Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok azt, hogy egész...

Támogatnátok azt, hogy egész évben lehessen venni és használni tűzijátékokat, petárdákat?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 4. 15:34
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
72%
Inkább azért van betiltva mert k*rvanagy hiábavaló fasság durrogtatni és ezzel másokat idegesíteni, ijjesztgetni vagy akár balesetet vagy tüzet okozni.
2021. júl. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
84%
A körülöttünk lévő országokban ebből nem csinálnak virtuskérdést. Itt mindenki mindenkinek a dolgába bele akar pof. Mindezt tehetség, hozzáértés és szakértelem nélkül! Magyar nép rettentően intoleráns. Akiknek a legjobban nem tetszik, valahogy rengeteg gondot okoznak másban is ugyan így másoknak. Oda kell vágni jobban az asztalra és máris nincs az hogy nem lehet! Írta valaki és egyet kell hogy értsek, lopás, rongálás ilyen ügyeknél van pofája megkérdezni a hatóságnak hogy büntetlenül el engedjék e a tettest! Folyamatos visszaeső rongáló, tolvaj kap 30.000 Ft os pénzbírságot, petárdáért meg 150.000 Ft-os birság. Már minden hülyét minden féle pozícióra beraknak mert a normális szakemberek, fiatalok menekülnek az országból. Pofátlanul hülyének nézik a fiatalságot.
2021. júl. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 Jake Paul ***** válasza:
100%
Minden k*rvanagy hiábavaló fasság ! Egy lufinak mért örülsz ennyi erővel? Dohányozni mért lehet? És ha engem idegesít a kutyaugatás akkor ahogy kedves 41 es mondja akkor nem kell eltűrnöm a lakótelepen sem igaz?
2021. júl. 14. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
Abban igazad van, hogy a kutyaugatás is egy hiábavaló zajszennyezés, a bagózás is fasság, a lufi viszont nem jó példa, mert nem robban, max kipukkan, de annak se örülök. Csak épp a petárda veszélyes is, és túl lépi azt az inger határt amit még el kell viselnie az embernek. Miért szerinted az lenne a jó, ha mindenütt dobálnák éjjel nappal a petárdákat? Gondold már át.
2021. júl. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 Jake Paul ***** válasza:
100%
Nem éjjel nappal dobálnák érdekes módon máshol sem dobálják éjjel nappal szlovákoknál cseheknél, lengyeleknél sem , pedig ott még legális is egész évben bármikor ,A petárda sem veszélyes ezeket a régi dörzsfejes petárdákat majdnem mindenhol betiltották főleg nagyobb kaliberekben, egy gyújtó zsinorós biztonságos alternatívánál a gyújtó zsinort meggyújtod eltávolodsz és az akkor robban ami megvan határozva a használati utasításban ( Ez a petárda típus akkor veszélyes ha hülye vagy hozzá pl egy kés vagy egy olló szintén az ha hülye vagy hozzá ( ennél az ujabb típusnál pontosan megvan határozva a késleltetés ideje nem robban hamarabb mert ez már nem a régi dörzsölős.
2021. júl. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 Jake Paul ***** válasza:
petárdákat külföldön pyrotechnikai szak boltokban lehet főleg venni 18 éven felől a kettes kategóriásakat majd a hármast 21 éven felül (meg ugye lehet még venni különböző pyrocégektől neten de ide is csak az megy fel aki hozzá értő a témában és tudja mit akar ( momentán nincs az hogy bemész egy vegyesboltba és ott a petárda bárkinek , nem úgy árulják mint egy ördögpatront ápíszban : 2003 ban is ez volt a gond a legalizálásnál nálunk minden jötment boltnak megadták az engedélyt anno hogy petárdát áruljon nem dobozra hanem darabra árulták pár ft ért persze hogy az utolsó hülye gyerek is így hozzájutott és dobálta több hónapig a lakótelepen! Csak hát a magyar az hülye egyszerűbb volt a terméket okolni mindenért 2005 ben pedig csak okosabbnak kellett volna régen is lenni pl nem engedni mindenkit hogy árulja ! Nem darabra 1-2 ftért árulni egy szálat! És nem 14 éven aluliaknak eladni mint egyes kategóriás pyrotechnikai eszköz csodálkoztam is ezen a szlovákoknál is mindig kettes kategória volt a petárda az az 18 éven felül.
2021. júl. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
56%
Kedves Jake Paul, már csak azt magyarázd el miért szeretnél ennyire petárdázni, mi benne a jó? Durran egyet és jónapot ez akkora élvezet, vagy akkora űr keletkezik az életedben ha nem petárdázhatsz? Ha adrenalin löketet akarsz ezer más módja is van ami nem jár zaj és füst hatással és nem zavarsz vele másokat, és még tiltva sincs.
2021. júl. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
82%
47 igen ez így van akkora űrt tud okozni! A petárda olyan pirotechnikai eszköz amiek az élményét igazából semmilyen pirotechnikai eszköz nem adja vissza. A jó petárda szó szerint olyan mint a jó sex, vagy a rendszeres maszti. És kb olyan mintha azt mondanák hogy arról mondj le! Fiatal koromban úgy írtam le a petárdatilalmat, hogy a nagyfokú szenvedélyes élvezet amit megvonnak tőlünk. A rendkívül erős fényű és hangú petárdákra gondolok. Olyanok mint a drog, ritka tiszta feldobódási élményt tudnak okozni. Akik a 80 as és 90 es években voltak fiatalok azok tudják hogy akkoriban 7. és középiskolás korú fiu fiatalok körében nem volt egy sem aki nem petárdázott. 100db os kalózhajós zöld 0.3g hatóanyaggal. 2007 után az első fizetésemből egy 100.000ft os platina elektródát vettem és évekig tanultam kémiát hogy reprodukálhassam a kicsi zöldet. Akkor voltam 18 évnél fiatalabb, ma 35 körül járok. Olyan élményt ad hogy azóta is csinálom. A KClO4, KClO3 a petárdák heroinja, ha egyszer valaki rákap kevesebbel neméri be! A gyári már nem is tudna hasonló élvezetet sem nyújtani mint egy jó kis házi petkó. Azért kezdtem el mert a pici zöld minősége akkor romlott, a piaci árusítás is kezdett eltűnni. Nem voltam hajlandó róla lemondani! Ma aki külföldről rendel petárdát, az később is fog. Aki egyszer rákap az ízére, nincs az a törvény ami gátat szab neki. Ha jó kedvű vagy, vagy rossz kedvel mész petárdázni, mindegy mert olyan kizökkentő ereje van hogy a feldobódás garantált! A tűzijátékok hasonlót sem tudnak!
2021. júl. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
0%
Hmm, hát szerintem amiket leírtál nem igazán egy egészséges mentális vagy pszichés állapotra utal. Szerintem jobban jársz ha orvosi segítséget veszel igénybe, mielőtt durvább lesz a helyzet.
2021. júl. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
100%
49 Nézz meg Youtubereket és akik evvel foglalkoznak. Ha valaki azt is mondta hogy leáll vele mert mondjuk törvényileg „rizikós” beszerezni ugyan úgy fojttatta. A fiataloknál aki egyszer belefog sokaknál olyan lesz mint a húsvét vagy a karácsony. És ha azt kéred mondjon le a szilveszteri petárdáról az olyan mintha azt mondanád, mondjon le a karácsonyról vagy a húsvétról. A 90 es években semmi nem volt legális és mégis megállíthatatlanul vették a piacokon feketén. Akik házilag csináltak profin ilyesmit és akár bírósági ügy lett belőle, ugyan úgy fojttatta mindegyik utána. Külföldi webshopokból egész évben viszik ezeket a dolgokat mint a cukrot! Mostmár évközben egyre divatosabb egy kis nappali petárdázás az erdőben. Ott már egy 50 grammos petárda alap. Statisztikailag bizonyított hogy ez pont olyan dolog amiről az emberek bemondásra nem mondanak le. Megveszik rendszeresen akár legális, akár nem. Az általános iskolában 7-8 évfolyamban a 90 es évek végén nem volt egy fiú gyerek sem aki nem dobálta.
2021. júl. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!