Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka,hogy a kormány a...

Mi az oka,hogy a kormány a győri egyetemre annyit költ, míg sok más intézmény olyan "szocis"?

Figyelt kérdés

Egy barátomat oda jár mesterképzésre.

Ő mutogatott fényképet, meg mesélt,hogy mennyivel másabb, mint , ahova eddig járt (budapesti egyetem).


Ahogy leírta röviden "fancy".

Meg nem csak neptunt használnak, hanem valami más ügyintéző rendszert is és nem kell mindig a to-ra rohangálniuk.Még a parkolás is hallgatói kártya alapú.



Ő szaktársam volt alapszakon.

Ahol mi diplomáztunk, a kar épülete egy szociban épület "panelház szerű" épület volt, a másik épület pedig műemlék jellegű.Valamennyire karbantartott, nem omlott a fejünkre a vakolat, de azért nagyon erősen felújításra szorulók voltak.


2021. júl. 28. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Mert Győr egy Fideszes város. Az fejlődik. Nem úgy mint Pest ami egy komcsi panelproli szar.
2021. júl. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Vagy csak jobban gazdálkodnak a pénzzel?
2021. júl. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
16%

Debrecenben is jobb az egyetemváros állagi minősége mint máshol. Az oktatás színvonala nem, hiszen annyi pénzért ott is cipészek tanítanak, mint mindenhol Magyarországon, de állagilag rendben van.

És véletlenül az is Fideszes város, nem furcsa?

2021. júl. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
A szocik sose tudtak pénzzel gazdálkodni... mi ebben a furcsa?
2021. júl. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, honnan veszed hogy a kormány többet költene a Győri egyetemre, mint más egyetemre?

Ez az egyetem viszonylag fiatal, 1968-ban épült. Szemben sok másik egyetemmel aminek az épületei néha több száz évesek. A Műszaki Egyetem pl. már a XIX. században is működött és az új egyetemi oktatás is már 1949 óta folyik az intézményben. Ennek ellenére vannak szinte vadonatúj épületei is és most is épül folyamatosan.

A Győri Egyetem 10 éve dolgozik együtt az Audival. A cégtől származik annyi bevétele az intézménynek, ami segíti abban, hogy színvonalasabb környezetet alakítsanak ki a hallgatóiknak. Az egyetemi modellváltás ami most zajlik, az éppen erről szól, hogy ne az állami fejpénz legyen az amiből az egyetemnek gazdálkodnia kell, ne csak a minden egyetemre egységes szabályokkal működhessenek akkor is a lehetőségeik, adottságaik nagyon eltérőek, hanem maguk gazdálkodhassanak a rájuk (alapítványukra) bízott vagyonnal. Most az elkövetkezendő 5-8 év fogja megmutatni, hol lesz sikeres a modellváltás, hol tudnak ebben az alapítványi formában jobban gazdálkodni - és hol nem sikerül.

2021. júl. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A Győri egyetemet az Audi elég rendesen tolja, vannak szakok, amik kifejezetten azért vannak.
2021. júl. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
77%

"Ahol mi diplomáztunk, a kar épülete egy szociban épület "panelház szerű" épület volt,"


Attól függetlenül, hogy szépen felújították, még az az épület is egy szoci panelház.

Ez ugyan nem az egyetem főépülete, régen a könyvtár és néhány tanszék épülete volt, most nem tudom.

2014:

[link]

2019:

[link]

Ez pedig a kollégium épülete:

[link]

A főépület 2011-ben:

[link]

És a felújítás után:

[link]


Szóval ez is csak egy szociból megmaradt épület. Valóban az Audi nyomja bele nagyon a pénzt, és el is viszi a jobbakat, ez már 20 éve is így volt. Egyébként az egész városra igaz, hogy már-már "nyugat". De nyilván lehet találni lepukkantabb részeket is.

2021. júl. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

A SZE is egy panelház, csak fel lett újítva a homlokzata. Tény, hogy kapott egy új 1000 fős koli szárnyat az EYOF-ra, illetve a régi belsőkoli részeket is felújították, de azért nem kell összepisilni magad az egyetemtől.

A neptun mellett használt egyéb egyetemi rendszerek(moodle, szelearning, stb) pedig nagyobb szitokszavak, mint maga a neptun.

Bár nagyra nőt az egyetem, de nagyon is meglátszik a mentalitásokon, hogy gyakran még kicsiben ügyeskedve oldják meg a problémákat, mint egy kis vidéki népfőiskolán. Amivel azért sokat lehet szívni. Persze előnye is van, de sokkal több a hátránya.

Az oktatás színvonala... most mondanám, hogy rossz, de az a BME-n sem jobb.

Egy előnye van, ha tudod biztosra, hogy az audiban akarsz dolgozni, és tudsz németül, akkor jó ugródeszka oda.

2021. júl. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!