Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatod, hogy a külhoniak...

Támogatod, hogy a külhoniak magyar állampolgárságot szerezzenek?

Figyelt kérdés
A válaszodat indokolhatod.

2021. febr. 4. 14:23
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
82%
Támogatom persze, de technikailag minden úgy legyen lebonyolítva náluk, mint azoknál, akik kiutaztak. Nevetségesnek és nem titkoltan diszkriminatívnak tartom, hogyha Németország bármelyik pontján vagyok, nekem a Berlini nagykövetségre kell leutaznom személyesen, hogy szavazhassak, míg a határontúliaknak csak a legközelebbi postáig, vagy postaládáig kell ezt megtenniük. Egyszóval, ha következetesek akarunk lenni, akkor legyünk is azok.
2021. febr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
42%

"Gyakorlatilag nincs már olyan élő magyar, akinek a feje felett átemelték a határokat.


Ők már román/ukrán/szerb/etc állampolgárnak születtek."


Azért mert elvették a nagyanyáiktól és a nagyapáiktól a magyar állampolgárságot! De ez nem jelenti azt, hogy ne tanulnának magyar nyelven, ne ápolnák a magyar kultúrát és hagyományokat. Kevés olyan külhoni magyart ismerek, aki ortodox lenne. Vagy a román/szerb/ukrán hagyományok szerint élne.


"Ennyi erővel én is mondhatnám, hogy nem én döntöttem úgy, hogy ebbe a foshalom országba szülessek, tehát emiatt nekem jár a svájci/luxemburgi/USA állampolgárság pl."


A nagyapáid meg a nagyanyáid döntöttek úgy, hogy ebbe a foshalom országba vállalnak családot. Ők is elbírtak volna vándorolni. Történelemben nagyon sok okuk lett volna rá, de szerették a hazájukat. Ezzel az erővel nem is a Kárpát medencében kellett volna letelepedni, hanem nyugatabbra.

2021. febr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
73%

2021-ben tényleg elég hülyén hangzik a kérdés.


A választáson meg 1-2 madnátum sorsa függhet tőlük, de az nagy tévedés, hogy az mind fidesz szavazat lesz.

2021. febr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
39%

12

És mégis ki nem sz-rja telibe a nagyapákat meg nagyanyákat?


Mi a saját életünket éljük a mostban, és k-rvára nem számít, hogy mi történt 100 éve.


De legyen neked igazad; viszont ennyi erővel mi van akkor, ha például rólam kiderül, hogy a nagyapám nagyapjának a nagyapjának a nagyapjának a... épp Csák Máté volt? És hogy az a város, ahol mondjuk te most élsz, Csák Máté birtoka volt egykor?

Akkor ez te logikád szerint feljogosítana engem arra, hogy kivágjalak a lakásodból az utcára, mint macskát szarni, mert hát ez az én tulajdonom?

2021. febr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
55%
Igen támogatom.
2021. febr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
83%
Éreztem, hogy megint trianon lesz belőle. Azt támogatom aki a határokon belül él, az kapja meg ha szeretné.
2021. febr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
66%

#11 "Támogatom persze, de technikailag minden úgy legyen lebonyolítva náluk, mint azoknál, akik kiutaztak. Nevetségesnek és nem titkoltan diszkriminatívnak tartom, hogyha Németország bármelyik pontján vagyok, nekem a Berlini nagykövetségre kell leutaznom személyesen, hogy szavazhassak, míg a határontúliaknak csak a legközelebbi postáig, vagy postaládáig kell ezt megtenniük. "

Nem kell így tenned. Bármikor lemondhatsz a másik szavazatodról, egyszerűen megszünteted az állandó lakcímedet Magyarországon, onnantól te is csak listán leszel jogosult szavazni és te is levélben szavazhatsz majd.

Neked azért kell a konzulátusra utaznod szavazni, mert egyéni jelöltre IS leadhatod a szavazatodat. Nem kötelező. De ha ragaszkodsz ahhoz hogy mindenben olyan jogaid legyenek mint a többieknek akiknek itt van az állandó lakcímük, akkor ez ezzel fog járni.

Remélem nem akarod bemagyarázni, hogy 4 évenként egy fél évvel korábban már ismert napon nem tudod megoldani hogy vagy hazautazz Magyarországra vagy elmenj arra a kozulátusra.

2021. febr. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
75%

"De legyen neked igazad; viszont ennyi erővel mi van akkor, ha például rólam kiderül, hogy a nagyapám nagyapjának a nagyapjának a nagyapjának a... épp Csák Máté volt? És hogy az a város, ahol mondjuk te most élsz, Csák Máté birtoka volt egykor?


Akkor ez te logikád szerint feljogosítana engem arra, hogy kivágjalak a lakásodból az utcára, mint macskát szarni, mert hát ez az én tulajdonom?"


Senki nem akarja a románokat vagy az ukránokat kivágni az utcára. Viszont ők ezt megtették/teszik a magyar őshonos kisebbséggel. Csak azért mert veszítettünk.


"És mégis ki nem sz-rja telibe a nagyapákat meg nagyanyákat?"


Látom nem te vagy a legélesebb kés a fiókban. Az a lényeg hogy ott igenis élnek magyarok, akik sokszor elvannak nyomva. Ezért fontos hogy értük is kínáljon az állam, és legalább elismerje a magyarságukat 100 év után. Ez Magyarországnak is kegtérűl, mert kevés olyan külhoni magyar van, aki nem dolgozna kint és nem fizetne adót a magyar államnak.

2021. febr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
28%

"Senki nem akarja a románokat vagy az ukránokat kivágni az utcára. Viszont ők ezt megtették/teszik a magyar őshonos kisebbséggel. Csak azért mert veszítettünk."


Látom, képtelen vagy az absztrakcióra. A lényeg az, hogy számít-e az egyén jogainak szempontjából, hogy miféle felmenői voltak.

Ha igen, akkor ennek akár olyan következményei is lehetnek, mint amit leírtam, nem csak az, hogy a határon túliak állampolgárságot kapnak.


"Látom nem te vagy a legélesebb kés a fiókban. Az a lényeg hogy ott igenis élnek magyarok, akik sokszor elvannak nyomva"


Ők románok alapvetően, azon belül pedig egy kisebbség.

Ahogy a cigók is - és nekik se ad állampolgárságot india.


A kisebbség pedig vagy illeszkedjen be, vagy viselje a következményeit a különcködésnek.

2021. febr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
54%

"Remélem nem akarod bemagyarázni, hogy 4 évenként egy fél évvel korábban már ismert napon nem tudod megoldani hogy vagy hazautazz Magyarországra vagy elmenj arra a kozulátusra."


Cseppet sem, de te ugye nem akarod bemagyarázni azt, hogy ezt ne lehetne eljátszani a határontúliakkal is? Velem miért játszák el és velük miért nem? Mert az, hogy nekem van állandó lakcímem Magyarországon, az csak arra van hatással, hogy MIRE szavazhatok, arra nem kellene, hogy HOGYAN csinálhatom azt. Az, hogy ezt a kettőt összekapcsolták, csak egy (diszkriminatív és rosszszándékú) jogi paragrafus kérdése.


Nem tudnék megnevezni most egy másik országot sem, ahol a jogi állapotom (és nem a fizikai korlátaim) miatt nincs lehetőségem úgy szavazni, mint egy másik állampolgártársam.

2021. febr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!