet, másik ürít. Egy óra alatt egy ilyen kocsi legalább 60 kukát ki tud üríteni. (Feltételezzük, hogy optimálisan járják be az utat, nem összevissza). Tehát mondjuk 6 óra alatt 360 darab kukát tudnak kiűríteni. Azért hat órával számolok, mert még el is kell vinni a szemetet a lerakóba/égetőbe, illetve ne hajszoljuk túl az alkalmazottakat. Vagyis a 3000 leszerelt kukák mindegyikét közel hetente üríteni tudja két dolgozó. Ennél gyakrabban úgy hiszem egyik kukát se kell üríteni. Sőt a kukák többségét valószínűleg két-három hetente is elegendő.

Kell két alkalmazott fizetése + benzin a kocsiba, az bruttó 10 millió egy év alatt reális áron számolva. Szóval mi van a maradék 110 millióval? A szemét mennyisége ugyanis nem változik, csak kevesebb kukába lesz kidobva. A szemét feldolgozásán tehát nem takarítanak meg semennyit. (Najó, néhány ember lehet inkább hazaviszi a szemetet, de akkor azt is számoljuk bele, hogy néhány ember pedig inkább eldobja, amit drágább összeszedni.)

2021. jan. 24. 13:52
 15/36 anonim ***** válasza:

Ez a számolás??? Valami komolyabbra számítottam, nem általános iskolás színvonalra.

Nem annyiból áll a szemétürítés és -szállítás, hogy felpattan két ember egy autóra, körbejár és kész. Komolyan azt hiszed, hogy annyi a spórolás, hogy két emberrel kevesebb fog kukát üríteni? Még ha az általános iskolás szintű számításodat is nézzük, nem számoltál amortizációval, a kukásautók javítási költségével, azzal, hogy ha szerinted kevesebb ember kell, akkor kevesebb kukásautó is és 1db kukásautó nem 10millió Ft.

Ha szerinted évente 10milliót lehet spórolni 3000 kuka leszerelésével, akkor az összes (12ezer db) kuka ürítése évente 4szer ennyibe, azaz mindössze 40millió Ft-ba kerül évente?

2021. jan. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

"nem számoltál amortizációval, a kukásautók javítási költségével, azzal, hogy ha szerinted kevesebb ember kell, akkor kevesebb kukásautó is és 1db kukásautó nem 10millió Ft."


Ezek nem kukásautók, hanem platós kisteherautók, és 110 millióból akár többet is lehet venni évente.

2021. jan. 24. 15:05
 17/36 anonim ***** válasza:
Az előbb csak 2db kukás fizetésével számoltál. Akkor adjunk hozzá 1db platós kisteherautót is? Haladunk... Mert szerinted ugyebár a spórolás abból áll majd, hogy 2db emberrel és 1db autóval kevesebb fog kelleni (ami sokat elmond az iskolai végzettségedről és gazdasági tudásodról...). Nem is értem miért nem vesznek fel téged valami gazdasági tanácsadónak ilyen fantasztikus tudással. Végülis az alapműveleteket már ismered.
2021. jan. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
56%

Ügyes.


Közismerten baloldali vezetésű városunkban növelték a közterületen elhelyezett szeméttárolók számát. Azóta tisztább a város.

Igaz, nincs 5 polgármester-helyettesünk, harmincegynéhány tanácsadónk.

2021. jan. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
31%
Az már régen rossz, ha egy város attól tisztább, mert több lett a kuka. Az azt jelenti, hogy addig az emberek szétdobálták a szemetet. Szép kis hely... kíváncsi vagyok hol laknak ilyen emberek.
2021. jan. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
76%

A közterületen elhelyezett szeméttárolóknak éppen az lenne a célja, hogy legyen hová eldobni a szemetet.

Igen. Enélkül az emberek sajnos az utcán dobálják el a szemetet.

2021. jan. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!