Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 18 évesen teljesen tudatlanul...

18 évesen teljesen tudatlanul kire és hogy szavazzak?

Figyelt kérdés
Most lettem 18 eves, szoszerint semmit nem tudok a politikarol hiszen eddig nem igazan erdekelt. 2022-ben igye mar szavazni is tudok, honnan tajekozodjak mi alapjan dontsek? Nem azt varom el hogy mindenki leirja hogy kire szavazzak vagy kire ne szavazzak es xy egy szar, hanem pl ti amikor belecsoppentetek a politika vilagaba hogyan tajekozodtatok hogy pl melyik part milyen ertekrendet kepvisel, mennyire tenne jot a jovonek. Nem nezek semmi politikai musort, hallok hireket de magamtol nem igazan tudnam eldonteni hogy mi lenne a helyes, nyilvan csak a szuleim utan tudnek menni de ugy is csak a lathatatlanba...

2021. ápr. 8. 23:30
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

16, azért mert te így mész, attól nem kell erre buzdítani a kérdezőt. ;)

Kérdező, az biztos, hogy ezt egyik pillanatról a másikra ne döntsd el. Én amit először tennék, az az, hogy leülnék a szüleimmel beszélni - ha jó a viszonyunk, és persze nem csak annyit tud mondani, hogy "mert az xy szar".


Ezután végig gondolnám, hogy nekem mi fontos ebben az országban? Milyen eszméket szeretnék, milyen rendszerben tudnám elképzelni az életem? Utána keresnék rá a pártokra, ki mit tesz, mit ígér (fontos, hogy a mit tesz, és a mit ígér sajnos nem mindig ugyanaz), tetszik a kiállásuk? Keress pro és kontra érveket, akár itt gyakorin is, olvass minden oldal portáljáról akár facebookon, nézz interjúkat, felméréseket youtube-on. Még van időd ezekhez.

2021. ápr. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
0%
Eszméket mondjuk ne akarjon, így vezetik meg az embereket állandóan. fogjátok már fel, hogy a legtöbb baj abból van, hogy xy kitalálja, hogy ő ilyen, és mindig van aki azt mondja "én az ilyenek érdekeit képviselem!" aztán ebből nem lesz szinte semmi, mert úgyis azt kell csinálni, amit csinálni kell. ezt kellene felfogni. mit gondoltok ti, hogy ott egy országot irányítva, lehet azt csinálni, hogy "hát én megigértem a fiúknak, hogy most aztán nagyon xy leszek, bár a helyzet azt követeli meg, hogy ne xy hanem zg legyen, de hát megigértem" és akkor az úgy is lesz? nőjetek már fel
2021. ápr. 9. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
81%
22, jó, akkor szavazzon arra aki nyíltan kimondja, hogy "hát amúgy egy pokol lesz itt ha megválasztotok, azt is elfelejtitek majd hogy néz ki egy húszezres, össze teszitek a két kezetek ha szarpucolónak felvesznek, de mosolyogj majd vagy bele veretem a fejed a szavazófülkébe az embereimmel!" :D ez lenne az őszinte, de ki is őszinte? Ja igen, senki. Akkor meg miért ne szavazhatna arra, aki elnyeri a tetszését?
2021. ápr. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
38%
Van egy párt, aki ebből a jelenség csinál szatírát, miközben ahol képviselőik vannak, tesznek az országért. És azok is, akik nincsenek poziciókban. Nem szavaztok rájuk, parlamtentbe se jutottak be, 2farkú kutyák. Erről beszél az ember, nektek az kell, hogy "felvirágoztassuk a gaztasákottt!!!4444 keveseb adóóóóóóó!4444"
2021. ápr. 9. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
31%
50+os vagyok, de meg soha eletemben nem mentem el sehova sem szavazni ... valahogy mindig volt jobb dolgom is, mint ilyen hulyeseggel foglalkozni :)))
2021. ápr. 9. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
9%
A DK-t javaslom. Legutóbb is milyen jó vége lett. Ha ők nem jönnek be, a Fidesz a befutó, hiszen az ő megválasztásuk is akkora siker.
2021. ápr. 9. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
57%
Nincs kampány, mégis "közérdekű hírdetés" álcája alatt kampányol és téged céloz vele a 25 év alatt adómentesség.
2021. ápr. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
41%

Kedves kérdező.

Jobb ha nem mást kérsz meg arra hogy helyetted döntsön.

Ha a Fideszeseket kérdezed a kormányt az egekig magasztalják az ellenzéket le hordják.

Ha az ellenzéki szavazókat ők meg pont fordítva.

Én meg az a réteg vagyok aki ugyan nem imádja a kormányt és sok rosszat lát benne, de még mindig jobbnak tartja mint ezt az "ellenzéket". Az a baj hogy itt is az megy mint Amerikában hogy "bárki jobb" lenne mint most. Aztán majd megszívjuk egy "Biden-el" aki még jobban el csesz mindent.

Ha gondolod priviben is beszélgethetünk.

Meg tudom ajánlani egy YT csatornát ami az ideológiákról beszél pártatlanul.

2021. ápr. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
95%

#24

Az MKKP egy poén párt. Az a lényege hogy szórakoztasson.

2021. ápr. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

#18 nálad ez a társalgási stílus?

Ez teszi érthetővé, miért tartunk ott, ahol tartunk.

2021. ápr. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!