Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Másodrendű állampolgár társaim...

Másodrendű állampolgár társaim, miután Orbán bevezette a diszkriminációs igazolványt, fogtok még rá szavazni?

Figyelt kérdés

Egy pontig egészen szimpatikus volt a járványkezelése, de ezzel a zsarolási igazolvánnyal túllépett egy olyan határvonalat, ami miatt elvből nem tudnék rájuk szavazni.


Elveszik az önrendelkezés lehetőségét, és zsarolással ellehetetlenítik, hogy a saját tested/egészséged fölött döntést hozhass.


Ha lenne egyetlen ellenzéki párt, aki nem a COVID hisztit tartaná fenn, biztosan rá adnám a szavazatom, ha még kimehetek majd az utcára 2022-ben.


2021. ápr. 26. 13:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
74%

"Ha letesztelem magam és negatív vagyok, miért ne mehetnék bárhova is?"


Hát ez az. Vagy miért nem elég a maszk.Mert eddig elég volt,sőt amikor még nem volt oltás akkor nagyon tudták propagálni,hogy az a megoldás.De most már nem jó,most már csak az oltás jó.

2021. ápr. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
22%
Hetes, ez lehetetlen!
2021. ápr. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
18%
Holy HOly HOly!!!
2021. ápr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
66%

#8 A lényeget nem sikerült megérteni. A védettségi kártya nem azonos azzal ha valaki nem fertőző és negatív teszteredménye van. Attól mert van védettségi kártyám én még megfertőződhetek és a fertőzést tovább is adhatom. ENGEM nem fog vele baj érni, mert a szervezetem jobban tudja kezelni a fertőzést, ellenben téged, ha bemész olyanok közé akiknek védettségi kártyájuk van és közben magadat nem véded maszkkal, hasonlókkal, téged viszont megfertőzhetlek és te rosszul járhatsz vele.

Ahhoz hogy neked ne kelljen védened magad maszkhasználattal, ahhoz neked is védettnek kellene lenned. Ehhez is használhatsz tesztet, ez az ellenanyag tesz. Ha viszont ezt használod és pozitív lett, vagyis van benned még ellenanyag kimutatható azaz elegendő mennyiségben ahhoz hogy a te szervezeted emlékezzen rá, akkor nem kellene neked sem a maszk egy közös éttermi vacsorán.

Viszont pontosan így szerezheted meg te is a védettségi igazolványt.

Nem egy covid gyorsteszt negatív eredménye kell most, azzal TE nem mész semmire, NEKED nem jó ebben a helyzetben. Egy covid ellenanyag teszt pozitív eredménye kell.

De miért akarsz te egy éttermi vacsoráért kifizetni 7000Ft-t csak egy ilyen tesztre, mikor egyszer kellene csak kifizetned a tesztelést és fél évre megkaphatod a védettségi kártyát cserébe?

És ha negatív lesz a teszted? Akkor meg leülsz a teraszra duzzogva, hogy kidobtál 7000Ft-t az ablakon?

2021. ápr. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Lazy Lover ***** válasza:
0%

idáig se mentem el szavazni az ilyenek orbán hű szavazói.........



https://www.youtube.com/watch?v=nabkKZ4mFwk

2021. ápr. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
20%
Orbán Viktorra szavazok!
2021. ápr. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
38%

14. "Viszont pontosan így szerezheted meg te is a védettségi igazolványt."


És ezzel részese lehetsz egy gonosz, aljas, megkülönböztetésen alapuló rendszernek.Ugyanis nyugodtan be lehetne engedni mindenhová az oltatlanokat is,ők nem veszélyeztetik az oltottakat.Vagy rosszul gondolom?

2021. ápr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
59%
Nemrég volt róla felmérés, a Fidesz szavazók fele antivaxxer, és ők biztosan tovabbra is a vezérre szavaznak...
2021. ápr. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
82%

A tesztelés menetében, költségeiben nem vagyok jártas, eddig csak egyszer teszteltek még tavaly, akkor azért fizettem. Ausztriában tartózkodom jelenleg, itt a teszt ingyenes, többféle is van, van olyan, amit az ember itthon csinálhat meg, abból azt hiszem havonta max 5 db jár ingyen, de persze sehol nem fogadják el, mert lehetne vele csalni. Itt most még minden zárva van, május közepétől akarnak nyitni, szintén azoknak, akik be vannak oltva, átestek már a víruson vagy van negatív tesztjük. Ebből gondoltam, hogy Magyarországon is lehetne ezt csinálni. Tudtam, hogy ott fizetős a teszt, de azt nem, hogy 7000 forint. Az tényleg sok arra, hogy rendszeresen ennyi pénzt kiadjak rá, ez igaz.


Fiatal vagyok ugyan, de nem a bulizás nekem a fontos, soha nem jártam bulizni, nem érdekelnek a fesztiválok, koncertek sem, ahogy a focimeccsek sem, eddig sem jártam. Moziba és színházba is csak úgy 2 évente, erről is le tudok mondani. A teraszokra lehet igazolás nélkül kiülni, ez sem érdekel (bár itt Ausztriában nem vagyok benne biztos, lehet itt a teraszra is kell igazolvány, amit baromságnak tartok, de mindegy). Viszont azért ha nem is most, lassan majd szeretnék néha-néha elmenni edzőterembe, beülni egy kávézóba vagy kajáldába (most nyáron a terasz is jó, de egy idő után már nem lesz terasz), elmenni a strandra , nem most, de valamikor majd fürdőbe vagy uszodába is elmennék. Amikor olvastam a listát, pl. nem is értettem azt és ki is akadtam azon, hogy könyvtárba csak védettségi igazolással lehet menni. Miért? Van nálam könyvtári könyv azóta, amióta bezártak, akkor nem vihetem vissza, amíg nem leszek beoltva? Miben különbözik egy könyvtár mondjuk egy könyvesbolttól vagy bármilyen másik üzlettől? Meg hogy állatkertbe... Ami szabadtéren van ráadásul és elég nagy terület!

Illetve ezek vannak most, én azért aggódom, hogy később mit találnak ki. Lehet, hogy majd nem iratkozhatok be az egyetemre oltás nélkül, nem mehetek be egy bevásárlóközpontba, nem vesznek majd fel egy munkahelyre, ilyenekre gondolok. Nyilvánvalóan ha ilyenek leszek, kénytelen leszek beadatni az oltást, mert nincs más választásom, csak az idegesít, hogy áh, nem kötelező, papíron nem az, de gyakorlatilag meg már mondhatjuk lassan azt, hogy kötelező. Valamelyik kérdés alá írta valaki, hogy nem teszik kötelezővé, mert nem vállalják a felelősséget, tehát ha évek múlva kiderül, mégsem olyan jó, akkor lehessen arra fogni, hogy de hát nem volt kötelező. Ezzel egyetértek.

Nekem semmi bajom sincs azzal, aki beoltatja magát, nem mondom, hogy ne tegye, nem gondolom, hogy baja lesz tőle (legalábbis most, később ki tudja) és én sem gondolom, hogy belehalnék az oltásba, nem félek, nem erről van szó. Csak egy ennyire új dologban még nem tudok megbízni, senki nem tudja, mi lesz X év múlva ebből. Lehet, hogy teljesen ártatlan ez az oltás, de azt sem zárnám ki, hogy ebben valami turpisság van, a mai emberekből és a mai világból én bármit kinézek. Ennek a vírusnak az eredete is zavaros, én biztos vagyok abban, hogy rengeteg itt a hazugság, félinformáció, elhallgatás, manipuláció.

Van egy Spanyolországban élő ismerősöm, azt mondta, náluk hordani kell a maszkot, de azon kívül szinte mindent lehet és nincs olyan, hogy téged ez alapján diszkriminálnak, hogy bemehetsz-e egy étterembe például. Amerikában szintén.

2021. ápr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
77%
2021. ápr. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!