Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell várni az ország...

Miért kell várni az ország újranyitásával a 65 év felettiek beoltására? Miért nem kérik meg őket, hogy most 2 hónapig ők maradjanak otthon?

Figyelt kérdés
Orbán Viktor kijelentette, hogy a gazdaság újraindításával meg kell várni, amíg minden 65 éven felülit beoltanak, aki regisztrált. Ahelyett, hogy mindenkit büntetnek a korlátozásokkal miért nem kérik meg a még nem oltott 65 éven felülieket, hogy maradjanak otthon, és miért nem kapnak egy dedikált vásárlási idősávot mondjuk heti 3 nap, 2 órában, amikor mehetnek vásárolni?
2021. márc. 23. 16:20
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
24%

#1


Akkor szimplán csak képtelen vagy észrevenni az iróniát a válaszodban, hisz az elejétől fogva kifejezetten a veszélyeztetettek miatt tették tönkre egy rakás ember életét a korlátozásokkal..

2021. márc. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:

"#1


Akkor szimplán csak képtelen vagy észrevenni az iróniát a válaszodban, hisz az elejétől fogva kifejezetten a veszélyeztetettek miatt tették tönkre egy rakás ember életét a korlátozásokkal.."


Azt nem te mondod meg, hogy a saját válaszomban mit kéne észrevenni. A magyar szarik a másikra, az öreg is de a fiatal is. Amennyiben a fiatal mehet bárhová, ne fusson össze az öregekkel. Viszont akkor az öregek mikor mehetnek ki az utcára, hogy ne fussanak össze a fiatalokkal, akik közt jóval több lenne agy a fertőzött? Én fiatalként korlátozáspárti vagyok, kivéve a hülye korlátozásokat, amik vannak ma bőven na de a korlátozás egy járványkor kell. Igazából a korlátozáspártiak nem akarnak otthon rettegni, ti akarjátok őket bezárni.

2021. márc. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
96%

Annyira "meg akarják védeni az időseket",hogy a fiatabbakat korlátozzák!

Olyan "logikus" intézkedés, mintha adnának a sz.arn.ak egy pofont!

2021. márc. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
86%

Ha annyira fontos az idősek egészsége, akkor mért nincs lassan egy éve orvosi ellátás a szakrendelőkben?


Egy nagy kamu, ha segíteni akarnának, nem 1%-os nyögdíjemelést adnának, hanem többet, az inflációhoz igazodva, hogy a nyögdijasok is tudjanak vitamint és gyümölcsöket venni...


De ugye az oltás az nagyobb biznisz, főleg ha a mellékhatások következtében fel dibják az idősek a talpukat. Akkor már egy nyögdîjjal kevesebb...

2021. márc. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
73%

“Igazából a korlátozáspártiak nem akarnak otthon rettegni, ti akarjátok őket bezárni.”


Gondolom a tömött sparban jobb akkor mint otthon, ott a kilométeres sorban ezek szerint nem terjed a vírus, úgyhogy nagyobb biztonságban van mind Marika néni, mind Gyula bácsi.

2021. márc. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
100%

"Ha annyira fontos az idősek egészsége, akkor mért nincs lassan egy éve orvosi ellátás a szakrendelőkben?"


Hogyne lenne, édesanyám is volt. Csak nem úgy megy, hogy odasétálnak és tömörülnek, hanem időpontot kell kérni.

2021. márc. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
84%
Ahogy a 15-ös mondja. A bevásárlóközpontokban, sőt a tömegközlekedésen a tömött buszokon köztudattan nem veszélyes a vírus.
2021. márc. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
46%

"“Igazából a korlátozáspártiak nem akarnak otthon rettegni, ti akarjátok őket bezárni.”


Gondolom a tömött sparban jobb akkor mint otthon, ott a kilométeres sorban ezek szerint nem terjed a vírus, úgyhogy nagyobb biztonságban van mind Marika néni, mind Gyula bácsi."


Tudod a Spar élelmiszert árul, az létszükséglet, oda menni kell. Nyilván ott is terjed, csak az sokkal inkább létszükséglet, mint a szórakozóhely. Ez ugye eddig világos? Ugye az is világosd, hogy ha valaki csak tömegközlekedéssel tud menni, anélkül nem tud menni sehová? A szórakozóhely milyen létszükségletet elégít ki? Ha nem baszol be hetente, meghalsz? Mert ha nem eszel kenyeret, akkor igen. Ha ezt nem fogjátok fel hónapok óta, ti akartok diktálni? Mellesleg ha az idősek védelme kamu, akkor az is kamu, hogy titeket érdekel a másik sorsa. Még nem is lehet látni az oltások mellékhatását de ti már konteóztok, hogy abba fognak belehalni, holott kovidba sokkal többen haltak már meg.


Valójában a korlátozásellenesek a leginkább szélsőségesek itt. Mit mondok én, korlátozáspártiként? Bírja ki mindenki ameddig a veszély jelentősen lecsökken, és majd akkor lehet bárhová menni (nyilván nem bárhová), addig meg a jelen lehetőségekkel gazdálkodjunk. Mit mond a korlátozásellenes? Maradj bezárva a 4 fal közé. Valójában ők még sokkal jobban el akarnják nyomni a másikat, mint amennyire ők vannak. Ha tetszik ha nem, én korlátozáspárti vagyok, és nem lesz itt nyitás egymahamar az tuti. Nyilván a fölösleges intézkedésekkel nekem is bajom van, viszont önmagában kell a korlátozás. Ja és az nem fölösleges, hogy vehetsz magadnak kenyeret.

2021. márc. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
25%
Konkrétan egy lezárásellenes nem veszi észre, hogy a bolt, ahol élelmiszert árulnak nicns egy szinten a diszkóval létfontossági ügyben? Ez tényleg nem tűnik fel nektek? Mert lepontozni azt nagyon tudtok, csak éppen gondolkozni nem. Ha valaki a konditerem ellen érvelt, azonnal letolták a picsába és elhitték, hogy csak olyan ember akarhatja a termek további bezárását, aki sose járt ott. Rám is ezt írták, pedig évek óta rendszeren jártam edzőterembe, na ennyit tudtok ti gondolkozni, semmit. A konditeremről is bemesélik, hogy létszükséglet és ki kéne nyitni, ccsak nagyon nem az. A propaganda szöveg szerint az nem veszélyes, ott rendszeresen fertőtlenítenek, holott én sok év alatt sose láttam olyat, hogy az ott lévő emberek minimum fele fertőtlenítene. Mellesleg ha a járvány terjedése a lényeg, egy szórakozóhelyen ahol izzadtan szelfizel ölelkezve a másiokkal, sokkal jobbaan terjed a vírus, mint maszkban a sparban.
2021. márc. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó itt nem a létszükségletről van már szó, hanem arról, hogy a rengeteg kisvállalkozó orrba szájba veszi fel a személyi kölcsönöket, hogy legyen miből enni. Nem diszkózni akarunk, hanem normális életszínvonalat az éhezés helyett. Vagy szerinted Marika néni a szomszéd varrónő is bulizni akar, azért akarna nyitást? Nem véletlenül azért, hogy legyen miböl ételt rakni az asztalra??
2021. márc. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!