Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Büszke vagy rá, hogy magyar...

Büszke vagy rá, hogy magyar lehetsz?

Figyelt kérdés

2021. jún. 13. 21:15
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
0%
Az megvan,hogy helyesled az Eu büntit és az Eu mellet állsz ki hazánk helyett, undorító vagy,de nem fog sikerülni a kormányváltás!
2021. jún. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
0%
A szavazóhelyre az megy el aki akar, ha az ellenzékieknek nem akkora a szavazókedvük az az ő bajuk! Ahogy, a fidesz a választási törvényt sem törvénytelenül hozta létre!
2021. jún. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
93%

#22

Így van, de több ellenzéki szavazott, mint fideszes.

Szóval nem 2/3 szavazott a fideszre, hanem a maga 49% szavazatával lett 2/3 többsége a parlamentben. Mert ilyen a választási rendszer. Csak ha ez rosszul üt ki 2022ben lehet 2/3 tól is nagyobb arányban lesz ellenzéki.

2021. jún. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
3%
18-as: Egyik országban sem az összalkosság viszonyítják a választási eredményeket, hanem mindenhol azok szavaztai döntik el az eredményt,akik részt veszenek a választáson. Amit levzettél elég demagóg, az igaz, hogy az összpártlistán a Fidesz-KDNP 49%-ot kapott, de a parlamenti helyeken csak azon pártok osztoznak, akik elérik a parlamentbe jutási küszöböt ebben a kategóriában viszont a FIdesz-KDNp több szavazatot kapott, mind az összes többb ellenzéki párt összesen. Plusz egyéni mandátumok vannak ott, miknek 80%-át a Fideszes jelöltek nyerték. Tökéletes választási rendszer nincs, mindegyiknek vanak elönyei is meg hátrányia is,de viszont,úyghogy a egy párt(szövetsgég) (mind a Fidesz-KDNP) több szavaztot kap mibnd az össze stöbbi parlamentbe jutott párt, plusz elviszi az egyéni amndátumok angy re´szét, az közös a válöaszta´si rendszereknbe, hogy meglenne a Fidesz-KDNP-nak minimum az abszolútt többsége is.
2021. jún. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
82%

Nem vagyok büszke rá és nem is szégyellem. Büszke az eredményeimre vagyok, az, hogy pont magyarnak születtem így alakult, nem érdem és nem is szégyen. Születhettem volna számomra vonzóbb helyre és Magyarországnál sokkal, de sokkal rosszabb országokba is.


A jelenlegi magyar politika szerintem mindkét oldalról rémes, de nem (csak) ez képviseli az országot. Nem fogok mások miatt szégyenkezni, csak mert történetesen egy országba születtünk és más eredményeire se leszek büszke csak ezért. Vannak dolgok, amiket szeretek, és vannak, amiket nem - mint minden ország kapcsán.


Sose kötődtem különösen Magyarországhoz, így huszonkét évesen végleg el is költöztem. Egyszerűen más országokhoz, más kultúrákhoz már gyerekként jobban kötődtem, így hát tettem értem, hogy ezek vegyenek körül. Nincs az a pénz, hogy visszaköltözzek Magyarországra, de nem azért, mert szégyellem, egyszerűen nem szerettem ott élni (pedig nem éltem rossz körülmények között).

25/N

2021. jún. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
3%
23: Az meg van, hogy egyéni mandátumok is vannak? a 49% csak a pártlista, viszont két szavazatot adunk le,. mert egýeni képviselöket is választunk. ( Az egyéni mandátumok 80%-át fideszes jelöltek nyerték, plusz ehhez jött hozzá a 49% a pártlistán, de ahogyan már írták, a pártlistán csak azon pártok számítanak, amik elérik az 5%ot, hogy bejussanak a parlamentbe,itt viszont a fidesznek 200 ezerrel több szavazata van mint minden egyéb parlamentbe lévö pártnak összesen)
2021. jún. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
100%

#24

Ez jogos.

Viszont nem kellene arra verni magukat az embereknek, hogy a választók 2/3 része szavazott a fideszre, meg az ország 2/3 része őket akarja csak azért mert 2/3 részük van.

De rendszeresen ez van, hogy az ország 2/3 része a fideszre szavazott és ők képviselik a legtöbb embert. A nyavaját. A választók fele sem szavazott rájuk. De a választók túlnyomó részét meg senki nem képviseli, mert nincs értéke az ellenzéki szavazatoknak.

2021. jún. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
0%
De, kellene arra verni magukat, mert az ország többsége velünk, van mert megnyertük a választást ez ilyen egyszerü, aki meg nem megy szavazni az nem igazán része az ország életének!
2021. jún. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
3%
27) A Fidesz soha nem állíotta, hoyg a választók 2/3-a rá szavzaott, hanem azt, hogy ele´rte paralemnti mandátumok2 /3-át. (A paralemti helyek elosztása meg egy párt népszerüsége az összelakosságon belül két különbözö dlolog, egyik országban sem úgy van, hogy mondjuk szavaz 40% az X pátra, akkor az a párt automatikusan a parlamenti helyek 40%-át kapja, ez mindenhol választasi rendszer függö)
2021. jún. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
100%

#29

Nem azt mondtam, hogy a fidesz, hanem, mint pl a 28as.

Szerinte ott is az ország többsége szavazott rájuk.

2021. jún. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!