Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Normális az, ha huszonéves...

Normális az, ha huszonéves fiatalként úgy érzem, sokkal jobb lett volna ha a Kádár-rendszerben éltem volna?

Figyelt kérdés

Lakhattam volna Kádár kockában, lehetett volna Wartburgom vagy esetleg egy Ladám is. Ehettem volna 3,60-as kenyeret, ehettem volna virslit, ihattam volna sört, minden nap megtömhettem volna a hasamat. Tulajdonképpen mindenem meglett volna, amire csak vágyom. Nyugodt és boldog életem lett volna. Valószínűleg soha nem is mentem volna egyetemre, hanem otthon maradtam volna a szülőfalumban, lett volna valami szakmám és végeztem volna valami fizikai munkát.


A mai világban viszont soha nem lesz semmim. Csak a hajtás és a rohanás megy. A saját lakás mégis egy elérhetetlen álom. Dögunalmas irodai aktatológató munkát végezhetek és fizethetem a százezreket bérleti díjra és lakhatásra. A vidéket tönkretették, régen a faluban is sok munkahely volt, ma már be kell járni a városba. Bezárták a bányákat és a kohászati üzemeket. Naplopó influencereknek és celebeknek áll a világ. Az emberek utazásra, új ruhákra és egyéb felesleges dolgokra szórják a pénzt, aztán csodálkoznak ha nem marad pénzük.

Egyszerűen jobban bejön az életstílus, az a világ, amit Kádár kínált volna.



2021. júl. 18. 12:29
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
74%

#20

Akkor irány Észak-Korea hapsikám, ott mindezt tálcán megkapod.

2021. júl. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
Ott nincs olyan jólét, mint Kádár alatt volt
2021. júl. 18. 13:58
 23/37 anonim ***** válasza:
91%

Abból a szempontból nem normális, hogy te ezt honnan tudod?


Igen. Jobb világ volt, sokkal nagyobb volt a létbiztonság. (ez a fogalom fel sem merült, magától érthetődő volt)


KÖTELEZŐ volt dolgozni, és a munkahelyed be volt írva a személyidbe amit a rendőr ellenőrzött. Ha dolgoztál, abból simán meg is tudtál élni. Az állami munkahelyek jó részének volt munkásszállója is, és munkahelyi étkezdéje.Aki megházasodott és gyereke is lett, annak szinte borítékolva volt a tanácsi lakás, csak kérnie kellett. (önkormányzati bérlemény)

2021. júl. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
54%
Oké, ez a szerencsétlen egy troll a ravaszabbik fajtából.
2021. júl. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
58%

"nem volt a sok felesleges hülyeség"

A választási lehetőség most is adott.

Akkor nem volt választásod, nem volt lehetőség.

2021. júl. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Nem vagyok troll. Életképtelen vagyok és épp ezért szükségem van a kádári létbiztonságra és hogy az állam irányítson. Kell a, hogy megmondják mit csináljak, mert önmagamtól nem jutok semmire
2021. júl. 18. 14:44
 27/37 anonim ***** válasza:
81%

#26

De ma már nincs kádári állam, ezt jó lenne, ha végre bele tudnád gyömöszölni abba az értetlen buksidba, okkés?

2021. júl. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
Kádár alatt meg viszonylagos volt az a jólét, vesd csak össze az olasz színvonallal, ami ugyanonnan indult, mint a magyar.
2021. júl. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
Na és ma jobban vagy rosszabbul élünk, mint Kádár alatt? Szerintem rosszabbul
2021. júl. 18. 15:07
 30/37 anonim ***** válasza:
67%
Most komolyan erre az életképtelen trollra pazaroljátok az időtöket?
2021. júl. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!