Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha 2007-ben nem törölték...

Ha 2007-ben nem törölték volna el a vizitdíjat,jobb lenne most az egészségügy?

Figyelt kérdés
Én több embertől is azt hallottam akkoriban hogy jó a vizitdíj mert így legalább csak azok mennek orvoshoz akiknek tényleg muszáj,nem kell annyit várni a rendelőben,hogy az ember bejusson az orvoshoz.Meg olyat is hallottam,hogy ki lehet bírni alkalmanként azt a 300 ft-ot,egy üveg kóla ára.Jó volt hogy volt a vizitdíj?Kár hogy eltörölték?

2021. ápr. 8. 10:28
A kérdező szavazást indított:
Jó volt amikor vizitdíjat kellett fizetni
Nem volt jó a vizitdíj,jó is hogy eltörölték.
18 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
58%
Igen
2021. ápr. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
1 arra gondolsz hogy nem lenne hosszú várólista és nem kéne magánrendelőbe járni megfelelő ellátásért?
2021. ápr. 8. 10:37
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az, hogy az orvos fejpénzt kap tőled, egy nagyon jó ötlet volt, mert

1. Tényleg érdeke, hogy minél több beteget ellásson

2. Érdeke, hogy ne menj át másik háziorvoshoz

3. Neked érdeked, hogy ne járj többször orvoshoz, mint szükséges, mert te fizeted

4. Ha túl gyakran hív vissza/nem foglalkozik veled, akkor át tudsz menni másik orvoshoz.


Viszont szerintem az a szabályozás, főleg vidéken, nagyon átgondolatlan volt.


1. Nem biztos, hogy mindenki el fog járni orvoshoz

2. Nem biztos, hogy az orvos nem a szívesen fizető betegek nem fogják fölöslegesen terhelni az orvosokat

3. Nem biztos, hogy a betegek el fognak menni orvoshoz (így is sokan nem mennek)

4. Vidéken nem tudnak orvost választani az emberek


Az alap ötlet viszont szerintem nem rossz.

2021. ápr. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
3 szerinted sem volt sok az a 300 forint? Legalább nem cukros édességet meg üdítőt vett rajta az ember?
2021. ápr. 8. 10:42
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Volt, akinek sok volt és volt, akinek kevés volt.


Ha valaki segélyből élt, akkor sok volt, ha valaki havi 1 millió fölött keres, akkor meg kevés.

2021. ápr. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy az orvosi oldalról szerintem kevés volt, államilag hozzá kellett volna csapni még valamennyit.
2021. ápr. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Már akkor is sokan mondták hogy cigire piára van pénz de 300 forintot nem bírnak ki?
2021. ápr. 8. 10:49
 8/21 A kérdező kommentje:
3-as Te nem keverted össze a vizitdíjat a hálapénzzel?A hálapénz az orvos zsebébe megy,a vizitdíj a közösbe ment ha jól emlékszem.
2021. ápr. 8. 10:52
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem lett volna jobb, az orvosok és a politika akkor is lezüllesztette volna az egész rendszert. Sőt talán még jobban is, mert lett volna egy plusz összeg a rendszerben ami eltakart volna még nagyobb gondokat
2021. ápr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
#8 Én eddig azt hittem, hogy az orvos megkapta volna a befolyó összeget és lett volna egy alapbére + a vizitdíjakból befolyó mozgó bére.
2021. ápr. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!