Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatod, hogy a külhoniak...

Támogatod, hogy a külhoniak magyar állampolgárságot szerezzenek?

Figyelt kérdés
A válaszodat indokolhatod.

2021. febr. 4. 14:23
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
65%

"tessék csak megnézni a statisztikát"


Muti már azt a statisztikát.

2021. febr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
78%

#30

Trianon talán jóindulatú lett volna? Fogalmazásod ezt sugallja ...

2021. febr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:

33

NEM sugall a megfogalmazásom semmi ilyen ökörséget.


DE egy csipet helyre/rendbetételre olyan bárgyúságot írni, hogy fricska lett volna, az min. helytelen szóhasználat.

2021. febr. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
100%

"#20, nem értem, mit nem értesz.


Ha van magyar lakcímed, akkor 2 szavazatod van, mint mindenkinek, ha nincs, akkor csak 1, mint a határon túliaknak."


Nem érted. Tisztában vagyok vele, hogy ez így van. Az indoklásával nem értek egyet. Milyen erkölcsi és fizikai oka van annak, hogy én nem szavazhatok levélben? Ez a gondolatmenetem lényege.

2021. febr. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
52%

34

Akinek VAN Mo-on állandó lakcíme, az ott is lakik, logikus, hogy ne szavazzon levélben.

Akinek meg nincs magyar lakcíme, az nem lakik Mo-on, az meg logikus, hogy levélben szavazzon/szavazhasson.

Így igazságos.

2021. febr. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
40%

Mert Németországból könnyen lehetne kamu levélszavazatot legyártani nem a Fidesz javára, ezért kell elballagnod a nagykövetségre.


Külhoniaknak viszont azért lehet levélben szavazni, mert ezt könnyű legyártani a Fidesz javára. Nagykővetségen bajos lenne elhunyt/ nem létező embereknek szavazni.


A Fidesz okos döntést hozott a külhoniak támogatásával és a magyar állampolgárság megadásával. Nyílván nem kakilnak oda, aki (Orbán Viktor, Fidesz) jót tett velük.


Ezt minden értelmes politikus meglépi nem csak a szavazatokért. Csak Gyurcsánynak nem volt annyi esze, hogy megnyerje a külhoniakat. Ő inkább ellenhangoláson ügyködött. Nem is értem, hogy hihette el, hogy ez jó taktika. Politikusként mindig a többséget kell magunk mellé állítani, és persze nézni kell a hasznot is. Orbán Viktor nem is lenne Orbán Viktor, ha nem ad állampolgárságot a külhoniaknak, ez már '94, '97, is tervben volt.


A szavazati jog ezt csak a mellékterméke a dolognak. Olyan, mint az egykulcsos adórendszere, ami mellékterméke az, hogy azt FHT 28500 forint helyett 22500 forint.

Én meggyőződésem, hogy Ő nem o1g, hanem egy vámpír, és vele az ő rendszerével a legszegényebbek jártak rosszul, az ő vérüket szívja mióta hatalmon van. A sleppjeit meg kitömi abból a pénzből, amit ezektől a szegényektől elopott.

2021. febr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
79%

#34 "Milyen erkölcsi és fizikai oka van annak, hogy én nem szavazhatok levélben?"

Látom nem egyértelmű, hogy mit jelent az, hogy te egyéni jelöltre IS szavazhatsz.

Amikor te szavazol, akkor neked van egy olyan szavazócédulád amin a pártlisták szerepelnek, meg van egy olyan is amin az egyéni jelöltek vannak felsorolva. Mivel az országban 106 egyéni körzet van, a világ minden táján a konzulátusokon ott kell legyen ennek a 106 egyéni körzetnek is a szavazócédulája, attól függően, hogy akik ott regisztráltak előtte szavazásra, azok Magyarországon mely egyéni körzetben rendelkeznek az állandó lakcímükkel. Lehet hogy Londonban mind a 106 körzetben van szavazó, míg mondjuk Malajziában a konzulátuson meg csak 12 ember fog szavazni 6 körzetből, ott nyilván csak ez a 6-féle lap kell legyen.

Az egyéni jelöltségnél a szavazás előtt azt az időpontot kell figyelembe venni amikor az első külképviseletnél megkezdődik a szavazás, ha ez előtt egy jelölt kiesik, visszalép, akkor mindenhol a nevét le kell húzni a jelöltek listájáról. Azért hogy a választópolgár ne egy nem is létező jelöltre szavazzon.

Mivel ezt csak akkor tudják megtenni ha a szavazólap ott van a választókörben a szavazóbizottságnál és nem a választónál egy borítékban, így minden szavazó kénytelen odamenni a bizottsághoz a konzulátusra.

Meg lehet változtatni a 30 éve így rendelkező választási szabályt és meg lehet azt is szabni, hogy a választás előtt 3 héttel kipostázott szavazólapon ne kelljen kihúzni az egyéni jelöltek nevét akik visszaléptek vagy kiestek valamiért, de jelenleg nem ez van a törvényben. Akkor viszont rengeteg külföldről szavazónak veszne el a szavazata amiatt, hogy olyan jelöltre szavazott aki már nem is jelölt.

2021. febr. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
47%

"Látom nem egyértelmű, hogy mit jelent az, hogy te egyéni jelöltre IS szavazhatsz."


Tökéletesen egyértelmű a számomra, csak nem tudjátok definiálni a probléma gyökerét, hiába írom le számtalanszor.


"ha ez előtt egy jelölt kiesik, visszalép, akkor mindenhol a nevét le kell húzni a jelöltek listájáról. Azért hogy a választópolgár ne egy nem is létező jelöltre szavazzon."


Teljesen jogos, de :


1. Mennyi erre az esély? Az önkormányzati választáson kb. 3200 polgármestert és tízezres nagyságrendben választottak meg körzetek egyéni jelöltjeit. Ennek ellenére a fél kezemen megtudnám számolni, hogy hányan haltak meg a jelöltállítás és a választás ideje között. Ennek tükrében az országgyűlési választás hatványozottan jobb esélyekkel indul, csak 106 körzetet érint és a problémás időszak még szűkebb.


2. Ez csak postázás. Akkor elküldünk nekik még egy, javított levelet és megismételjük a folyamatot az érintettekkel, vagy eleve azt mondjuk, hogy a levélszavazás intézményére más határidőket szabunk. Olyanban pedig már nem is merek gondolkodni, hogy esetleg online szavazást bevezessünk.


3. És a listás szavazásnál mivan, ha közben meghal a miniszterelnökjelölt én pedig csak miatta szavaztam arra a pártra? Vagy a közben feloszlik a párt.. Egy megbánt szavazat erkölcsileg nem sokban különbözik egy érvénytelen szavazattól ebben a kontextusban. De legalább nem kellene aggódnom amiatt, hogy ha háborús kiküldetésen vagyok, vagy épp a nemzetközi űrállomáson, akkor pedig 100%-osan megvagyok fosztva a választójogomtól.


"de jelenleg nem ez van a törvényben."


Én pedig élek a jogommal, hogy megkritizáljam a szerintem rossz törvényeket.


"Akkor viszont rengeteg külföldről szavazónak veszne el a szavazata amiatt, hogy olyan jelöltre szavazott aki már nem is jelölt."


És az, hogy az emberek akadályoztatva vannak a választójoguk GYAKORLÁSÁBAN (mert a szavazás hogyanja a joggyakorlás kérdésköréhez tartozik) az senkit sem érdekel már?


Hozzáteszem azért is bosszant a téma, mert már 2 éve pedzegetem a dolgot, de csak most kaptam először értelmes választ. Igen, a jelöltek meghalhatnak a postázás és a választás időpontja között, de ez sem megoldhatatlan. De ha nem is akarjuk megoldani, értelmezésem szerint még mindig jobb 1 érvénytelen szavazat, mint a választójog gyakorlásának kollektív megnehezítése.

2021. febr. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
100%

18.06


"megkritizáljam", :) ez jó.


Nincsenek akadályoztatva, hogy hazamenjenek a lakcímükre, azaz, oda ahol laknak.


Ha nem akarnak, mert csak, vagy nem is ott laknak, akkor meg jelentkezzenek ki, jelentkezzenek be ott, ahol igazából laknak, és máris szavazhatnak levélben az igazi lakóhelyük szerint.

2021. febr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
100%

#38 Teljesen mindegy hogy 1 jelölt lép vissza egy noname szervezet támogatásával vagy 27 jelölt esik ki valamelyik nagy párttól, a törvény úgy szól, hogy a jelölt nevét le kell húzni a szavazólapról ha a választás megkezdése előtt esett ki. Bárhány ilyen jelöltet is kell lehúzni akkor is csak úgy lehet megtenni ha nem nálad van a papír a borítékban hanem a szervezetnél akinek ezt joga van lehúzni a szavazólapról.

Egyszerűen ez a törvény a választásról. Hiába téged nem érdekel, hogy visszalép a kétfarkúak jelöltje a körzetedben, ha te éppen arra a jelöltre akartál szavazni, akkor ezzel elveszik a szavazatod. Mert nem tudhatod hogy másra kellene szavaznod - mondjuk a demokrata párt jelöltjére inkább, hogy érvényesülhessen a te akaratod.

Nem vagy akadályozva a választási jogodban, mert 1. lemondhatsz a magyar lakcímedről és akkor te is szavazhatsz levélben 2. odamehetsz a konzulátusra és akkor szavazhatsz ahogy akarsz 3. hazautazhatsz, hiszen azért van állandó lakcímed mert szoktál hazautazni, ott meg elmehetsz a szavazókörbe mint mindenki más.

Pont azzal lenne korlátozva a szavazójogod, ha neked egy elavult szavazólapon kellene szavaznod aminek akár a fele is érvénytelen lehet már a visszalépések miatt addigra.

2021. febr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!