Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A románok ilyen könneny...

A románok ilyen könneny felejtenek?

Figyelt kérdés
Székely magyarok, főként hozzátok szól a kérdésem, de mindenki más is válaszolhat.Amennyire én tudom, sok román kioktatja az erdélyi magyarokat, akik kevésbé tudnak jól románul, és ha egyszer Romániában élnek, akkor beszéljenek jól románul. Azt el is felejtették, hogy amúgy lehet azért nem beszélnek románul, mert magyarok, magyar ajkú településen élnek? 100 éve még miénk volt Székelyföld, erről a románoknak van valami fogalmuk? Tudják a saját és a mi történelmünket?

2021. aug. 10. 01:03
 1/7 Fsms ***** válasza:
91%
Sztálin mondta, hogy a román az egy foglalkozás nem egy nép.sokat elárul.
2021. aug. 10. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Senki nem ismeri saját nemzete pontos történelmét, hiszen az aktuális tankönyveket mindig az aktuális hatalom rendeli meg aktuális, kormányhű tudósaitól.
2021. aug. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

2


De ha valaki utána jár,akkor megismerheti.Nemcsak a tankönyvekből lehet tanulni...

2021. aug. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tanítják nekik, ezért ha románnal összeszólalkozol , annyit kell mondani, hogy "tanulj történelmet". Ennyi.
2021. aug. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Hamis történelmet tanulnak, ráadásul soviniszták is.
2021. aug. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
27%
A románok nem szeretnek minket református magyarokat. Ma is mondta az ortodox pap hogy a reformátusok eretnekek mert nem imádkoznak Szűz Máriához és hogy tévednek. Osszehasonlitott minket Reformátusokat a neoprotenstáns szektakkal hogy olyanok vagyunk. Nem tudom mi volt rosszabb hogy eretneknek mondott minket vagy hogy a hitgyulis, jehovista, baptista neoprotenstánsokkal egy lapon emlegetett minket. Higyjétek el Ültem.a széken szerencsémre mert ha álltam volna térdre rogytam volna. Így se sok hiányzott hogy elszeduljek és Luther Márton ről is azt mondta hogy tevelygo mert betiltotta Mária tiszteletet. Szedelegtem.a széken is. Ha egy református templomban mondta volna biztos hogy nem tűröm el....de a saját templomában mondta az irtodoxban és itt ő van itthon. Ez a krisztusi szeretet az ortodoxoknál. És az a borzasztó hogy én szeretem a románokat....és általuk az ortodox vallást, ezek ellenére is. Mert én örökbefogadott vagyok és hiába magyar református aki neveltek fel de a román vér bennem van. És származasilag nincs bennem magyar gén csak román és egy kis orosz és mindkét nép ortodox. Származasilag ortodox vagyok csak vallásilag nem és ezért tanultam meg túl könnyen a keresztvetését, Üdvözlégyet meg amit tudok csak románul nem mert nincs nyelverzekem. És a valódi apám akit megkerestem neki sincs nyelverzekem és hiába dolgozott 10 évet Izraelben egy szót nem tud zsidoul, Angliában is 3 évet dolgozott angolul se tud semmit mert a saját anyanyelvén kívül nem tud más nyelvet megtanulni. Mint ahogy én sem. És ha nem hagy ott akkor román lennék és magyarul nem tudnék. Csak lehet akkor nem értenek miért eretnekek a reformátusok mert nem tudnám kik azok a román Szilágy megyei faluban
2021. aug. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Vagyis azt most se értem miért tartanak eretneknek és miért a beoprotikkal emlegetnek minket eggyütt. Megáll az eszem.
2021. aug. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!