Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Értelmes FIDESZ-es hajlandó...

Értelmes FIDESZ-es hajlandó lenne normálisan, érvekkel meggyőzni?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy amikor válaszokat akarok kapni bizonyos kérdésekre, válasz helyett személyeskedést és rosszindulatú megjegyzéseket kapok. Érvnek pedig azt, hogy "Gyurcsány jobb lenne" vagy "Orbán Viktor biztos tudja mit kell tenni".


Nekem ez kevés. Próbálok nem elfogult lenni, de amikor megnyitok egy Origót vagy az M1, TV2 híradót ömlik az elfogultság, a lejáratás, a másik oldal kritizálása, a kérdések meg nem válaszolása vagy figyelmen kívüli hagyása.


Ti, értelmes kormányoldaliak, ezt ti is látjátok, de úgy vagytok vele, hogy ennyi belefér a kommunikációba vagy titeket is bosszant, hogy nem nyitottak válaszolni, ugyanis nincs miért szégyenkezniük?


Mert nekem a nem válaszolás lapításnak hat. Aki pedig lapít, titkolózik az ne kormányozzon.


Kérdéseim:

- Miért nem engedik be a médiát a covid osztályokra?

Oltásilag jót tenne, ha az emberek látnák mi folyik ott, mert megrendülnének, észbe kapnának.

Vagy kérdezem én: annyira romokban az egészségügy, h félnek megmutatni azt az állapotot és olyan kevés ápolót?? Mert ugye hivatalosan 80%-a meghal a lélegeztetőgépen levő betegeknek.


- Miért csak az oltottsági arányt hangsúlyozzák és miért kerülik a halálozásit? Az nem fontos?

Sajnos mindkettőben vezetünk.


- Miért nem kapnak a vendéglátósok érdemi támogatást? A Keresztapám egy kisvárosi pubot üzemeltet. Ma napig 0 ft támogatást kapott. (Fidesz szavazó volt. Már nem az.)


- Miért minden közbeszerzést haveri alapon osztanak ki? Vagy ha nem így van, miért mindet Mészáros kapja?


Miért mondják, hogy oltásellenes a baloldal? Csak az EU által elfogadott vakcinákat támogatják, de ez nem jelenti azt, hogy oltásellenesek. Azóta a kínairól ki is derült hivatalosan, hogy nem túl jó a hatékonysága ugye.


- Miért bírálják mindenért az EU-t és miért fogadják el ennek ellenére az Eu-s pénzeket? Napi több milliárd forintot?

Én nem fogadnám el, úgy lenne hiteles, mert milyen már, hogy bénázó eu, de a pénzetek azért kell.


- Ha béna az Eu vakcina intézése, akkor nekünk miért nincs saját vakcinánk? Mi még bénábbak vagyunk? Mai napig a nyugati vakcinákból oltottak be több embert. Miért azt mondják kelet segítsége nélkül sehol nem tartanánk. Nyugat segítsége nélkül talán igen? Annyira egyoldalú a kommunikáció.



Kérem, normális Fideszes írja le korrekten a válaszokat, meggyőzhető vagyok, mert utalom a Gyurcsány oldalt is, de most épp ésszel inkább rájuk szavaznék.



2021. ápr. 17. 01:42
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

[link]



Mészárosékhoz érdemes ezt végigolvasni és Simicska kapcsolatát Orbánnal követni. Ahogy rosszban lettek a cégei is rosszul szerepeltek. Felettébb különös, de nem gond, csak akkor ne mondják, hogy nincs korrupció.


Mondják azt, igen korrupció van, de ez a kormány akkor is jobb, mint a másik, mert: ...érv...

2021. ápr. 17. 02:02
 2/17 anonim ***** válasza:
23%

1. Azért nem engedik be mert hamis képet állítanak be az egészségügy állapotáról a kormány kritikus médiák. De kormányközeli média volt már bent és elmondta az igazságot több orvost meginterjúvoltatva. Ha beengednék a baloldali médiát, akkor Gyurcsányék aljas módon rágalmaznák tovább a kormányt értékes szavazókat ellopva ezzel az egyetlen értelmiségi párttól.


2. Azért csak az oltási arány a fontos, mivel a halálozási arány döntő többségét nem közvetlenül a koronavírus okozta, hanem csak kis mértékben hozzájárult ezért jelentéktelen információ. Ráadásul a kormány igyekszik optimistán állni hozzá és a "pohár félig tele" ideológiát nyomatni.



3. Rosszul tudod, kapnak támogatást. Nyilván el kell mellette menni dolgozni ha fenn is akarod tartani az éttermed de ez természetes. Ennél jobban nem nyalhatja a vállalkozók seggét a kormány. Tanuljanak meg alkalmazkodni a helyzethez.


4. Ismét egy ostoba tévhit amit Gyurcsányista politikusok vertek a fejedbe. Ha ez igaz lenne akkor már régen Mészáros Lőrinc lenne a világ leggazdagabb embere, a magyar átlag polgár pedig a legszegényebb. De ha kicsit is képben lennél a helyzettel tudhatnád, hogy bőven nem a legszegényebbek vagyunk, sőt egyre jobban élünk, másrészt ezek az emberek havonta kapnak vagyonosodási vizsgálatot, már rég lecsukták volna.


5. Igaz, nem oltásellenesek de erősen hátráltatják az országot a védekezésben. A magyar egészségügyi és gyógyszerészeti hatóság világszínvonalú. Ennek ellenére mégis ezt vonják szakértelem nélkül kétségbe. Az összes ilyennek börtönben lenne a helye.


6. Nem ők bírálják az EU-t, az EU bírálja Magyarországot. Szerencsétlen Viktorék egy értelmes mondatot nem tudnak elmondani anélkül, hogy ne röhögnének a pofájukba. A pénzt pedig még szép, hogy zsebre vágják ezután. Ha érzelmileg nem képesek támogatni és egyenlőnek tekinteni minket a többi tagállammal legalább pénzügyileg támogassanak.


7. Azért nincs még saját vakcinánk mert jelenleg van hova ölni a rengeteg befektetett pénzt. Először oltassunk be mindenkit első körben import vakcinákkal, aztán jövőre az ismétlőnél már lehet adagolni a magyar vakcinákat. Jelenleg nincs erre pazarolni való időnk.

2021. ápr. 17. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
32%

Na már most, nem állítom azt, hogy a Fidesz hibátlan lenne, de:

Az EU-s pénzekről, annyit, hogy azok nem segélyek, hanem valamit valami alapon működnek, ugyanis a nyugati EU-s országoknak köszönhető a cukorgyáraink bezárása és a mezőgazdaságunk leépítése, hogy ezután a nyugat-európai nagyvállalatok húzzanak hasznot Magyarországból, e mellett a gyenge magyar fizetések fő élvezői is a nyugati cégek, hiszen így a magyarok olcsó munkaerőt biztosítanak nekik. Tehát az EU-tól ami pénzt kapunk az nem segély, hanem kölcsön ami visszajár így valójában ideológiai alapon megvonni és zsarolni vele tisztességtelen. Meg amúgy a kormánynak nem magával az EU-val van problémája, hanem annak a vezetőivel.

A vakcináról szólva, nálunk jobb gazdasági helyzetben lévő országoknak sincs saját vakcinája. A keleti vakcina pedig még mindig több a semminél, nagyobbak az előnyei, mint a kockázatai. Az hogy a nyugatról jövő vakcina szállítmányt keleti vakcinákkal pótolja a kormány, nagyban hozzájárul ahhoz, hogy ilyen sikeresek vagyunk beoltottság terén.

Ha már a beoltottságnál tartunk, ha a lakosságot sikerül minél gyorsabban beoltani az hosszútávon sok ember életét mentheti meg, a gazdaság mellett.

A Fideszt nem tartom hibátlannak, de még mindig úgy hiszem, hogy Orbán jobb választás, mint a nyilvánvalóan csak üres ígéretekkel operáló zsákbamacskát áruló Gyurcsány és az ellenzéki összefogás.

2021. ápr. 17. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Szuper köszönöm, folytassuk légyszíves, mert valóban értelmesnek tűnsz.


1. Lenne forrásod? Belinkelnéd kérlek, nagyon érdekelne. Bár ha ez így van és ha csak egy oldal mutat be valamit az sem ad valós képet és valamennyire sérti a sajtószabadságot, ami cenzúra és a cenzúrának Petőfi sem örült. Vagy ha diktatúra van, akkor miért nem mondják ki nyíltan? Ha nincs, akkor nem fair egy oldalról tájékoztatni az embereket.


Apropó, Te örülnél neki ha diktatúra lenne?


2.

Kis mértékben hozzájárult, de nem a covid okozta? Akkor nem is halt meg covidban 25 ezer ember? Akkor miért van korlátozás, ha mégsem olyan súlyos a dolog. Vagy mennyi a valós szám?

Az optimista nézetet érteném, de ha optimista vagyok, miért volt 1 évig korlátozás, az nem túl optimista.


3.

Ne haragudj, de nekem a keresztapám egy forint támogatást sem kapott. Járulékokat engedték el, de ha nincs nyitva, akkor amúgy sincs mit elengedni, mert akkor járulék sincs ugye.

Te kitől tudod, hogy kaptak érdemi támogatást?

El kell menni dolgozni, világos. De így is rengeteg a fenntartási költség, ugyanis az adót ugyanúgy fizetniük kell, ha a járulékokat nem is. Nem viccelek, tényleg semmit nem kapott és munkát váltani sem könnyű amikor mindenhova túljelentkezés van, mert a bárosok, pincérek, szakácsok...stb. is váltani kényszerültek. Ráadásul egy átlag munka nem elég, hogy mindent kifizessen belőle.. akkor is mínuszos marad a vállalkozás.


Eladni lehetne esetleg, de neki 50+osan egy élete benne van. Most lett unokája. Nagyon nehéz ennyi idősen másba fogni és elölről kezdeni. Tudsz ajánlani valamit?


4.

[link]

A Forbes szerint 400 milliárdos vagyona van, tehát 1 milliárd dollárja. A Forbes ugye hiteles forrás. De E-beszamolobol is látszik melyik cége mennyit ér.

Oké hogy nem a világ leggazdagabb embere, de azért ez itthon korrupció nélkül nem hiszem, hogy elérhető és ott a cikkem is az 1. Hozzászólásban amit ha megnézel láthatod az elemzést.

A vagyonosodási vizsgálat azért valljuk be irreleváns, ha a miniszterelnök a gyerekkori barátod, mint neki. Ez nem elfogadható érv.


Én nem élek annyira jól. 250 ezret keresek mérnökként. 150 az albim rezsivel. 100 most már elmegy ételre. 0 ft-ot tudok félretenni. Budapesten horror árak vannak. Nalatok nem? Az adó nálunk elég magas a többi országhoz képest.


5.

Nézd a kínairól kiderült, hogy nem elég hatékony, mégis elfogadtuk. Nem az orvosi szakértelmet vonják kétségbe. De én is úgy húzatnám ki a fogam, hogy több helyről megbizonyosodom, hogy valóban kell e Vagy elég egy tömés.

Miért baj az, ha az EU is elfogadja és mi is. Több szem, többet lát.


6.

Állítsuk meg Brüsszelt? Soros?

Azért kapnak ők is. A pénzzel továbbra sem értek egyet. Legyen annyi büszkeségünk, hogy akkor kilépünk és nem fogadjuk el.


Ha te adsz a szomszédnak pénzt és ő azt mondja béna vagy szívesen adsz továbbra is, az rendben van? Lejárat téged, de kell a pénzed. Ne kelljen. Legyen büszkesége Viktornak is. Komolyan értékelném. Le a kalappal, ha megteszi.


7.

Értem. De akkor csak nem olyan béna a nyugat, ha nekik ennek ellenére volt rá idejük, hogy kifejlesszék nem? (Kelet sem, de őket nem bénázta le senki.)

Szerintem nem szép lebénázni a logisztikájukat amikor mi még el sem jutottunk a logisztikáig, mert másra kell fordítani a pénzt és időt, ahogy mondtad.



Sajnos. Nem győztél még meg, de nagyon köszönöm, hogy személyeskedés nélkül válaszoltál.

Gyurcsány egy bohóc, abban szerintem egyetértünk, sosem szavaznék rá.

2021. ápr. 17. 03:47
 5/17 A kérdező kommentje:

3as

Ez már érv volt. Nem tudok belekötni.


A saját vakcináról esetleg annyit, hogy azt arra írtam, hogy mást lebénázni nem szép úgy, hogy mi még úgy sem csináljuk. Nekünk nincs mit rosszul elosztani.

Tehát nem az a baj, hogy nincs saját vakcinánk, hanem hogy akiknek van és segíteni próbálnak, azt nem kéne szapulni. De amúgy korrekt volt és az is ritkán hangzik el, hogy nem hibátlan a Fidesz.

Koszönöm.

2021. ápr. 17. 03:58
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, szerintem tudod te a hivatalos válaszokat: Fake news gyártó ellenzék, kimagyarázás és bűvészkedés a statisztikákkal, az erősebb vállalkozó marad életben, gonosz EU, az oltásellenesek és kibicek, Gyurcsány egy csipetnyi Sorossal, vagy Bill Gatessel megfűszerezve, mindenkinek ízlése szerint.
2021. ápr. 17. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs, visszaolvastam utólag a többi választ és tényleg vannak ilyen érvek, mint amit a 6-os válaszomban írtam.
2021. ápr. 17. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
58%
Az pont a kormány oldalán szól, hogy minden covidost covidban elhunyként papiroznak le, mig a legtöbb ország kormánya retteg a negativ eredményektől mert azokat a rossz járványkezelésre utaló jeleknek veszik a választók. Emiatt mindenhol lefelé csalnak a statisztikákkal. Covidban elhunytakat más alapbetegséggel elhunyként regisztrálni enyhén szólva csúsztatás.
2021. ápr. 17. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%
8: Alapbetegségtől függ. Nekem két szívproblémával élő ismerősöm halt meg úgy, hogy megfertőződtek. Az állapotuk eredetileg olyan volt, hogy az orvosaik szerint elélhettek volna még sokáig a betegségük ellenére. De jött a COVID, ami súlyos tüdőgyulladást okozott náluk. Ha valaki meghal és fertőzött, akkor azt pontosan tudják az orvosok, hogy a COVID miatt kialakult tüdőgyulladásnak és az alapbetegségnek együttesen mekkora szerepe volt ebben. De erről külön nem közölnek statisztikát, ezért a politika már a saját érdekei szerint narrálhatja az adatokat.
2021. ápr. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

8

Igen, mert itt a fideszesekeet addig nem érdekli a többi magyar sorsa, amíg nem tapasztalja meg testközelből.

2021. ápr. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!