Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Külföldön élú magyarok: mi...

Külföldön élú magyarok: mi volt az oka annak, hogy külföldre költöztetek? Bevált az élet, elégedettek vagytok, van honvágyatok?

Figyelt kérdés

#FIDESZ #politika #külföld #külföldrőldolgozók #jobbmegélhetés
2021. márc. 6. 00:46
A kérdező szavazást indított:
Jobb megélhetés
Kilátástalanság Magyarországon
Elviselhetetlen politikai légkör
Kevésbé korrupt kormány
Külföldi szerető
Külföldi nyelv megtanulása
Több munkalehetőség
Magasabb fizetés
Gyerekek számára jobb lehetőségek hosszútávon
Egyéb
27 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%

Anyagilag elégedett vagyok, de mindig kívülállónak érzem magam. Meg elég kiábrándító volt felismerni, hogy Magyarországon jobb EÜ ellátást kapok mint Angliában. A termékekből nagyobb a választék, de ezzel sem sokra megyek, mert nem vagyok egy fogyasztásra beprogramozott hülye droid. A honvágy napi szinten előjön. Az meg tökre lehúzó, hogy rengeteg angol sík hülye a történelemhez, és fogalmuk sincs, hogy melyik ország kb hol lehet Európában. Csoda, hogy a franciákat meg a spanyolokat és németeket tudják. Amint megvan a pénzem egy önálló magyarországi lakásra, tépek hazafelé.

Számomra csak egy előnye van: több a lóvé.

2021. márc. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%
Ugyan én MÉG nem vagyok külföldön de erősen tervben van a közeljövőben, pláne ha jövőre is marad ez a kormány, és a válaszlehetőségek kb. mindegyike miatt, a szeretőset leszámítva. Az nincs külföldön, minden más viszont igaz az opciók közül: jobb életkörülmények, magasabb bérek, jogállam, barátibb légkör, mérföldekkel jobb hosszútávú kilátások...
2021. márc. 6. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
28%
Én 15 éves vagyok nemsokára 16... Még soha nem dolgoztam Magyarországon (nem is tervezek) és remélhetőleg nyáron Ausztriában fogok elkezdeni melózni (és később is). "Magyarország jobban teljesít!!"
2021. márc. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
Külföldi férjecske
2021. márc. 6. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
22%
egyes, te milyen ronda alak lehetsz, hogy a gonosz Orbán rezsimet meg sem említetted a kiköltözésed okaként, sőt, vissza is jönnél ebbe a szennybe, ejnye-ejnye
2021. márc. 6. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%
Nekem meg külföldi feleségecske, illetve az életkörülmények is jobbak, de azért honvágyam van.
2021. márc. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%
Az emigráltakban egyetlen közös vonás van: szülőhazájuknak - valamilyen ok(ok)nál fogva - meggyengült a vonzereje.
2021. márc. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Építőmérnökként nekem a hazai építőipar túlságosan vadkelet. Meguntam. Megérte agyon támogatni ezeket a cégeket hazai ágazat és nemzeti érdek alapján. Olyan mint egy bűzös mocsár ez az iparág. De aztán ez a saját véleményem.
2021. márc. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
8: csak mint laikus látom a magyar építőipart. Kinézetre és látszólag a tetszetős épületek gombamód szaporodtak és szaporodnak ma is. Látványosan Budapesten, ahol irodaházak és lakóházak is sorra épültek-épülnek, főleg a XIII. kerület angyalföldi részén, és a Szerémi úton látom. De teljesen megváltozott a képe Balatonszéplaknak is, a volt újságírói üdülők részén. Az Erkel Ferenc utcában és a Deák Ferenc sétányon sok új többszintes üdülő épült, utóbbin egy-egy új épület balkonjáról közvetlenül a Balatonba lehet köpni.
2021. márc. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%

4 éve költöztünk Németországba, mert nem láttuk Magyarországon a lehetőséget arra, hogy az amúgy szerintem nem túl nagyra törő álmainkat megvalósítsuk (családi ház, új autó, kiegyensúlyozott családi élet gyerekekkel).


Azóta kint alakul az életünk. Egyre több a barátunk, megtanultuk a nyelvet, mindkettőnknek jó munkahelye van, ahol elégedettek velünk. Most fogunk a bankkal tárgyalni arról, hogy hogyan lesz házunk. Ergo a terveink szépen alakulnak.


Viszont ma már más okból nem szívesen költöznénk haza: itt sokkal nyugodtabb a légkör. A melóban nem hajtják ki a belünket, az emberek nem olyan feszültek. Kevésbé szól bele a politika a mindennapokba.

2021. márc. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!