Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 18 évesen teljesen tudatlanul...

18 évesen teljesen tudatlanul kire és hogy szavazzak?

Figyelt kérdés
Most lettem 18 eves, szoszerint semmit nem tudok a politikarol hiszen eddig nem igazan erdekelt. 2022-ben igye mar szavazni is tudok, honnan tajekozodjak mi alapjan dontsek? Nem azt varom el hogy mindenki leirja hogy kire szavazzak vagy kire ne szavazzak es xy egy szar, hanem pl ti amikor belecsoppentetek a politika vilagaba hogyan tajekozodtatok hogy pl melyik part milyen ertekrendet kepvisel, mennyire tenne jot a jovonek. Nem nezek semmi politikai musort, hallok hireket de magamtol nem igazan tudnam eldonteni hogy mi lenne a helyes, nyilvan csak a szuleim utan tudnek menni de ugy is csak a lathatatlanba...

2021. ápr. 8. 23:30
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
73%

Hogy valaki a kérdésre is válaszoljon:


Én a helyedben úgy tájékozódnék, hogy mindkét oldalt elkezdeném olvasni és a két alternatív valóságból próbálnám egymagam összerakni, hogy mi is lehet valójában a helyzet, hiszen mind a jobb-, mind a baloldali sajtó szereti a saját képére formálni az eseményeket.


A Népszava, Nyugati Fény inkább baloldaliak, ellenzékiek, míg pl. a Magyar Nemzet, a 888.hu és az Origo Fidesz-közeliek. Persze a Fidesz-közeliek listája sokkal hosszabb, hiszen lassan minden sajtótermék az ő kezükben van.


Aztán van olyan hírportál, amely viszonylag objektív tud maradni, bár alapelvük szerint ők is inkább liberálisak. Ilyen pl. a 444.hu, a 24.hu, a Telex.


Ha mindegyik oldalról kiválasztasz egy-egy hírportált és így követed az eseményeket, előbb-utóbb szerintem neked is ki fog alakulni a saját véleményed arról, hogy melyik oldal mentalitása áll közelebb hozzád.

2021. ápr. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
65%

Na, de le leszek pontozva;


En is 18 vagyok, mos probalok eni is kicsit tajekozodni. Nekem annyi szerencsem van, hogy engem alapbol ugy neveltek hog eg forras nem forras, tehat szepen az esti hirnezes ugy meg, hogy:


Hirtv, ATV, M1, RTL klub


Illetve kulonbozo jobb es baloldai sajtos musorok is. Van olyan is ahol bal es jobb oldali ujsagirok vitaznak, azokat nagyon szeretem.


Tudom, hogy egyenlore az a meno ha valaki a kormanyt szidja a krosztalyombol, de a programokat es a celokat elnezve nekem tenyleg a fidesz a legszimpatikusabb. Persze, ott vannak Lolo kerdojeles ugyletei, de a tobbi intezkedes meg jol nez ki, es lathao is volt beloluk eredmeny, mint pl a csok, ami a szomszed kisgyerekes csaladnak nagy segitseg volt.


Ezzel szemben pl: az ellenzek egyik nagy kampanyaval az europai egeszsegugyhoz valo csatlakozassal nem ertek egyett, mert bar jol hangzik, de egy ilyen szintu dolgot, ami a lakossag erdekeben van, szerintem nem jo otlet kiengedni magyar ellenorzes alol, de lehet hogy csak azert vagyok ilyen ellenszenves, mert a privatizacional egy csomo olyan adat es tema kerult elo ami kicsit elborzaszto volt szamomra, es emiatt nem szeretnek kulfoldi beleszolast... nem tudom.


Bocsi, kicsit hosszura kerekedett, szoval szerintem youtubeon es csatornakon nezz korul es ugy hozd meg a sajat dontesed. Ne erzelembol hogy ki a szimpi, hanem hogy ki kepvisel a legjobban, mert am ez lenne a lenyeg..,


18/L

2021. ápr. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
45%

#32

A CSOK is nagyon kétoldalú dolog. Az egyébként is rekordsebességben növekvő ingatlanárakat még feljebb tolta. Az ilyen jellegű kormányzati döntéseket jobb helyeken részletes hatástanulmányok előzik meg. Valószínűleg lett volna jobb módja annak, hogy támogassák a családokat, de közben ne okozzanak plusz nehézséget.


Ha már itt tartunk, semmilyen lakáspolitikája nincs a kormánynak, pedig már évek óta kellene, hogy valamivel elejét vegyék az elszálló ingatlanáraknak.

2021. ápr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgess a szüleiddel sokat, meséljenek arról hogy ők hogy élték meg a rendszerváltás pl, a szocializmust, a 90-es éveket. Ha a nagyszüleid élnek, tőlük még többet tudsz kérdezni. A politika igazából maga a történelem. A jelenben akkor tudsz felelősségteljesen szavazni, ha tudod, hogy mi miért történt az országban, ki mit csinált és ki miért volt felelős. Így sokkal tisztábban fogsz látni.
2021. ápr. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
50%

29


tévedés, nem poén, ezt maguk is elmondták. Szomorú, hogy idáig jutsz az értelmezésükben

2021. ápr. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
0%
Röviden, ha most 1956 lenne akkor már a lámpaoszlopokon lógna a fél parlament...
2021. ápr. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%

#35


,,Ingyen sör, örök élet"

Tökre hihető xd

2021. ápr. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

37


Ha nem érted ennek a hátterét, az a te problémád. Ez egy görbe tükör a társadalomnak, persze nehéz eljutni az értelmezééig annak, aki 30éve a fideszre, meg az mszp-re szavaz. megértem!

2021. ápr. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!