Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mért nem állítsák vissza a...

Mért nem állítsák vissza a sorkatonaságot, mikor az jó?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a magyar társadalomban negatív mégitélése van a sorkatonaságnak. Mert mielőtt eltörölték, az minden volt, csak katonaság nem. Számos jótékony hatása van a sorkatonaságnak. Először is növeli a hadsereg erejét, ami a számokat tekintve szátnya állapotban van. A férfiak a katonaságtól lesznek igazi férfiak, ezért a társadalomra is jótékony hatással van. Különösen jót tenne ez a városi fiataloknak, melyek között több nő van már mint férfi. Nem a fiatalság ellen vagyok, kell a buli, kell a szórakozás, de kellene a katonaság is. Annak minden alapértéke amit az embereknek ad, és minden ami azzal kapcsolatos. Jó hatással lenne azokra a fiatalokra akiknek abból áll az élete, hogy délig alszik, gépezik, bulizik mindezt a szülei nyakán.

Természetesenn a professzionális katonaság is megmaradna, illetve ezzel együtt önfenntartóvá is lehet tenni a katonaságot.



2021. márc. 15. 13:14
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
100%

Válaszolok, hátha elfogadod az érvelésem.

A szocializmusban nem volt sok értelme a sorkatonaságnak. Az újoncokat jól becsicskították, cserébe megtanulhatták hogy kell századjára is felmosni a padlót. Mint az előttem szóló is írta, nem volt sok olyan egység ahol értelmes munkát végeztek, kivéve a radarosok meg a határőrök, ők többet kaptak mint 13 töltény, és jobb volt a felkészültségük is.

Az önellátás nem lenne hülyeség, régen a jutasi altisztin is működött.

Szerintem attól nem lesz valaki emberibb, ha katonának megy, mondom hogy én is az akarok lenni, ez minden álmom.

Valóban alacsony a honvédség létszáma, de inkább legyen egy marék elhivatott, jól felszerelt és szakértő állomány, mint egy rakat ember aki soha nem akarná ezt csinálni és unottan vagy utálattal fordulna a rábízott feladathoz.

Aki nagyon katona akar lenni az bármikor bevonulhat illetve ott vannak az önkéntes szolgálati módok.

2021. márc. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
100%

#51 Igen. Sokan nem értik meg hogy a katonaságnak nem az a célja hogy bármiféle nevelést pótoljon amit a saját szüleik nm voltak képesek megcsinálni a fiataloknál, hanem hogy megfelelő védelme legyen az országnak és olyan emberek legyenek katonák, akik hivatásuknak tekintik ezt és nem kényszeredett feladatnak.

Az, hogy mennyi katonára van szükség, az mindig lehet vita tárgya. De jelenleg Magyarországon semmi nem indokolja a sorkatonaságot. A katonaság legyen először a védelem mellett egy tudáscentrum is, ahol nem csak azokra van szükség akik olyanok mint a sorkatonák, meg azokra akik utasítják őket - hanem legyen magas szintű az orvosi, térképészeti, műszaki és egyéb része is (most sem rossz, nem azt mondom), és akkor érdemes lesz egyre több embernek ezt a hivatást választania.

2021. márc. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
86%

Ok boomer


Szidjad a fiatalokat, de a te fajtád a kocsma bútor, te szerencsétlen

2021. márc. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:

Végre feladta :D


Látszik egyébként, hogy tipikusan kitart egy vélemény mellett de ha valaki nem ért vele egyet akkor az hülye.

2021. márc. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
Ezt a sok hülyeséget te se hiszed el ugye? Hidd el hogy több a hazaszeret a mai fitalaokba mint benned mivel pont azért ellenzik a sorkatonaságot mert nem akarnak egy olyan generációt se saját magukat úgy látni hogy begyepesedett megroppant vén f@szok legyenek mint te
2021. júl. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:

#17: "Önfenntartó katonaság"

Ilyen részlegesen volt annak idején: az el nem fogyasztott, illetve maradék kaját mosléknak használva disznókat neveltek. És a savanyúkáposztát, ami szinte minden étkezéshez járt, szintén házilag állították elő. De nekem legjobban a babgulyás ízlett, amit kivonuláskor a helyszínen főztek, amúgy a főleg hentesekből kiképzett szakácsok csapnivalóan főztek.

2022. okt. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:

#53: "Szidjad a fiatalokat, de a te fajtád a kocsma bútor, te szerencsétlen"

Azért a te fajtádsem kutya a huszasával fogyasztott pink shut-okkal. Az én időmben a lányok nem vedeltek, legfeljebb egy bon-bon meggyet, vagy tojáslikőrt ha megittak.

2022. okt. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!