Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A melegek miért akarnak...

A melegek miért akarnak házasságot, mikor már most is házasodhatnak? Mi az, ami egész konkrétan hiányzik?

Figyelt kérdés

Nem vicc a kérdés. Tud szervezni esküvőt, amire meghívja a családját, a barátait. Egész biztos, hogy lesz, aki megcsinálja a tortát a két azonos neművel, lesz aki játsszon valami zenét, ezek mind-mind nem kötöttek semmiféle engedélyhez. Nem megy oda szétverni gumibottal semmiféle hatóság a nasznépet, mert a ceremónia nem törvényhez kötött.

Igaz, hogy pap nem lesz, de a vallást többnyire úgyis gyűlölik, mert azt hiszik, hogy ellenük van. Másrészt ezt már sokszor a normális párok sem kérik. Anyakönyvvezető sem lesz, de egész biztosan találnak valami Lakatos Márk-szerű nejlonharisnyás ürgét az LMBT-n belül, aki összeadja őket.


Szóval csinalhatnák nyugodtan anélkül, hogy bárki jogilag felléphetne ellenük. Meg is csinálták már ezt páran, nem is értem, miért nem élnek a lehetőséggel vagy választják ezt a lázadás egy formájának.

Lehet, hogy nem is igazán a házasság hiányzik, csak az egyenlőségtudat? Másra nem tudok gondolni.



2021. júl. 27. 06:09
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
98%
Nem kell pap a házassághoz hetero pároknak sem, nem mindenki vallásos, és jogilag az egyházi esküvő nem is érvényes, csak a polgári. 🤔
2021. júl. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
86%
Amit írsz, az nem házasság, hanem lakodalomhoz hasonlító rendezvény. Ennyitől te sem lennél házas, hiába vagy hetero.
2021. júl. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Értem, hogy jogilag nem lesz bejegyzett, erről írtam.

De ezt miért nem lehet leszarni? Miért nem foglalkozol a saját boldogságoddal, ahogy mondani szoktátok? Miért kell a többségi társadalom jóváhagyása, a jog ahhoz, hogy te boldog legyél?

2021. júl. 27. 06:38
 4/37 anonim ***** válasza:
37%

Ezen én is gondolkoztam. A családok felé élettársi kapcsolatban él, és ugyanennyien tartjak feleslegesnek a házasságot.

Amúgy szerintem a legtöbb homoszexuálist se izgatja a házasság, mint ahogy az örökbefogadás sem, csak a jogvédő szervezeteknek kell egy urugy hogy koltsek a penzt.

2021. júl. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 molnarmarcell21 ***** válasza:
89%

A házasság jogilag "többet tud", mint a regisztrált élettársi kapcsolat.

De amúgy igen, alapvetően az egyenlőségtudat hiányzik nekik.

2021. júl. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 steven95 ***** válasza:
97%

Nem egyenlőség tudat kell, hanem egyenlőség. Attól, hogy vannak akik nem akarnának összeházasodni még nem érv az azonosneműek házassága ellen.


"A homo-ellenesek miért akarják megtagadni a házasságot az azonos neműektől, mikor úgyse lesznek meghívva a lagziba, így nem kötelező aszisztálni nekik semmiben? Mi az, amitől hírtelen érintettek lesznek, hogy beleszóljanak egy másik ember független életébe?"

2021. júl. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
6 erre én is kérdezhetném, hogy mi alapon szeretnéd, hogy jogokat adjak neked, mikor úgysem hívsz meg.
2021. júl. 27. 07:04
 8/37 A kérdező kommentje:

Az lehet, hogy lényegében a pénzre, támogatásokra utaznak?

Majd ők is vennének fel csokot az örökbefogadott gyerekre?..

2021. júl. 27. 07:06
 9/37 anonim ***** válasza:
68%
Az emberi természet része, hogy mindíg azt akarjuk, ami nem lehet a miénk.
2021. júl. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 steven95 ***** válasza:
100%

Nem kértem tőled jogokat. Aranyos, hogy Te felruházod magad jogosztónak.


Egyenlő jogokról beszéltem. Hidd el, ennyi erővel a heterók között is lehetne olyan aki pénzügyi előnyök miatt házosodna.

2021. júl. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!