Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lehetne már felhagyni...

Nem lehetne már felhagyni Karácsony Gergely angol tudásának firtatásával? Mi van akkor, ha nem jó az angol nyelvismerete? Semmi.

Figyelt kérdés

A Kossuth rádióban nem először hallottam azt, hogy Karácsony Gergely angol tudását kritizálják. Szerintem, has tud angolul, akkor tud angolul. Ha meg nem, akkor nem. Magyarországon magyarul beszélnek a politikai és a gazdasági életben is. Nemde? A parlamentben is. Ugyebár. Talán az angol parlamentben vagy politikai életben magyarul beszélnek? Nem. Akkor miről beszélünk?


Hány fideszes beszél angolul? Na meg azért nem kéne Karácsony Gergelyt, egy európait ilyen csúnyán megalázni, sérteni a médiában, a nyilvánosság előtt. Na meg ne is beszéljünk arról, hogy Karácsony Gergely egy tanult, művelt ember. Már nem azért, de nem tudom, hogy igaz-e, de állítólag van, volt, vannak, voltak olyan képviselők, akiknek még érettségijük se nincsen, sem volt.


Egyébként is van tolmács.


(Független globalista és nemzeti gondolkodású vagyok. Nem vagyok béríronc, de szemtelenségnek tartom azt, ha valakit idegennyelvismereti tudása miatt bántanak. Ha valaki nem ismeri egy másik nemzet konyháját és csakis a saját hazájának az ételeit tudja elkészíteni,akkor az már nem ember, nem szakács?)


Beszélhetünk itt, Karácsony Gergely esetében is nyelvi diszkriminációról? Pontosabban idegennyelvismereti hátrányos megkülönböztetésről, elítélésről, uszításról?



#diszkrimináció #megkülönböztetés #hátrányos nyelvi megkülönböztetés
2021. jún. 10. 12:21
1 2 3 4 5 6
 41/51 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Tehát nen csupán és csak én látom azt, hogy az angol nyelv használata hülyíti az emberiséget.


Köztudott, hogy a magyar nyelv az ezerszeresen bonyolultabb, mint az angol. És ez a lényeg. Tehát, Karácsony Gergely az magyar és magyarul beszél és gondolkodik. A magyar nyelvi sémák vannak az elméjében. Nyilván sok irodalmat és történelmet olvasott anyanyelvén. Ezért tiszteletreméltó ember. Mondom és írom ezt szabadgondolkodású jobboldali érzelműként.


Az, hogy valaki nem beszél egy idegennyelvet anyanyelvi szinten, az nem lehet számára olyan dolog, amely miatt hátrányos helyzetbe kerüljön.


Karácsony Gergelyt hátrányosan megkülönböztették. Azért, mert nem beszél jól angolul. De magyarul lehet, hogy lever egy irodalomtanárt.


Én magyar vagyok. Bevallom őszintén, hogy Karácsony Gergelyt szeretném mindig magyarul hallgatni. Nem pedig angolul. Én beszélem az angol nyelvet, minden nap használom. Angliában élek. Igaz, nem jó az angolom, de gondom sincs miatta.


Visszatérve. Visszatérve, azt gondolom, hogy valakinek a politikai rátermettségét nem lehet az idegennyelvi ismeretei alapján megítélni. Miért is lehetne? Mi köze lehetne egy idegennyelv ismeretének az ismertségi szintjének a dologhoz? Karácsony Gergely magyar poloitikus. Magyarországon politikus. Magyarország politikusa. Budapest politikusa. Én éltem Budapesten. Nagyon szeretem. Hazám volt. Munkát, szállást, fizetést és ennivalót adott. Igaz, hogy szinte csöves voltam. Most is csöves vagyok. Akkor az eladói fizetésből nem tudtam rendesen megélni. Most pedig az angol fizetés sem elég. Most is csöves vagyok.


Na, visszatérve. Tehát, Karácsony Gergely magyar és magyar politikus. Magyarul kell, hogy beszéljen. Én szeretem a magyar szót hallani. Szeretem az Info rádiót hallgatni a világhálón.

Amikor Pestszenterzsébeten laktam, a Debrecen utcában, akkor, amikor reggelenként felkeltem mámáros másnaposságomból, akkor az volt az első dolgom, hogy a Sony márkájú - anno németben vett -, ébresztősrádiómat bekapcsoltam és hallgattam az inforádiót.

Szeretem a politikai híreket, híradásokat.


Na, de ne kanyarodjunk el a témától. Karácsony Gergely politikus? Igen. Karácsony Gergely politikai nyelve az magyar? Igen. Karácsony Gergely Magyarországon politizál? Igen. Magyarországon magyar a hivatalos nyelv? Igen. A magyar nyelv az európai nyelv? Igen. Magyarország az EU tagja-e? Igen. Ha esetleg Karácsony Gergely fel akarna szóllalni az európai parlamentben, akkor van rá lehetősége? Igen. Meg teheti magyarul? Igen. Ha valaki nem érti azt, amit mond, akkor van-e lehetőség tolmács igénybevételére? Igen, van rá lehetőség. Tehát, van-e bármilyen kommunikációs, nyelvi közlési, idegennyelvismereti akadálya annak, hogy Karácsony Gergely politikai pályafutása folytatódjon? Nincs.


Akkor miről beszélünk?

2021. júl. 17. 12:57
 42/51 A kérdező kommentje:

A legutolsónak, azaz az előttem szóló kedves válaszolónak, ez a válaszom. Illetve a kérdésem.


Ha így állunk a dologgal, akkor lehet-e nyelvi diszkriminációról beszélni? Jó a kérdés ugye?


Tehát, ha valaki nem tud angolul, akkor az tudományos értelemben az egy senki? Lehet orvos, felataláló, fizikus vagy bármilyen más zseni, és ha nem tud angoloul, akkor az illetőt nem veszik figyelembe? Ez hátrányos helyzetű megkülönböztetés! Ez olyan, mint a fajgyűlölet?


Na és mi van akkor, ha valaki nem beszél angolul, mondjuk azért, mert nehéz neki valamiért angolul megtanulni? Akkor az egész életére meg van bélyegezve, el van ítélve, le van alázva, hülyének van tekintve? Holott sok ezer embert meggyógyított, ha pl. orvos az illető! Vagy pl. rengeteg gyermeknek tanított matekot tanári pályafutása alkalmával az évtizedek folyamán!


Idegen nyelvismeret miatt senkit sem szabad hátrányos helyzetbe helyezni, és lejáratni! Ez felháborító!


Sőt! Ki kell hogy vegyék az IQ és minden más tesztekből azokat a teszteket, pl. angol mozaikszavakat, pontosabban összekevert betűkből kirakható szavakat, amelyek pl. angol eredetűek! Ja, mi van akkor, ha valaki nem tudja azt, hogy pl. hol San Francisco? Egy amerikai meg nem tudja, hogy hol van Szentendre! Vagy egy angol nem tudja, hogy hol van Érd!

2021. júl. 17. 17:06
 43/51 A kérdező kommentje:
Kedves kommentelő, a kéréds nem politikai hanem emberiességi kérdés.
2021. júl. 20. 18:26
 44/51 anonim ***** válasza:
17%
Karácsony egy szélhámos
2021. júl. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 A kérdező kommentje:
Nem szélhámos, de a kérdés emberiességi kérdés. Egy embert nem lehet nyelvileg hátrányosan megkülönböztetni. Itt nyelvi diszkriminációról van szó.
2021. júl. 20. 20:04
 46/51 anonim ***** válasza:
17%

Olyan nincs, hogy "nyelvi diszkrimináció". Badarság.

Karácsony egy szélhámos.

2021. júl. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:

Sajnos létezik a nyelvi diszkrimináció. A nyelvismeret szerinti hátrányos megkülönböztetés.


Kedves kommentelő, ezen a megkülönbeztetésen én is átestem. Angliában dolgoztam 2008-ban egy étteremben konyhai dolgozóként. Ez volt az első munkahelyem Angliában. Az angol menedzsernő lehet, hogy rám kattant. Engemet nem érdekelt. Hatalmas nagy szűz volt. :)))))) Záróra után egy asztalnál három feka várt rá....

Fiatal volt még, s egy gyereke is volt. Na, mindegy tetszhettem neki, ezért talán közeledni akart. De hamar észrevette, hogy nem izgulok rá. Ezért megváltozott velem szemben a magatartása. Mivel nem értettem mindent, amit mondott nekem az ő anyanyelvén, ezért üvöltözött velem, s egyszer azt mondta, hogy majd megtanul románul, hogy tudjom velem beszélni. Jónak mondta! Ettől a pillanattól kezdve el is vágta magát nálam. Egyébként meg a munkához nem kellett annyit tudni angolul, hogy ezzel a büdös angol k.....al beszéljek.


Egyébként szerintem jobb, ha a k.... és szét.... angol nőket a magyar férfiak kerülik. Keressenek maguknak magyar nőt otthonról, de otthonra. Vagy egy jó roma csajt, de otthonra.


Egyébként, amikor bármikor megláttam ezt a kenti (Kent egy angol megye) angol "szűzet", akkor mindig azon kezdtem el csakúgy spontán gondolkodni, hogy hány répával volt már dolga, mennyit fogyasztott, fogadott be, se mennyi lehetett a markaiban már?


Tehát nyelvi és faji, nemzeti diszkriminációval már én is találkoztam.


Karácsony Gergelyt hátrányosság szándékos és őfelé történő okozásával, egyesek félre akarják tenni. Magyar politikusnak magyarul kell tudnia elsősorban. S nem kell az idegennyelvek származásbeli országainak a politikai elitjének a seggét nyalnia azzal, hogy megtanuljuk az ők idegennyelvét. Nincs behódolás! Ha megszóllalok idegennyelven, akkor nekem nem kell hálásnak lennem az idegennyelv ismerete miatt. Az idegennyelv eredeti anyanyelvi tulajdonosainak kell hálásnak lenniük azért, hogy hajlandó vagyok pl. angolul megszóllalni. Európai és magyar vagyok. És nem seggnyaló.

2021. júl. 21. 00:53
 48/51 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy az angol nyelv ismerete elhülyíti az embert.

De ha mégis, akkor már bizonyára szinkrontolmács, vagy műfordító vagy.


Már arról kérdezz inkább, hogy mi lett a 6-7 miniszterelnököt érintő nyugat-európai útjával?

2021. júl. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 A kérdező kommentje:

Nincs köze a kérdéshez annak, hogy ki merre járkál.


Az angol nyelv ismerete elhülyíti az embert? Te írtad. De jó a kérdés. Szerintem lehet arról szó, hogy értelmi képességének egy ember kisebb részét kell, hogy használja az angol nyelvhez, ellentétben a magyarral.


Nézd meg a magyar ragozási rendszereket és az angolt. Vesd össze, hasonlítsd össze.


Én azért szeretem a magyar nyelvet használni, azonkívül, hogy anyanyelvem, mert a világ legremekebb szellemi eszköze az elme csiszolgatásához. Amit magyarul elérsz szellemi szinten, azt sosem fogod elérni angolul. Tehát megállapítható, hogy egy magyar, szellemi téren, kiváltságos helyzetben van a világgal szemben!


Minden magyar használja bátran és élvezze az egyedülálló, egyedi anyanyelvét!

2021. júl. 21. 02:36
 50/51 A kérdező kommentje:

Visszavonom azon kijelentésemet, hogy az angolt azért nem tudja használni valaki, mert nem az nem igazodik az egyén értelméhez.


Belemerültem megint az angol nyelv tanulásába és szerintem nagyobb hangsúlyt kell fektetni a nyelvi logikájának a megértésébe és gyakorlatiasabb tanulási módot kell alkalmazni. A feliratos amerikai filmek erre példáuk kiválóan alkalmasak.


Van egy angol nyelvű Bibliám, az NIV (New International Version), s abba ha az ember belemélyed, akkor talál benne rengeteg elragadó nyelvtani fordulatot. Egyszerűnek tűnik az angol nyelv, de vannak szintjei. Ez már komoly szint.


De, ha valaki a biblia.hu oldalra felmegy, és ott beállítja azt, hogy a King James fordítást olvashassa, akkor az is érdekes lehet a számára, s lesz is.


Elnézést kérek, ha valakit megbántottam az angol nyelvvel kapcsolatos korábbi álláspontjaimért, de én is jártam egyszer úgy, mint Karácsony úr.


Arra egyébként senki nem gondol, hogy elfoglalt politikusként, nincs ideje nyelveket tanulnia?


Ja, valaki meg Orbán Viktor nyelvi érzékét kritizálta! Bárcsak úgy beszélnék angolul, mint ő! Nem tudom, de ha jól emlékszem akkkor Orbán Viktor tanult Oxfordon. Ha nem tud angolul, akkor, hogyan tanulhatott angol egyetemen?


Mégegyszer elnézést kérek!

2021. júl. 28. 22:25
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!