Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hány milliónál beoltottnál...

Hány milliónál beoltottnál oldják fel ezt az oltási igazolványos diszkriminációt?

Figyelt kérdés
Itt vagyok egészséges fiatalként és nem mehetek sehova.

2021. ápr. 27. 08:21
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
82%
Amíg a fidesz meg nem nyeri a választást. Nyilván politikai céllal hozták ezt a törvényt, hogy elmondhassák, hogy Európában Magyarország érte el legelőször a teljes átoltottságot, és hogy ez milyen nagy eredmény, ami a kormány érdeme.
2021. ápr. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
80%

20. "Nincsenek az egészséges emberek diszkriminálva."


Dehogynem.Tegyük fel,hogy egészséges vagyok. Bebizonyítom,hogy nem vagyok fertőzött.Mégsem engednek be valahová.Miért? Milyen alapon?

Csak azért mert nincs igazolványom?De hát akkor nem is kell mert én is ugyanolyan vagyok mint aki "védett". Ezen gondolat mentén engem nem azért nem engednek be mert vírusos vagyok,mert nem vagyok,hanem csak azért mert nincs kártyám.

2021. ápr. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
25%

22# "Bebizonyítom,hogy nem vagyok fertőzött."

Na végre... látod itt bukik meg az egész. Bebizonyítod, hogy nem vagy fertőzött. Oké, mindig viszel magaddal egy negatív tesztet, bár ez is elég szürreális, aztán meg persze ezen pampognál...

De ami a lényeg, azt kell biztosítan haver, hogy VÉDETT vagy, nem azt, hogy fertőzött, vagy nem ferőzött....érted??

2021. ápr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
91%

23# ashoz, pontosan így van. Az hogy nem vagy fertőzött, egy pillanatnyi állapot, attól holnap már lehetsz.

Ráadásul egy védett, beoltott is lehet fertőzött. Pont az egyik kollégám járt így. Egy cégnél tesztelték, pozitív lett. Amúgy meg kutya baja...

2021. ápr. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

24."Ráadásul egy védett, beoltott is lehet fertőzött"


Akkor miért is van megkülönböztetés?

2021. ápr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
35
2021. ápr. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
18%

"Akkor miért is van megkülönböztetés?"

Mert aki védett, akár oltás miatt, akár azért, mert nemrég már átesett a fertőzésen, az jóval kisebb eséllyel betegszik le és kevésbé fertőz.

2021. ápr. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
94%
DE fertőz, - ha fertőzött!
2021. ápr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
16%

"DE fertőz, - ha fertőzött"

Csak nagyságrendileg kisebb eséllyel, mivel eleve nem tud úgy szaporodni benne a vírus, mint egy nem védett szervezetében.

2021. ápr. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 Koplárovics Béci ***** válasza:
35%

"Bebizonyítom,hogy nem vagyok fertőzött."


Hogyan bizonyítod be akkor és ott azt, hogy nem vagy fertőzött? A legpontosabb teszt a PCR teszt. Aminek az eredménye 2 nap.


"De hát akkor nem is kell mert én is ugyanolyan vagyok mint aki "védett"."


Tévedsz. Hiszen ha nincs védettséged (oltás vagy korábbi fertőzés miatt), akkor sokkal könnyebben fertőződsz meg. Míg aki már védett, az nehezebben. És ugyebár a védett is fertőzhet, sokkal nagyobb eséllyel téged. Tehát az egész a te védelmed érdekében van.

Igen, tudom, te vállalod a kockázatot. De az egészségügy nem vállalja. Igen, azt is tudom, te vagy az egészség mintapáldája. De sajnos ez semmit sem jelent, mivel az immunrendszered ezzel a vírussal még nem találkozott, ezért nem tudhatod, hogy milyen reakciója lesz a fertőzésre. Valóban, jó eséllyel megfelelő, nade nem kevés "egészséges" ember is volt már lélegeztetőgépen meg a kremában is.

2021. ápr. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!