Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma van a kommunizmus áldozatai...

Ma van a kommunizmus áldozatainak emléknapja. Te hogyan emlékeztél?

Figyelt kérdés
2021. febr. 25. 18:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
37%
Nekem van miről.
2021. febr. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
Sehogy. Senkit nem ismertem, aki a kommunizmus áldozata lett, hogy emlékeznék akkor?
2021. febr. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
7%

Emlékezetem magamat, hogy soha ne szimpatizáljak semmivel ami balról jön.

De lehet este nézek egy dokumentumfilmet a témában

2021. febr. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
Még jó, hogy a jobbos fideszben van a legtöbb exkomcsi
2021. febr. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, ahogyan holokauszt, Trianon, és még száz másik emléknapról sem emlékszem meg.
2021. febr. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
8%
Liberálisként vagyis kultur-marxistaként nem látom olyan negatívan a kommunizmust, Lenin vagy Mao vagy esetleg Pol Pot igenis nagy tanítók voltak ha a filozófiai részét nézzük, sajnos a gyakorlatban sok gaztettet követtek el ezt elítélem, de filozófiai szinten igazuk volt pl a Harmadik Világ felemelésében, a rasszizmus elleni harcban, kevesen tudják de az első nőjogi mozgalmak is tőlük erednek, vagy a fasizmus elleni harc. Szerintem mi liberálisok pozitívan tekintünk a kommunizmusra és a kommunista vezér alakokra, úgy is hogy elítéljük a katasztrofális megvalósítását a az egyemlősséget és szabadságot hirdető pozitív marxizmusnak.
2021. febr. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
67%
Sokat olvasok mostanában a témában, már amennyiben ez megemlékezésnek számít. Amúgy 6-os, remélem ez csak tréfa részedről, habár elég rossz ízű... Filozófiai téren is elhasalt a marxizmus-leninizmus-maoizmus, nem csak gyakorlati téren! Az hogy még ma is vannak híveik, az csak azért lehet, mert egyesek nem hajlandók megtanulni a történelmet, vagy úgy tesznek, mintha az "nem is úgy lett volna"... Pedig úgy volt! A kommunizmus "egyenlősége" és "szabadsága" semmi egyéb, mint beetetés. A rendszerben elvi alapon nem lehet senkinek sem egyéni szabadsága, mert akkor összeomlana a rendszer, az egyenlőség pedig annyit tesz, hogy egyenlően nyomorog és reszket mindenki (vagy kussol), kivéve a pártelit egészen vékonyka rétegét. Ne tévesszenek meg a szivárványon túli világról szóló gyönyörű szlogenek.
2021. febr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
54%

#7

Sajnos tömegeket sikerült anno ezzel beetetni.

2021. febr. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Borzalmas az itt egymàsnak-menés és a gyűlölet.
2021. febr. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

#6


Én magam is liberális vagyok,de nem kommunista. Maga a kommunizmus egy szép gondolat,csupán kivitelezhetetlen. A kommunizmus emléknapja pedig egy diktatúra áldozatainak állít emléket,akiket halálra kínoztak,megnyomorítottak,kivégeztek.



A kérdésre válaszolva pedig:

Van ősöm aki ebben az időszakban veszítette életet,vagy szenvedett súlyos károkat,ezért temetőbe megyek.

2021. febr. 26. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!