Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Normális az, ha huszonéves...

Normális az, ha huszonéves fiatalként úgy érzem, sokkal jobb lett volna ha a Kádár-rendszerben éltem volna?

Figyelt kérdés

Lakhattam volna Kádár kockában, lehetett volna Wartburgom vagy esetleg egy Ladám is. Ehettem volna 3,60-as kenyeret, ehettem volna virslit, ihattam volna sört, minden nap megtömhettem volna a hasamat. Tulajdonképpen mindenem meglett volna, amire csak vágyom. Nyugodt és boldog életem lett volna. Valószínűleg soha nem is mentem volna egyetemre, hanem otthon maradtam volna a szülőfalumban, lett volna valami szakmám és végeztem volna valami fizikai munkát.


A mai világban viszont soha nem lesz semmim. Csak a hajtás és a rohanás megy. A saját lakás mégis egy elérhetetlen álom. Dögunalmas irodai aktatológató munkát végezhetek és fizethetem a százezreket bérleti díjra és lakhatásra. A vidéket tönkretették, régen a faluban is sok munkahely volt, ma már be kell járni a városba. Bezárták a bányákat és a kohászati üzemeket. Naplopó influencereknek és celebeknek áll a világ. Az emberek utazásra, új ruhákra és egyéb felesleges dolgokra szórják a pénzt, aztán csodálkoznak ha nem marad pénzük.

Egyszerűen jobban bejön az életstílus, az a világ, amit Kádár kínált volna.



2021. júl. 18. 12:29
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk aki annyira egyszerű, hogy csak bányászokban meg "naplopó" influencerekben tud gondolkozni annak tényleg jobb lenne a Kádár korszak shol magához hasonló egyszerűekkel élhetne.
2021. júl. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
66%

Minden a saját szintjén nyomorog.

Előtted is ott a lehetőség.

2021. júl. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
69%

"Egyszerűen jobban bejön az életstílus, az a világ, amit Kádár kínált volna."

Van annak egy diszkrét bája, mikor valaki egy "egyetem elvégzése" után ennyire korlátolt marad.

Bár igaz (diplomásokat nem lenézve), hogy a "diplomával észt nem osztanak", de például T.Kerdező esetében jobb lett volna, ha bele se kezd, mert egy másik fiatal elől foglalta csak helyet.

2021. júl. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
83%

"Bezárták a bányákat és a kohászati üzemeket."

Tudod te hányan haltak meg azokban a bányákban? Csak mert Moszkva hülyesége miatt "a vas és acél országa" akart lenni az egyébként is mezőgazdasági adottságokkal rendelkező ország? És hogy ha ilyet kimondtál volna mennyi idő alatt jött volna érted a fekete Volga?

Kényelmes életet akarsz akkor is ha kevesebb szabadsággal jár, és sajnos nem vagy egyedül. Szomorú tény de sok kutya szereti a pórázt...

2021. júl. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
81%
Elbőgnéd magad szerintem ha visszacsöppennél a kádárikuszi-világba....
2021. júl. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
80%

T. Kerdező mindazt megtestesìti amit Bandi az Àllatfarmban.

Önként szivatja magát.

2021. júl. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

"Akkor is hitelre építkeztek az emberek"

Legalább lehetett építkezni. Ma egy kis panellakást is lehetetlen megvenni, nemhogy építkezni.


"Másrészt nem volt ekkor árukínálat és szolgáltatásbőség amire elszórták volna a pénzt, utazni sem utazhattak. Befektetésük, több ingatlanjuk nem lehetett,"


Igen, nem volt a sok felesleges hülyeség. Nekem most se hiányozna

2021. júl. 18. 13:27
 18/37 A kérdező kommentje:

Nem szivatom magam, akkoriban jobb életminőségem lett volna. Nem kellett volna albérletben laknom, hanem felhúztam volna egy kádárkockát.

Nem kellett volna városba jönnöm, hanem maradhattam volna a szülőfalumban.

Nem értem miért lennék korlátolt, hiszen akkor mindent megkaptam volna, amit csak akartam. A mai világban semmim sem lesz.

2021. júl. 18. 13:32
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem hiányozna, akkor ne vedd meg!

Lehetett építkezni, de nem mindenkinek akkor sem és azok a házak alacsonyabb szaktudással épültek, mint a maiak. Olyan szintű házat, most is sokkal olcsóbb építeni, mint padlófűtéses, napkollektoros házat.

2021. júl. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
A kényelmet többre értékelem, mint a szabadságot. Ez van. A szabadság veszélyekkel jár.
2021. júl. 18. 13:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!