Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatod, hogy a külhoniak...

Támogatod, hogy a külhoniak magyar állampolgárságot szerezzenek?

Figyelt kérdés
A válaszodat indokolhatod.

2021. febr. 4. 14:23
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
71%

"Látom, képtelen vagy az absztrakcióra. A lényeg az, hogy számít-e az egyén jogainak szempontjából, hogy miféle felmenői voltak.


Ha igen, akkor ennek akár olyan következményei is lehetnek, mint amit leírtam, nem csak az, hogy a határon túliak állampolgárságot kapnak."


Válasz az, hogy igen számít, de mindennek megvan egy határa. Nem értem hogy miért csak különböző szélsőségekben vagytok képesek gondolkodni.


"Ők románok alapvetően, azon belül pedig egy kisebbség.

Ahogy a cigók is - és nekik se ad állampolgárságot india.



A kisebbség pedig vagy illeszkedjen be, vagy viselje a következményeit a különcködésnek"


Ők nem románok, ukránok, szerbek, hanem külhoni magyar kisebbségek. Az anyaország pedig eldöntheti hogy kiáll-e értük vagy sem! Elismeri-e a magyarságukat, vagy sem! Ebből neked milyen hátrányod származik?

2021. febr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
54%

8

Hogy jön ide a svájci...akármi nyugati állampolgárság?


Tán a jelen MO-gal egy ország voltak, és csak határáthelyezéssel lettünk Magyarország? Mint mondjuk a nagy svájci birodalom szomszéd országnak adott része?

2021. febr. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
49%
90%-uk szavaz a fideszre(vagy ha úgy jobban tesztik:egy bizonyos pártra)kérdező.ezt vagy rendben lévőnek találod vagy nem,én nem fogok szavazni ezúttal.
2021. febr. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
79%

#20, nem értem, mit nem értesz.

Ha van magyar lakcímed, akkor 2 szavazatod van, mint mindenkinek, ha nincs, akkor csak 1, mint a határon túliaknak.

2021. febr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
32%
Nem. Aki ide adózik, itt él, az tudja, mi kell.
2021. febr. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:

23.

Ezek szerint, hogyha a 90%-uk az ellenzékre szavazna, akkor a világon semmi baj nem lenne velük? Mégis milyen hozzáállás ez?

Azok, akik ellenzik a szavazatuk, az a fő érvük, hogy ők tartják hatalmon a Fideszt. Nem ártana megnézni a számokat is, mixelőt ilyeneket állítunk. Maradjunk annyiban, hogyha a Fidesz csak a külhoniak szavazatára számíthatna, még a Parlamentbe sem kerülnének be, nem hogy 2/3-uk lenne... Persze értem én, nyilván könnyű, a gyengébbeket hibáztatni Fidesz tejhatalmáért.

2021. febr. 4. 15:52
 27/51 anonim ***** válasza:
72%
Biztosnak tűnik, hogy Orbán nemzetállam politikája fricska Trianonért. A történelmi helyzet ezt ma lehetővé teszi. Ezért idegesek a szlovákok, az ukránok és a románok is. A náluk élő magyarok folyamatos pénzügyi támogatást kapnak ugyanúgy, mint a tengeren túli diaszpórás közösségek. Utóbbiak között sok egykori politikai menekült és leszármazottaik.
2021. febr. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 A kérdező kommentje:

,,Biztosnak tűnik, hogy a csuti skizofrén cigóg-ci megvett gombokért magának pár millió szavazót - szarik ő amúgy rájuk."


Ennek sem sok értelme volt, tessék csak megnézni a statisztikát, hány külhoni szavazó is van és ebből valójában hány szavazatott kapott a Fidesz, megfogod látni, hogy ennyi szavazatból még a parlamentbe sem tudtak volna bejutni, de a lényleg az hogy van kit hibáztatni... Hihetetlen milyen sötétségben él némelyik ember...

2021. febr. 4. 16:03
 29/51 anonim ***** válasza:
73%

27

Bocsáss meg, de szerintem kifejezetten helytelen szó a "fricska".

Még rosszindulatúnak is mondható.

2021. febr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
57%
26) most szándékosan félremagyarázol.ha a fatökűekre szavaznának tízből kilencen az ugyanolyan káros lenne.annak sincs semmi jelentősége hogy elegen lennének-e egy kormányváltáshoz,nem is erre vonatkozott a fő kérdésed csak közben belekeverted ez a dolgot is.
2021. febr. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!