Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mért nem állítsák vissza a...

Mért nem állítsák vissza a sorkatonaságot, mikor az jó?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a magyar társadalomban negatív mégitélése van a sorkatonaságnak. Mert mielőtt eltörölték, az minden volt, csak katonaság nem. Számos jótékony hatása van a sorkatonaságnak. Először is növeli a hadsereg erejét, ami a számokat tekintve szátnya állapotban van. A férfiak a katonaságtól lesznek igazi férfiak, ezért a társadalomra is jótékony hatással van. Különösen jót tenne ez a városi fiataloknak, melyek között több nő van már mint férfi. Nem a fiatalság ellen vagyok, kell a buli, kell a szórakozás, de kellene a katonaság is. Annak minden alapértéke amit az embereknek ad, és minden ami azzal kapcsolatos. Jó hatással lenne azokra a fiatalokra akiknek abból áll az élete, hogy délig alszik, gépezik, bulizik mindezt a szülei nyakán.

Természetesenn a professzionális katonaság is megmaradna, illetve ezzel együtt önfenntartóvá is lehet tenni a katonaságot.



2021. márc. 15. 13:14
1 2 3 4 5 6
 41/57 A kérdező kommentje:

39. Mi ebben a baromság? Meg tudom indokolni mit miért támogatok, mit miért gondolok így. Ha nem értesz valamivel egyet, akkor mond el, ne pedig itt mocskolódj.


Sorkatonaságnak sok pozitív hozadéka van, úgy az államnak, úgy az embereknek. Meg lehet úgy szervezni, hogy ne gátolja a tovább tanulást és maradna még rengeteg éved tanulni is. Szerintem a mai fiatalok sokszor nem is tudnak mit kezdeni magukkal. Egyre többen zárkóznak be 4 fal közé, vagy csapják teljesen szét magukat, hogy aztán teljesen kiégjenek.

2021. márc. 15. 17:22
 42/57 LazyJones ***** válasza:
90%

"Látszik hogy te sosem voltál katona, és az itt kommentelők közül senki sem."


Voltam katona, és te egy barom vagy. A kettő között ne keress kapcsolatot, mert nincs.

2021. márc. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 A kérdező kommentje:
Pedig látszik hogy köze sem volt az igazi katonaságoz.
2021. márc. 15. 17:26
 44/57 anonim ***** válasza:
82%
Megtudhatom, hogy mi az oka annak, hogy Ön ennyire gyűlöli a fiatalokat?
2021. márc. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 A kérdező kommentje:
Nem gyűlölöm őket. Mindenki volt fiatal, én is az vagyok, azt gondolom van hova fejlődni.
2021. márc. 15. 17:38
 46/57 A kérdező kommentje:
Én a katonaságban látom a kiutat.
2021. márc. 15. 17:38
 47/57 hypno ***** válasza:
100%

#46


Te nem tudod mit beszélsz.


Nekem 18 hónap jutott a te kiutadból. Életem legimpotensebb másfél éve volt. Ráadásul nettó szívás az egész. Amíg be nem hívtak katonának, addig egy csomó munkahelyre nem mehettem dolgozni, nem kaphattam hitelt.

És semmilyen kiképzés nem tesz katonává olyanokat, akik nem akarnak katonák lenni, csak belekényszerítik őket, hogy a hivatásosoknek ne kelljen dolgozni.

2021. márc. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
82%

Én még voltam.Sok értelme nem volt.

A lényegét 1 hónap alatt le lehetne zavarni (alap lövészet,robbantás,alaki foglalkozás).

Max 2-3 hónapra engedném,de a lányok számára is mint Izraelben.

2021. márc. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
100%

Ami sorkatonaság volt, nem sok értelme volt ... nekem. Akadt egy-két alakulat, pl. rakétaegységek, amik valamelyest hadrafoghatók voltak, meg néhány rádióállomás - pl. a Normafánál, a többi smafu.

24 hónapra vonultattak be, "szolgálati helyem" előre lebeszélve, ami természetesen Budapest volt, ha ott laktam. Leszámítva az alapkiképzés időszakát az esküig, amíg a laktanyában voltam, utána ezredparancs szerint szombat 10:00 órától csütörtök 23:00 óráig állandó eltáv. Pénteken leadtam egy 24 órás őrszolgálatot - kölcsön AKM-el - szombat reggelig, aztán ismét usgyi. Így összesen 18 hónapot voltam távol, közben 5 alkalommal külföldön (edzőtáborok és mérkőzések). Tizenegy hónap után a hadkiegben mondták, ne adjam már vissza a személyi igazolványom, tartsam azt magamnál. Így 13 hónapon át simán jártam-keltem Budapesten civil ruhában.

2021. márc. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim válasza:
100%
A katonaság nem mindenkinek való. Továbbá egy ilyen kaliberű hivatást nem civilek besorozásával kell megvalósítani.
2021. márc. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!