Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lehetne már felhagyni...

Nem lehetne már felhagyni Karácsony Gergely angol tudásának firtatásával? Mi van akkor, ha nem jó az angol nyelvismerete? Semmi.

Figyelt kérdés

A Kossuth rádióban nem először hallottam azt, hogy Karácsony Gergely angol tudását kritizálják. Szerintem, has tud angolul, akkor tud angolul. Ha meg nem, akkor nem. Magyarországon magyarul beszélnek a politikai és a gazdasági életben is. Nemde? A parlamentben is. Ugyebár. Talán az angol parlamentben vagy politikai életben magyarul beszélnek? Nem. Akkor miről beszélünk?


Hány fideszes beszél angolul? Na meg azért nem kéne Karácsony Gergelyt, egy európait ilyen csúnyán megalázni, sérteni a médiában, a nyilvánosság előtt. Na meg ne is beszéljünk arról, hogy Karácsony Gergely egy tanult, művelt ember. Már nem azért, de nem tudom, hogy igaz-e, de állítólag van, volt, vannak, voltak olyan képviselők, akiknek még érettségijük se nincsen, sem volt.


Egyébként is van tolmács.


(Független globalista és nemzeti gondolkodású vagyok. Nem vagyok béríronc, de szemtelenségnek tartom azt, ha valakit idegennyelvismereti tudása miatt bántanak. Ha valaki nem ismeri egy másik nemzet konyháját és csakis a saját hazájának az ételeit tudja elkészíteni,akkor az már nem ember, nem szakács?)


Beszélhetünk itt, Karácsony Gergely esetében is nyelvi diszkriminációról? Pontosabban idegennyelvismereti hátrányos megkülönböztetésről, elítélésről, uszításról?



#diszkrimináció #megkülönböztetés #hátrányos nyelvi megkülönböztetés
2021. jún. 10. 12:21
1 2 3 4 5 6
 51/51 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de az a meglátásom, hogy tényleg arról van szó, hogy az angol nyelvet azért nem szeretik sokan használni, mert lehet, hogy szögletes nyelvnek tűnik. Lehet, hogy sok a szavuk, de szerintem nekünk is van annyi. Minimum. Itt tényleg egyfajta nyelvi hegemóniáról van szó.



Nem lehet, hogy valaki kulturálisan szeret ragaszkodni a saját anyanyelvéhez? Ami egyébként jó dolog. Engem leginkább az idegennyelvek káros hatása zavar. Persze erre sokan azt mondják, hogy hát így fejlődik a világ, meg, hogy haladni kell. Szerintem nem haladás, ha valaki máshonnét vesz át kifejezéseket, holott nekünk több van. Na meg, lehetne egy újabb nyelvújítást foganatosítani.


De mi van akkor, ha pl. egy politikus nem szeret idennyelven megszóllalni? Szerintem semmi. Hányszor lehet olyat látni a televízióban, hogy egy politikus nyilatkozik a saját nyelvén, aki lehet, hogy olasz, lengyel, német, spanyol, stb., és egy szinkrontolmács közben fordítja a politikus közlendőjét. Szerintem a magyar nyelv fontossága szempontjából az politikailag előtérbe helyezett kell, hogy legyen Magyarországon, hiszem a térségben, a határokon túl, rengetegen beszélnek magyarul. Ezért, legalábbis szerintem, mindenképpen oda kéne figyelni a határon túliak magyar nyelvi képzésére, oktatására. Ezt tehetjük virtuálisan, könyvek adományozásával, ottani kulturális programok szervezésével, csereüdültetéssel, testvériskolák összeszervezésével. Stb. A magyar nyelv az Közép-Európa meghatározó nyelve. Ezért erre hangsúlyosan oda kell figyelni, nagyobb odafigyelésre van szükség.

2021. aug. 6. 13:19
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!