Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha 2007-ben nem törölték...

Ha 2007-ben nem törölték volna el a vizitdíjat,jobb lenne most az egészségügy?

Figyelt kérdés
Én több embertől is azt hallottam akkoriban hogy jó a vizitdíj mert így legalább csak azok mennek orvoshoz akiknek tényleg muszáj,nem kell annyit várni a rendelőben,hogy az ember bejusson az orvoshoz.Meg olyat is hallottam,hogy ki lehet bírni alkalmanként azt a 300 ft-ot,egy üveg kóla ára.Jó volt hogy volt a vizitdíj?Kár hogy eltörölték?

2021. ápr. 8. 10:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
úgy, hogy 30párezerből éltünk hárman,aztán 50, sok volt...
2021. ápr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
65%

A vizitdij ilyen formaban nem volt jo otlet, de erre hivatkozva forradalmat csinalni es nepszeruve valni tragedia.

Igen, Feri kinos, elmebeteg, nem kell, es az egeszsegugy le volt szarva mas kormanynal is, de ebbol eleg.

A vizitdij folosleges adminisztracioval terhelte az orvosokat. De penz kell az egeszsegugybe, es meg van is, csak abszurd dolgokba olve.

2021. ápr. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
60%

Alapvetően egyetértek a co-payment rendszerével. Nem feltétlenül abban a formában, ahogy ez a vizitdíj volt, de az, hogy a beteg valamennyit fizessen az ellátásért, egyáltalán nem hülyeség.

Mert most mindenki csak veri a mellét, hogy "fizetem a TB-t, nekem ez JÁR", és követeli a feleslegesebbnél feleslegesebb, teljesen indokolatlan, drága vizsgálatokat az orvostól.

Simán meg lehetne csinálni, hogy az orvos által indokoltnak tartott vizsgálatok ingyenesek, és ha a beteg pluszban akar valamit, akkor igen is fizesse ki legalább egy részét.


Illetve én még azt vezetném be, hogy ügyeleti ellátásban az orvos döntse el, hogy indokolt volt-e az ellátás vagy sem, és ha nem, akkor a beteggel fizettessék meg (vagy fizettessenek egy fix összeget). Ugyanez a mentőszállítással. Ha nem indokolt, akkor legyen kedves a beteg kifizetni az indokolatlan fuvart.


Egyszerűen nevetséges, hogy mikkel képesek az emberek bemenni az ügyeletre.

2021. ápr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

"3 szerinted sem volt sok az a 300 forint? Legalább nem cukros édességet meg üdítőt vett rajta az ember?"


Relatív, attól függ, mire akarják költeni.

Ugyanaz a pénzmennyiség teljesen mást jelent, ha valamire vágysz, és arra költöd el, illetve ha valamire muszáj.

2021. ápr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan dehogy lenne jobb.
2021. ápr. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

#13 Lehet kötözködni, de ha fizetem a tb-t, akkor bizony jár az orvosi ellátás, és ha úgy érzem, hogy beteg vagyok, akkor bizony el kell mennem az orvoshoz, és ki kell vizsgáljanak. Elég nagy probléma, hogy sokan akkor sem mennek orvoshoz, ha komoly bajuk van, pedig egy korai kivizsgálással idejekorán észre lehetne venni pl. egy daganatos betegséget, el lehetne kerülni egy műtétet, nem dolgoznának betegen az emberek stb.


A tb rendszernek pont az a lényege, hogy mindenki fizeti, és akinek baja van, azt ellátják. A vizitdíjas rendszerben meg ha nincs elég baja a beteg embernek, még fizetnie is kell.


"Illetve én még azt vezetném be, hogy ügyeleti ellátásban az orvos döntse el, hogy indokolt volt-e az ellátás vagy sem, és ha nem, akkor a beteggel fizettessék meg (vagy fizettessenek egy fix összeget). Ugyanez a mentőszállítással. Ha nem indokolt, akkor legyen kedves a beteg kifizetni az indokolatlan fuvart."

És ki dönti el, és mi alapján, hogy indokolt volt-e az ellátás? Nekem pár éve karácsonykor borzasztóan fájt a fogam, elmentem a fogászati ügyeletre. Valami okból mikor már ott voltam, ideiglenesen teljesen megszűnt a fájdalmam, és hiába nézegette, kocogtatta a fogorvos, nem talált semmit. Másnap újra elkezdett fájni a fogam, így elmentem egy magánrendelésre, ahol antibiotikumot és gyulladáscsökkentőt kaptam, majd a gyulladás elmúltával gyökérkezelték a fogamat. De akkor az én ügyeleti fogászati "ellátásom" indokolatlan volt, mert éppen akkor nem fájt?

Ha valaki rosszul van, például a szívét fájlalja és zsibbad a karja, és mentőt hívnak hozzá, mondjuk a családtagjai vagy a kollégái, mert azt hiszik, hogy szívrohama van, valójában pedig nem, akkor ezzel az emberrel még fizettessük ki a mentő költségét? Nevetséges, sőt inkább felháborító elképzelés.

2021. ápr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

#13 Alapvetően én is egyetértek a co-payment rendszerével, de nem azért, mert akkor a betegek nem mennek orvoshoz (sőt), hanem azért, mert akkor nem fognak kórházak férfiak terhes-gondozására pénzt felvenni.


Ugyanakkor azzal is egyetértek, hogy mondjuk ne kelljen a kórházbak terhes-gondozásként elszámolnia a hasi ultrahangot, mert elhasználta a havi keretét. Ezek a gépek olyanok, mint az autók. Ha már egyszer megvan az új merci, akkor fölösleges a benzinen spórolni, sőt, minél többet kell vele menni, de valamiért az oep (neak?) nem ezt az elvet vallja.


Amúgy ha időben észleled a betegségeket, akkor sokkal olcsóbbak. Pl. egy időben észlelt anyajegy eltávolítás fél órás vizsgálat+fél óra műtét+10 perc varratszedés, magánban tavalyelőtt 40 000 forint volt.


Ha három évvel később veszik észre, akkor egy több milliós áttétes daganatos kezelésről beszélhetünk.


Szóval én fordítva csinálnám, aki évente elmegy szűrővizsgálatra, annak csökkenteném (vagy nem növelném, nem tudom hány éve nem nőtt) a tb-jét. Így még akár magánba is megérné elmenni és megcsináltatni a szűrővizsgálatokat.

2021. ápr. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
81%

Látszik, hogy sosem dolgoztál eü-ben és fogalmad sincs, hogy miért mennek az emberek ügyeletre.

Csak pár példa:

- nincs semmi panaszom, csak pozitív a terhességi tesztem és szeretnék egy ultrahangot

- késik a menzeszem 5 napja és volt egy méhen kívüli terhességem, és most aggódok. Tesztet csinált? Ja, azt nem.

- 3 hete fáj a hasam (3 hét alatt ugye csak 15 napja lett volna elmenni a szakrendelésre, amit egyébként nálunk sürgős esetben időpont nélkül is igénybe lehet venni), majd mikor megvizsgálod, érdekes módon a szeme se rebben

- terhes vagyok és nem akarom megtartani. Mindezt este 8-kor.

- hüvelyi folyásom van

- behozatja magát mentővel, jóslófájásokkal, természetesen mentővel (se magzatvíz nem folyt el, se nem vérzik, semmi panasz). Óvatosan megkérdezem, hogy mégis hogyan tud hazajutni, mert egyébként semmi okom bent tartani a kórházban, mire közli, hogy közvetlenül a mentő után jön a család kocsival....aha. Akkor nagyon kellett a mentő. Kíváncsi lennék,ha a strokes anyukádhoz emiatt nem érne oda időben, mit szólnál hozzá...


Stbstb. Ezek nem ügyeletre való dolgok, és igen is megfizettetném azt, aki ilyen baromságokkal bejön.

2021. ápr. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
76%

#18 Én ezekkel az emberekkel sem fizettetnék semmit. Voltam bent én is szepszissel rendelésen, amikor utána olvastam a neten, hogy három órán belül tud ölni.


Tényleg szepszisem volt, mert megvágtam magam késsel, majdnem nem mentem be, mert ne hülyéskedjünk nem lehet bajom, mindenki gyakran megvágja magát salátakészítés közben. Reggel történt, de estére nem múlt el, orvos ismerősöket hívogattam és fotóztam meg mértem a csíkot egész este. Nem is aludtam.


Következő hónapban megint megvágtam magam. Ekkor nem volt szepszisem, csak tudod, mikor megvágod magad, akkor gyakran elindul egy gyulladáscsík. Egy orvos ránézett az ügyeleten, megnyugtatott, kaptam rá gézt meg kenőcsöt és másnapra elmúlt. De ettől még aznap este az ügyelet után us halálfélelemmel keltem fel kétszer.


Értem, hogy neked triviális, hogy nincs baja, de a másik ember, aki este 8-kor az ügyeletre cammog, az lehet, hogy halálosan fél és elbizonytalanodik, hogy a hasfájás mégiscsak valami nagyon komoly. A nő azt gondolja, hogy lehet, hogy szülni fog, a hüvelyi folyàsos retteg, hogy hpv-je van, a màsik meg a méhen kívüli terhességtől fél.


Inkább egy internetes tudakozót kéne létrehozni, ahol egy automata elég magabiztosan meg tudja válaszolni a kérdéseket, és a kérdések alatti vàlaszokhoz oda van írva, hogy "nyugodtan várja ki a hétfő reggeli rendelést, nem lesz baj".


Az emberek többsége nem a ti idegesítésetek végett jár ügyletre...

2021. ápr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
47%

Nem, az emberek többsége az alábbiak miatt jár az ügyeletre a szakrendeles helyett:

- akkor ér rá

- nem akar kimaradni a munkából

- ügyeletben kevesebbet kell várnia

2021. ápr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!