Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mért nem állítsák vissza a...

Mért nem állítsák vissza a sorkatonaságot, mikor az jó?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a magyar társadalomban negatív mégitélése van a sorkatonaságnak. Mert mielőtt eltörölték, az minden volt, csak katonaság nem. Számos jótékony hatása van a sorkatonaságnak. Először is növeli a hadsereg erejét, ami a számokat tekintve szátnya állapotban van. A férfiak a katonaságtól lesznek igazi férfiak, ezért a társadalomra is jótékony hatással van. Különösen jót tenne ez a városi fiataloknak, melyek között több nő van már mint férfi. Nem a fiatalság ellen vagyok, kell a buli, kell a szórakozás, de kellene a katonaság is. Annak minden alapértéke amit az embereknek ad, és minden ami azzal kapcsolatos. Jó hatással lenne azokra a fiatalokra akiknek abból áll az élete, hogy délig alszik, gépezik, bulizik mindezt a szülei nyakán.

Természetesenn a professzionális katonaság is megmaradna, illetve ezzel együtt önfenntartóvá is lehet tenni a katonaságot.



2021. márc. 15. 13:14
1 2 3 4 5 6
 21/57 A kérdező kommentje:
Ha önfenntartó lenne nem az adó fizetők pénzén lennének eltartva a katonák. Mint mondtam, önfenntartó szigorú katonaságot kellene csinálni.
2021. márc. 15. 14:07
 22/57 anonim ***** válasza:
72%

Ha a köznevelés meghosszabbítását látod a katonaságban akkor nem lehet, hogy inkább a közoktatást kéne megreformálni, hogy el tudja látni azt a szociális feladatot amit elvársz tőle?

A Magyar Honvédség szerintem a háta közepére se kívánja, hogy a te "elnőiesedett városi fiataljaidat" keljen pesztrálnia, örülnek, hogy a sorkatonaság eltörlésével megszabadultak ettől a tehertől és szakmai feladatokra koncentrálhatnak.

2021. márc. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
66%
Önfenntartó szigorú katonaság. Értem. Csak azt nem értem, hogy ennek az ún. önfenntartó szigorú katonaságnak miből lenne bevétele. De biztosan ezt is tudod.
2021. márc. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 A kérdező kommentje:
22. Nagyon örülhetnek. A közbiztonság a létszám hiány miatt nem a legmegfelelőbb, határőrökből hiány van, katonákból hiány van. Ez látszik a statisztikákon is.
2021. márc. 15. 14:13
 25/57 A kérdező kommentje:
23. Ugyanúgy az állam adná a pénzt, azzal a különbséggel hogy például a katonák élelmezésére és egyéb költségekre nem kellene pénzt fordítani. Így rengeteg pénzt megspórolnának.
2021. márc. 15. 14:14
 26/57 A kérdező kommentje:
25-höz De a honvédség tulajdonában álló földek segítségével még pénzt is tudnának termelni.
2021. márc. 15. 14:17
 27/57 anonim ***** válasza:
68%
Legyen inkább Soroskatonaság. XD
2021. márc. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
76%

Már megint egy elmebeteg. Hosszú hétvégére hazaengedik őket anyucihoz?

Felejtsd már el ezt a kötelező sorkatonaságot a többiekkel együtt, te nagybetűs idióta!

2021. márc. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
63%
Egyáltalán nem jó a mai világban.
2021. márc. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
74%
Persze hogy nem! Nézd meg mi lett az egykori sorkatona-kiképző őrmesterekből! Egy részük megőrült, másik részük meg kocsmabútor lett. Normális egy sem. Szükség van erre?
2021. márc. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!