Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fidesz miért indított ilyen...

A fidesz miért indított ilyen nyílt kamu adatos táblázatot?

Figyelt kérdés

Erről lenne szó: [link] Ezt a faxságot ki hiszi el? Dicsérik a kínait meg a sputnyik V-t, és lehúzzák a leghatásosabb vakcinát. Ettől senki nem rohan az orvoshoz hogy: Jajj, doktor bácsi én kínait kérek mRNS vakcina helyett.


"A baloldali politikai erők többféle módon folytatják oltásellenes kampányukat. Ennek egyik formája az, hogy kétségbe vonják egyes vakcinatípusok hatékonyságát. Ezért a kormány nyilvánosságra hozza az oltások utáni fertőzési és halálozási adatokat. Ezekből az adatokból jól látható, hogy minden Magyarországon használt vakcina hatékony és erős védelmet nyújt a fertőzés ellen." Ilyen szöveggel gazdagították a néphülyítő posztjukat. Az a bajuk hogy valakik nem kérnek olyan vakcinát aminek sem a gyártási, sem a tesztelési körülményei nem ismertek.



2021. ápr. 26. 08:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
26%
Szignifikáns különbség aligha van az oltóanyagok közt. Én elhiszem hogy Pfizerrel idősebbeket, betegebbeket oltanak mint a keletiekkel de akkor az ellenzékiek se akarjanak szűzprostisat játszani. Hivatkoztak arra hogy usában 1millió Pfizer beoltottra jut 1halott akkor itt hogy lehet ennyi. Hát úgy hogy mint mondva volt nem mindenhol számolják covid halottnak az "egyébként is idős meg beteg volt" halottakat
2021. ápr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
10%

Az orvosok végzik a statisztikai adatok beszolgálását. Ők vannak ott a korházakban látják, hogy kit mivel oltottak. Biztosan így van ha ezt kiadták. Látható hogy a Pfizer a leggyengébb minőségű oltás. A beharangozott 95% feletti hatékonyság ellenére jó ha 50%-ot elér. Viszont a legjobbak a keleti vakcinák. Az orosz Sputnik mellett szinte biztosan nem lesz elhalálozás



Úgy látszik nem sokat ér a csúcsmodern technológia. Még jo hogy nálunk főleg keleti vakcinákkal oltanak, mert nem jön elég nyugatról. Szerencsések is vagyunk és jó Orbán vakcinabeszerző projectje.

2021. ápr. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
13. Úgy látszik téged is meggyőzött... De itt nem erről va szó, mert mi lesz akkor ha az USA azt mondja hogy aki keleti vakcinát kapott az nem léphet be a USA területére, aki meg nyugatit azt meleg szívvel fogadják.
2021. ápr. 26. 09:33
 14/24 anonim ***** válasza:
11%
14 Hamarosan az usa is könyörögni fog a keleti vakcináért ahogy merkel anyó
2021. ápr. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
14%
😂😂
2021. ápr. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
22%

Nincs ebben semmi különös. A Pfizerrel és Modernaval oltunk legregebb ota, ezert a legtobb idos azt kapott, talan emiatt szerepeltek a leggyengebben. Az Astra meg jobban szerepelt, mint a kínai, tehat nem a ket keleti a legjobb.

Nem tudom mi olyan tablazat lenne a megfelelo, ami az ellenzekieknek is tetszik.

Ha a két keleti az első: kamu

Ha valamelyik keleti az elso: kamu

Ha nagyjabol ugyanugy szerepelnek, mint a nyugatiak: az is kamu

Ha lemaradnak a nyugatiaktól: hah, tudtam én, hogy szar!


Nekem ebbol a tablazatbol az jon le, hogy mindegyik oltas jo.

2021. ápr. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
56%

"Nem tudom mi olyan tablazat lenne a megfelelo, ami az ellenzekieknek is tetszik."


Kezdésnek nem lenne rossz olyanokat közzétenni, amelyhez csatolják a módszertant is (alapvető tudományossági igény). A módszertan alapján eldönthető, hogy a táblázatból levont konzekvencia mennyire valós. Épp az első bekezdésedben magyarázod el, hogy a táblázat eredményei miért torzak, de akkor felténe tenni a kérdést, hogy mi értelme volt ezt így, ilyen üzenettel kitenni.


Ha mellétették volna, hogy miből mennyit használtak fel, milyen korcsoport és alapbetegségekkel rendelkezők számára, a halál és megbetegedés időpontjával ellátva az első és/vagy második oltástól számítva (mert 1-2 hét mindegyik vakcina esetében kell, hogy kialakuljon az immunitás), akkor a halálok okát nemcsak a vakcinák típusára, hanem más körülményekre is vissza lehetne vezetni.


De ez így önmagában csak manipuláció és lenézem azokat, akik ezt nem fogják fel, pedig megvan hozzá elvileg az iskolázottságuk.

2021. ápr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
18%
Amúgy azokat is (fekete)listázzák, akik nem hajlandóak bégetni!
2021. ápr. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
63%
Bármelyik vakcina jobb, mint bekerülni koronavírussal fertőzötten az intenzív osztályra.
2021. ápr. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
60%

#17


“Kezdésnek nem lenne rossz olyanokat közzétenni, amelyhez csatolják a módszertant is (alapvető tudományossági igény). A módszertan alapján eldönthető, hogy a táblázatból levont konzekvencia mennyire valós.”

Szerinted azokat, akiket a vakcinák hatékonyságáról kell győzködni, van bármiféle tudományossági igényük? Néztem az ehhez kapcsolódó kommentszekciókat. Nem nagyon láttam olyat, aki jelezte az igényét arra, hogy kíváncsi lenne a beoltottak életkorára, egészségyügyi állapotára, helyette az ment, hogy “ki hisz el / ugyis kamuznak / 273-an haltak meg az oltástól?? / höhö, számolni sem tudnak 1+20+16+32+77=20?”.


“Épp az első bekezdésedben magyarázod el, hogy a táblázat eredményei miért torzak, de akkor felkéne tenni a kérdést, hogy mi értelme volt ezt így, ilyen üzenettel kitenni.”

Trollkodásból, gumicsontnak, ugyan miért? :) Rá is haraptatok. Még a DK is kirakott valami erőtlen dumát, hogy a “kormány fejezze be az oltáselleneséget.” Értjük a célzást, csak ezt még századannyian se fogják komolyan venni, mint amikor a Fidesz mondta. Ha ez a táblázat szerintük már oltásellenes, akkor a hónapokig tartó kampányukról hatványozottan beismerték, hogy az, és az eddigi mentegetőzésüket szarták telibe.

Egyébként már nyilvánosságra kerültek más táblázatok koroncsoportonként lebontva a halálozást, aszerint a Sinopharm és Pfizer körülbelül egyformán hatékony


Én nem mondom, hogy amit a kormány kirakott, az egy jó táblázat. Alapető hiányosságok vannak benne, de aki nem teljesen hülye és minmális szinten tájékozott, annak nem az jön le belőle, hogy a Sputnik 32x jobban véd a haláltól, mint a Pfizer.

És igen, manipulatív, de egy fokkal nincs több benne manipuláció, mint a másik oldal által közzétett tartalmakban. Én itt arra hívom fel a figyelmet, hogy az elvakult szavazók szerint a manipulációval is csak addig van baj, amíg nem a saját mérlegükek kedvez.


“Ha mellétették volna, hogy miből mennyit használtak fel,…”

Ezt éppenséggel tartalmazza a táblázat, hisz 100.000-re vetítve is ott a beoltottak száma, kis fejszámolással rájöhetsz, hogy pl.: a Pfizerből 200ezer felett adtak be.


“…milyen korcsoport és alapbetegségekkel rendelkezők számára,…”

Emlékszel, mi volt, amikor elkezdték közzétenni a covidos halottak alapbetegségét, korát 1 éve? Őrjöngtek a kormányellenesek, hogy ez személyiségi jogok megsértése (a névtelen halottaké!), a DK még ki is rakott egy posztot, hogy “Ők nekünk nagymamák, nagypapák, szülők, rokonok, nekik meg csak krónikus betegek”.


“a halál és megbetegedés időpontjával ellátva az első és/vagy második oltástól számítva”

Ha ilyen kényes vagy a halálozás körülményeire, akkor azonnal fejezzük be az országok covidos halottainak egymáshoz viszonyítását, hisz nem ismerjük az országok módszertanát.


“De ez így önmagában csak manipuláció és lenézem azokat, akik ezt nem fogják fel…”

Majd kinövöd. :) Én csak mosolygok, hogy a Fidesznek megint sikerült okot adni a hörgésre.

Mi is ennek a “manipulációnak” a célja? Növelni a bizalmat biztonságos és hatékony vakcinák iránt, amiket már ledegradált az ellenzék és a media? (A táblázat a vérrögös Astra iránt is enyhít). Hát ez mégis micsoda alantas, gonosz manipuláció?!?!? :D


Szerintem nagyobb manipuláció, mikor ezer helyen feltüntetik, hogy a Pfizer/Moderna/Sputnik 90+%-os, az Astra 70%-os, a Sinovac (amit sokan összemosnak a hazai Sinopharmmal) meg csak 50%-os hatékonyságú. Ez olyan, mintha a feniek dupla olyan hatékonyak lennének, mint a kínai, mert az embereknek lövésük sincs arról, hogy mit jelentenek ezek a számok, és az igazság az, hogy az elhalálozástól mindegyik 99,9%-osan véd.


Kit izgat a manipuláció, mikor a DK azt mondja, hogy azért van kevés Uniós vakcina, mert Orbán csak fele annyit rendelt Modernából, mikor az igazság az, hogy az a a fele adag Moderna decemberig sem fog beérkezni!


Nem érzed manipulációnak, mikor kiposztolják, hogy a Pfizer 4000 HUF, Sinopharm 10000 HUF, de lefelejtik, hogy az emberi élet mennyibe kerül?


Az nem manipuláció, hogy “Orbán eladósította az országot, 81%-on az államadósság”, de lehagyják, hogy 80%-kal vette át az előző kormányzástól, akik 55%-ról indították?

2021. ápr. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!